Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš lėšų stokojančios Konkurencijos tarybos darbuotojai bėga ir į „Lidl“

Konkurencijos taryba
Konkurencijos taryba
Šaltinis: 15min
1
A A

Konkurencijos taryba skundžiasi prastu finansavimu, apgailėtinomis patalpomis, per menkais atlyginimais. Dėl to praėjusiais metais išėjo 20 procentų darbuotojų, skelbiama Konkurencijos tarybos ataskaitoje už praėjusius metus. Joje rašoma, kad išėję darbuotojai perėjo dirbti į „Lidl Lietuva“, audito kompanijas, Europos Komisiją.

Valstybės kontrolė dar 2010 metais rekomendavo didinti Konkurencijos tarybos finsavimą, tačiau esą į tai politikai neatsižvelgė.

Praėjusiais metais Konkurencijos taryba skyrė baudų už 23,7 mln., eurų, tačiau sumokėta buvo mažiau – 15 mln. eurų. Nustatyti karteliai tarp kino teatrų, taip pat biokuro pirkimo, viešinimo paslaugų srityse.

Konkurencijos tarybos biudžetas praėjusiais metais siekė 1,68 mln. eurų ir esą jis buvo vienas mažiausių pasaulyje, lyginant analogiškas institucijas.

„Nepaisant 2015 metų Konkurencijos tarybos pasiekimų, turime mažiausią biudžetą iš Lietuvoje veikiančių rinkos priežiūros bei reguliavimo institucijų, tokių kaip Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ar Viešųjų pirkimų tarnyba. Neturint pakankamai finansinių išteklių, sunku išlaikyti komandą, kuri yra visų institucijos pasiekimų pagrindas.

Vien praėjusiais metais netekome beveik 20 proc. tyrėjų – akivaizdu, kad užtikrintas didesnis finansavimas galėtų padėti institucijai konkuruoti dėl galimybių pritraukti ir išlaikyti savo srities profesionalus, o šie tęstų šalies vartotojams, verslui ir ekonomikai naudingus darbus“ – pranešime spaudai sako Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.

Prievaizdai skundžiasi ir patalpomis, kurios turi avarinės būklės požymių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką