Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš „Klaipėdos naftos“ nemalonus kvapas nebesklis

„Klaipėdos naftos“ bendrovės teritorijoje
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / „Klaipėdos naftos“ bendrovės teritorijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pernai tarp bendrovės „Klaipėdos nafta“ ir Liuksemburgo technologinių įrenginių kompanijos „John Zink International“ pasirašyta sutartis dėl rekuperatoriaus įrenginio gamybos, jau įgauna pagreitį. Bendrovė sulaukė pirmųjų angliavandenilių garų surinkimo įrenginio elementų, t.y. pagrindinių technologinių talpų.

„Statybos paruošimo darbai bendrovės teritorijoje dėl rekuperatoriaus įrengimo buvo  pradėti jau šių metų pradžioje, todėl labai džiugu sulaukti pirmųjų šio unikalaus  įrenginio elementų tuomet, kai jau viskas yra parengta jų priėmimui“, – apie  rekuperatoriaus talpas sakė AB „Klaipėdos nafta“ gamybos direktoriaus pavaduotojas
Alvydas Smaguris.

Viena rekuperatoriaus technologinio proceso talpa sveria daugiau nei 12 tonų, todėl šių talpų transportavimui buvo pasitelkta speciali technika. Talpų aukštis sudaro 7 m., diametras 4 m., bendras tūris 129 kubinių metrų.

Pirmieji rekuperatoriaus elementai technologiniame procese užtikrins, kad esanti jų viduje anglis absorbuotų angliavandenilių garus ir juos pašalintu skysčio pavidalu.

„Rekuperacijos įrenginio darbai yra atliekami pagal numatytą planą ir planuojama jog šis įrenginys bendrovėje bus pastatytas iki naujųjų metų. Suprantame, jog šis projektas yra labai svarbus ne tik mūsų bendrovei, bet ir šalia bendrovės gyvenantiems žmonėms, todėl bendrovės specialistai ypatingą dėmesį telkia šio technologinio įrenginio įgyvendinimui“, – sakė A.Smaguris.

Kaip pažymėjo „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis, bendrovė supranta savo veiklos pobūdį, todėl ypatingą dėmesį kiekvienais metais skiria aplinkos apsaugai. Būtent vienas tokių projektų yra angliavandenilių garų iš geležinkelio estakadų utilizavimo projektas. Geležinkelio estakados naftos terminaluose yra pagrindinis angliavandenilių išmetimo židinys, todėl bendrovė ryžosi brangioms, bet būtinoms investicijoms siekiant kiek įmanoma apsaugoti aplinkinius gyventojus nuo nemalonių kvapų.

Rekuperatoriaus gamybos vertė 3 mln. litų.

Bendrovė aplinkosaugai per metus, neskaitant naujo projekto, skiria apie 250 tūkst.litų.

Valstybei priklauso 70,63 proc.  „Klaipėdos naftos“ akcijų.

informacija
KLAIPĖDOS NAFTA, AB
Vadovas: Mindaugas Jusius Darbuotojų sk.: 402 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką