Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš pensijų nebepragyvena net vokiečiai: šalyje pluša jau milijonas senjorų

Pensininkas prie Graikijos banko durų
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Pensininkas
Šaltinis: 15min
7
A A

Vokietijos darbo ministerijos teigimu, šiuo metu dirba beveik milijonas pensininkų. Nuo 2010 metų pensininkų užimtumas išaugo 22 proc. iki 943 tūkst. Prieš dešimtmetį dirbančių pensininkų buvo vos 700 tūkst. Iš viso darbuotojų Vokietijoje yra 43,5 mln.

Ypač smarkiai išaugo vyresnių nei 75 metų amžiaus vokiečių užimtumas. Nuo 2005 metų tokių gyventojų padaugėjo dvigubai – 176 tūkst. vyresnių nei 75 metų gyventojų Vokietijoje turėjo bent dalį etato, gaudami papildomai 450 Eur per mėnesį.

Kairiųjų pažiūrų politikas Matthias Birkwaldas aiškino, kad dirbdami pensininkai prisiduria prie savo kuklių senatvės išmokų. Jie esą dirba ne norėdami prasiblaškyti, bet todėl, kad menkų jų pensijų sunkiai užtenka pragyvenimui.

Vokietijoje pensininkai, kurie 45 metus gaudavo vidutinį atlyginimą, gauna 1342 Eur pensiją iki mokesčių.

„Aš ir mano vyras mokėjome per mažai į pensijų fondą“, – guodėsi 69 metų senolė. Nors ji sutiko, kad galėjo ir pati labiau rūpintis savo senatve, moteris norėtų matyti augantį pensijų lygį.

„Jei Dievas leis, aš dirbsiu dar daug metų“, – pridūrė ji.

„Amžius, kada žmonės dar jaučiasi galį dirbti, didėja daug sparčiau nei oficialus išėjimo į pensiją amžius“, – sakė Vokietijos ekonomikos instituto darbo rinkos specialistas Holgaras Schäferis.

Vokietijoje žmonės dabar į pensiją išeina būdami 65 metų ir 7 mėnesių. Iki 2030 metų išėjimo į pensiją amžius bus pavėlintas iki 67 metų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką