Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Iššūkis inkasatoriams: įsivedant eurą, Lietuvai prireiks 114 tonų banknotų ir 1742 tonų euro monetų

Euro centai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Euro centai
Šaltinis: 15min
0
A A

Viena pirmaujančių Lietuvos saugos ir inkasavimo paslaugų teikėjų EUROCASH1 skelbia pernai pasiekusi beveik 10 proc. didesnę apyvartą nei 2012 m. ir prognozuoja tolesnį augimą. Anot bendrovės atstovų, pajamas 2014 m. didins bendrasis ekonomikos atsigavimas ir planuojamas euro įvedimas Lietuvoje, rašoma EUROCASH1 pranešime spaudai.

Lietuvoje ir Latvijoje dirbančios inkasavimo bendrovės EUROCASH1 direktorius Vytautas Labeckas teigia, kad 2013 m. įmonių grupė pasiekė beveik 37 milijonų litų apyvartos, o tai yra 10 procentų daugiau nei 2012 m.

Bendrovės pajamas Lietuvoje labiausiai – 15 proc. – augino fizinės saugos paslaugų plėtra, o tai pat butų, namų, ofisų elektroninė sauga (8 proc.) ir inkasacija (7 proc.). 

Manau, euro įvedimas bus labai svarbi mūsų augimo 2014 m. prielaida, – sakė EUROCASH1 direktorius.

V. Labecko teigimu, euro įvedimo kaimyninėje šalyje patirtis labai pravers Lietuvoje.

„Latvijoje aktyviai dalyvavome lato keitimo į eurą procese, išmokome ne vieną pamoką, kurią galėsime pritaikyti Lietuvoje. Manau, euro įvedimas bus labai svarbi mūsų augimo 2014 m. prielaida“, – sakė EUROCASH1 direktorius. 

Lietuvos banko duomenimis, įsivedant eurą Lietuvai prireiks 370 mln. monetų ir 32 mln. banknotų. Vien banknotai svers apie 114, o monetos 1742 tonas. Toks grynųjų pinigų kiekis bus didžiulis iššūkis visiems Lietuvos inkasatoriams. 

V. Labeckas teigia, kad litus keičiant į eurus, EUROCASH1 turės galimybę iš Latvijos skolintis ne tik keitimui būtiną įrangą – inkasavimo automobilius, pinigų skaičiavimo aparatus, bet ir inkasavimo centro darbuotojus.

Per pastaruosius ketverius metus bendrovės pardavimo pajamos išaugo 2 kartus. Tai lėmė verslo plėtra Lietuvoje ir veiklos pradžia Latvijoje.

informacija
EUROCASH1, UAB saugos tarnyba
Vadovas: Vytautas Labeckas Darbuotojų sk.: 661 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką