Tiesiogiai
2026-06-22 20:07

Įspėja individualių namų savininkus: to nepadarius laukia baudos

Kristina Aržuolaitienė
Verslo žurnalistė
Pagal laikinojo įstatymo nuostatas nespėję įteisinti vandens gręžinių individualių namų savininkai turėtų suskubti – mat to nepadariusių laukia baudos. Šių metų liepos 31 d. baigs galioti Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas, kuris buvo pratęstas vieniems metams.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Namai
Namai / 123rf.com

Šiuo metu Lietuvoje galioja laikinasis neįregistruotų gėlo požeminio vandens gręžinių įteisinimo procesas: gyventojai gali be sankcijų įteisinti iki 2022 m. gegužės 1 d. įrengtus, bet neregistruotus gręžinius, o visus dokumentus Lietuvos geologijos tarnybai (LGT) reikia pateikti ne vėliau kaip iki šių metų liepos 31 d.

Nuo rugpjūčio 1 d. šis laikinasis įteisinimo laikotarpis baigsis, todėl neįteisintų gręžinių savininkams teks pašalinti neįteisintus gręžinius ir mokėti baudas.

Štai kokios baudos gresia

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą