Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Išmokamos pensijų nepriemokos dirbusiems savarankiškai

Šaltinis: 15min
0
A A

Iki Naujųjų metų bus išmokėtos pensijų nepriemokos 2010 metais savarankiškai dirbusiems asmenims.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad iki 2011 metų pabaigos bus išmokėtos Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo nustatyta tvarka apskaičiuotos pensijų ir kompensacijų už ypatingas darbo sąlygas nepriemokos tiems asmenims, kurie 2010 metais dirbo savarankiškai ir dėl to gavo mažesnę pensiją ar kompensaciją.

Savarankiškai dirbantys asmenys individualios veiklos pajamas (pelną) deklaruoja tik kartą per metus ir už praėjusius metus, todėl apskaičiuoti išmokamos pensijos ar kompensacijos dydį pagal realiai jų turėtas pajamas ir/ar pelną, galima tik pasibaigus deklaracijų Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikimo ir tikrinimo laikotarpiui.

Pensijos ir kompensacijos perskaičiuojamos maždaug 3000 savarankiškai dirbusių asmenų: individualių įmonių savininkams, asmenims, vykdžiusiems individualią veiklą, ūkininkams ir jų partneriams, tikrųjų ūkinių bendrijų bei komanditinių ūkinių bendrijų nariams.

Sprendimus dėl perskaičiavus pensiją ar kompensaciją susidariusių nepriemokų išmokėjimo priima teritoriniai „Sodros“ skyriai. Šie sprendimai bus išsiųsti (įteikti) pensijų/kompensacijų gavėjams. Pensijos/kompensacijos perskaičiuojamos remiantis Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktais duomenimis apie asmens deklaruotas apmokestinamąsias pajamas ir/ar pelną. Patys gyventojai dėl pensijų/ kompensacijų perskaičiavimo į „Sodros“ teritorinius skyrius papildomai neturi kreiptis, taip pat nereikia pateikti jokių prašymų ar dokumentų.

Jeigu perskaičiavus pensiją ar kompensaciją susidarys permoka, ji bus išskaityta iš asmens gaunamos pensijos, tačiau mėnesio išskaitos dydis nebus didesnis nei 20 proc. Apie priimtus sprendimus dėl permokų išskaitymo teritoriniai „Sodros“ skyriai informuos pensijų ir kompensacijų gavėjus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką