Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ištaisyti neatitikimus – iki deklaravimo pradžios

Žemės sklypas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žemės sklypas
Šaltinis: 15min
0
A A

Deklaruojantys žemės ūkio naudmenas ir pasėlius turi galimybę jau dabar atnaujinti pernykštėje deklaracijoje įbraižytus plotus. Nors iki šių metų deklaravimo pradžios dar liko keli mėnesiai, seniūnijose jau priimami duomenis atnaujinti norintys Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) dalyviai.

Sukuriama nepatvirtinta paraiška

Iš anksto atnaujinti deklaruotus įbraižytus plotus aktualiausia tiems, kuriems pernai iškilo problemų dėl neteisingo deklaravimo,  t. y. plotų persidengimo / dvigubo deklaravimo atvejų, kai kito pareiškėjo paraiškoje deklaruotas analogiškas laukas arba vieno pareiškėjo įbraižyta lauko riba persidengia su kito pareiškėjo įbraižyta lauko riba ir pareiškėjų deklaruotas ar nustatytas plotas kontroliniame žemės sklype viršija paramai skirti tinkamą plotą. Toks neatitikimas dėl neteisingo deklaravimo – viena dažniausių klaidų, praėjusiais metais aptiktų paraiškose.

Parama1

Tiems, kuriems pernai iškilo panašios problemos deklaruojant, suteikiama galimybė iš anksto ištaisyti ir šiemet galinčią pasikartoti klaidą. Atvykus į seniūniją, kurioje registruotas valdos centras, pareiškėjui sukuriama 2011 metų deklaravimui skirta nepatvirtinta paraiška. Ji bus saugoma duomenų bazėje ir pavasarį, prasidėjus deklaravimui, paraišką tereikės tik patvirtinti.

Tikslinti įbraižyto lauko duomenis seniūnijose pareiškėjai galės dar keletą mėnesių, tačiau ne iki pat deklaravimo pradžios. Mat prasidėjus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui, visi duomenys jau turi būti apdoroti ir suvesti, o tai  padaryti užtrunka apie mėnesį. Todėl nespėjus atnaujinti duomenų likus maždaug mėnesiui iki deklaravimo pradžios, teks laukti paties deklaravimo.

Deklaravimas išliks elektroninis

2010–aisiais metais žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas pirmą kartą vyko tik elektroniniu būdu. Šiuo būdu pateikti paraiškas galėjo ir patys pareiškėjai, kuriems sudaryta galimybė prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos jungtis per elektroninę bankininkystę. Visgi dauguma pareiškėjų sklypus įbraižė ne patys – jiems tai padaryti padėjo seniūnijų darbuotojai.

Parama

Pernai įdiegtos naujovės bus tęsiamos ir šiemet. Tai ne tik minėtas elektroninis deklaravimas, įbraižymas elektroniniu būdu, bet ir galimybė gauti informaciją elektroniniu paštu ar trumpąja SMS žinute. Kaip ir anksčiau, pareiškėjai gali rinktis gauti informaciją ir paštu ar prisijungus prie Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) informacinio portalo.

Informacija trumposiomis žinutėmis bus teikiama pareiškėjams, prašantiems paramos pagal KPP su plotu susijusias  priemones ir bendroje paramos paraiškoje nurodžiusiems mobilaus telefono numerį bei pasirinkusiems būdą būti informuotiems trumposiomis žinutėmis mobiliuoju telefonu.

Pareiškėjas siunčiamoje žinutėje informuojamas, kad jo paraiškoje nustatyta klaidų ar neatitikimų, bei kviečiamas jungtis prie NMA informacinio portalo. Jame pateikiama detali informacija apie nustatytas klaidas ar neatitikimus. Be to, pareiškėjai ir paramos gavėjai informaciniame portale gali ieškoti informacijos apie visas savo pateiktas paraiškas ir jų būklę NMA informacinėse sistemose.

15min.lt nuotr./KPF logotipas naujas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką