Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jūros šventės prekybininkai: brangesnės mugės Lietuvoje dar nebuvo

Jūros šventės mugė
L. Sėlėnienės nuotr. / Jūros šventės mugė
Šaltinis: 15min
0
A A

Uostamiesčio gatvėse nusidriekė prekybinių palapinių virtinė. Tautodailininkai, amatininkai, skanėstų gamintojai ir kitokių prekių siūlytojai per tris šventės dienas tikisi nemenkai papildyti savo pinigines. Į Jūros šventę kasmet suplaukia daugiau nei pusė milijono atvykėlių iš įvairiausių Lietuvos miestų, taip pat užsienio. Prekybinėje mugėje jie pradeda šurmuliuoti vos pastačius palapines.

Už leidimą prekybai teko pakloti net 1000 litų

Startas šventinei mugei duotas penktadienio vidurdienį. Dešiniąja Danės upės krantine išsirikiavusioje palapinėse jau bruzda prekybininkai. Vieni siūlo rankų darbo dirbinius, kiti užkandžius, treti visai su jūros švente nesusijusias prekes – kartais net kiniškas. Bet daugelis vienu balsiu tikina, kad tokioje brangioje mugėje dar nėra dalyvavę. Kai kurie už vietą prekybai paplojo daugiau nei 1000 litų.  

L. Sėlenienės nuotr. /Igoris iš Rokiškio rajono
L. Sėlenienės nuotr. /Igoris iš Rokiškio rajono

Igoris iš Rokiškio rajono: „Jūros šventėje prekiauju jau 15 metų. Visada svarstau – važiuoti ar jau nebe. Bet jei neprekiausiu, tai nieko ir neturėsiu. Nors ir kaip būtų brangu čia prekiauti, apsimoka. Už leidimą mokėjau daugiau nei 700 litų. Tiek dar niekur nesu mokėjęs. O ką daryti? Kokį mėnesį po šventės galima gerai pagyventi. Bet tiek, kiek uždirbama per Kaziuko mugę Vilniuje, tikrai nesuprekiausiu.

L. Sėlenienės nuotr. /Margarita iš Kybartų
L. Sėlenienės nuotr. /Margarita iš Kybartų

Margarita iš Kybartų: „Didelės prekybos nesitikiu, labiau apie reklamą galvoju. Bet pastebėjom, kad suvalkietiškus rūkytus mėsos gaminius žemaičiai labai mėgsta. Perka ir nepeikia. Tad ir atvažiuojam jau kelinti metai iš eilės. Pirkėjai pasipylė, vos tik atsidarėm. Atrodo, prekyba bus gera“.

L. Sėlenienės nuotr. / Ramūnas Strumskis iš Vilniaus
L. Sėlenienės nuotr. / Ramūnas Strumskis iš Vilniaus

Iš Vilniaus atvykęs Ramūnas Strumskis: „Man prekyba Jūros šventėje geresnė, nei Kaziuko mugėje. Čia juk suvažiuoja visa Lietuva, o į Vilniaus Kaziuką ne visi bevažiuoja. Dabar kone kiekvienas miestas susirengia po Kaziuko mugę, o Jūros šventė – viena. Už leidimą mokėjau 800 litų ir neabejoju, kad jie atsipirks.

L. Sėlenienės nuotr. /Juozas iš Kauno
L. Sėlenienės nuotr. /Juozas iš Kauno

Juozas iš Kauno: „Labai brangi mugė – vis brangiau ir brangiau. Šiemet už leidimą prekiauti  mokėjau 1100 litų. Bet ir uždirbti joje galima. Kiek pats įdėsi įdirbio, kaip viliosi pirkėjus, tokį ir rezultatą gausi. O leidimų kaina atsispindės prekių kainoje – juk už viską sumoka galutinis vartotojas.

Dėl galimybės prekiauti stumdėsi eilėse

Pasiruošimas didžiajai metų prekybai kasmet pareikalauja nemenkų prekybininkų pastangų. Daugiausiai erzelio sukelia leidimų įsigijimo tvarka.

15 min.lt jau rašė, kad dėl galimybės įsikurti kuo patrauklesnėje vietoje prekybininkai turėjo pasistumdyti ir eilėse. Leidimai prekiauti buvo išduodami visoje Lietuvoje „Tiketa“ kasose. Tikėdamiesi, kad kituose miestuos galės įsigyti geresnius leidimus ir greičiau, kai kurie prekybininkai nepasivargino važiuoti į kitą Lietuvos galą. Kai kurie net naktį laukė, kol atsidaryt kasa.

Šventė šurmuliuos iki išnaktų

Šventinė mugė uostamiestyje veiks iki sekmadienio vakaro, kuomet pradės skirstytis ir didžioji dalis atvykėlių. Jų uostamiestis, kaip ir kasmet per Jūros šventę, sulauks daugiau nei pusės milijono.

Šiemet į uostamiesčio gatves bus paleista žymiai daugiau naktinių autobusų. Pirmą kartą Jūros šventei atsakingi pareigūnai leido šurmuliuoti iki 2 val. nakties.

Kad pažabotų jų srautą, šventės organizatoriams teko nemenkai pasukti galvas. Dėl remontuojamo pilies tilto tai ypač sudėtinga. Nuspręsta miestą tarsi padalinti į dvi dalis, kurias skiria senamiestis. Ir iš šiaurinės, ir iš pietinės miesto pusės kursuojantys autobusai į šventę veš tik iki centro. Per visą miestą   kursuos tik vienas autobusas.

Šiemet į uostamiesčio gatves bus paleista žymiai daugiau naktinių autobusų. Pirmą kartą Jūros šventei atsakingi pareigūnai leido šurmuliuoti iki 2 val. nakties. Tokiu laiku  besiskirstanti minia iš šventės galės grįžti miesto autobusais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką