Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 3d. 09:44

Iš apatinio trikotažo uždarbiavęs šiaulietis valstybei turėjo grąžinti 130 tūkst. eurų

Vyrai su apatiniais
„Shuterstock“ nuotr. / Asociatyvi nuotrauka

Šiaulių verslininkas organizavo šešėlinę prekybą apatiniu trikotažu ir išvengė sumokėti daugiau kaip 130 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio. Tiesa, prekeivis valstybei padarytą žalą atlygino. Apie tai trečiadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), teismui perdavusi baudžiamąją bylą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimo.

Ikiteisminio tyrimo metu FNTT teigia nustačiusi, kad Šiauliuose registruotos bendrovės direktorius iš Lenkijos įmonės už daugiau kaip 600 tūkst. eurų įsigijo moteriško apatinio trikotažo.

„Lenkiškas trikotažas buvo parduotas įvairiose Lietuvos turgavietėse, tačiau šiauliečio vadovaujamos bendrovės buhalterinėje apskaitoje nebuvo jokių dokumentų apie šių prekių pardavimą Lietuvoje. Įrodyta, kad slėpdamas tikrąjį šešėlinės veiklos mastą, verslininkas Kipre įkurtos kitos savo įmonės vardu išrašė PVM sąskaitas faktūras 645 tūkstančių eurų sumai, kad parduoda trikotažą Kipre registruotai bendrovei, kuri, kaip nustatyta tyrimo metu, jokios veiklos nevykdė ir trikotažo nepirko“, – rašoma FNTT žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Minėtais savo veiksmais verslininkas, anot FNTT, bandė išvengti daugiau kaip 130 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

„Šiaulių bendrovės vadovas, priremtas įrodymų, valstybei padarytą žalą atlygino, pervesdamas į biudžetą daugiau kaip 130 tūkst. eurų nesumokėto PVM“, – pažymi tarnyba.

Ikiteisminį tyrimą byloje atliko FNTT Šiaulių ir Panevėžio valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra.

Baudžiamasis kodeksas kaltinamajam numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką