Šiuo metu Lietuvoje galioja laikinasis neįregistruotų gėlo požeminio vandens gręžinių įteisinimo procesas: gyventojai gali be sankcijų įteisinti iki 2022 m. gegužės 1 d. įrengtus, bet neregistruotus gręžinius, o visus dokumentus Lietuvos geologijos tarnybai (LGT) reikia pateikti ne vėliau kaip iki šių metų liepos 31 d.
Nuo rugpjūčio 1 d. šis laikinasis įteisinimo laikotarpis baigsis, todėl neįteisintų gręžinių savininkams teks pašalinti neįteisintus gręžinius ir mokėti baudas.
