-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 08 31 /2019 10 25

Įtakingos verslo organizacijos vadovui – nauja kaltinimų banga

Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus adresu skrieja vis daugiau kaltinimų iš valstybinių įstaigų. Valstybės įmonės „Telecentras“ vadovas Remigijus Šeris 15min atskleidė sulaukęs užuominų, kad visko gali pasitaikyti, jei esą šis nebalsuos už V.Sutkų įtakingos verslo konfederacijos vadovo rinkimuose.
Valdas Sutkus
Valdas Sutkus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

ATNAUJINTA 2019.10.25 Darbo biržos vadovės L.Valalytės raštišku prašymu iš publikacijos pašalinti trys jos teiginiai.

„Žinok, visko pasitaiko. Ir plytos kartais nukrenta“, – tokius esą V.Sutkaus žodžius išgirdo Remigijus Šeris per Verslo konfederacijos prezidento rinkimus. Tuo metu R.Šeris rinkimuose atstovavo bendrovei „Teo“.

„Mane jis pasikvietė ir nedviprasmiškai pasakė, už ką reikia balsuoti rinkimuose. Pasakė, kad jei nebalsuosiu, tai visko pasitaiko, plytos kartais krenta ant galvos“, – pasakojo valstybinės įmonės vadovas. Tapęs „Telecentro“ generaliniu direktoriumi jis ir vėl ne kartą susidūrė su V.Sutkumi.

Sako, kad tai tik kritika

R.Šeris pasakojo, kad 2016 m., kai Ryšių reguliavimo tarnyba skelbė dažnių konkursą, V.Sutkus gynė vienos stambios įmonės, kuri taip pat dalyvavo konkurse, interesus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos radijo ir televizijos centro generalinis direktorius Remigijus Šeris
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvos radijo ir televizijos centro generalinis direktorius Remigijus Šeris

„Vyko diskusija dėl dažnių pardavimo, svarbus klausimas, ir staiga Sutkus oficialiame renginyje pradeda rėkti – daloj Šerį (šalin – rus.). Kokia čia etika? Nesu prieš bendroves, dalyvaujančias konkursuose, tačiau argi tokiais metodais galima vadovautis?“ – stebėjosi „Telecentro“ vadovas.

V.Sutkus sako, kad R.Šeriui nėra grasinęs, tačiau apie „Telecentrą“ visada pasisako kritiškai. „Labai blogai, kai valstybinė įmonė dalyvauja konkurencinėje kovoje su verslu – tą nekart sakiau. Valstybinė įmonė negali teikti komercinių paslaugų, kai rinkoje yra privačių žaidėjų“, – 15min teigė V.Sutkus.

Svajūno Stroino / 15min nuotr./Valdas Sutkus
Svajūno Stroino / 15min nuotr./Valdas Sutkus

„Telecentras“ teikia bevielę interneto paslaugą „Mezon“, su kuria konkuruoja ir privatūs operatoriai, pavyzdžiui, „Bitė“. Pastaroji bendrovė priklauso V.Sutkaus vadovaujamai konfederacijai.

Norėjo ir įstoti į konfederaciją

Valstybinės įmonės vadovas sakė ne kartą iš V.Sutkaus girdėjęs, su kokia privačia bendrove reikia bendradarbiauti. „Tai ne lobizmas, jis tiesiog deda daug pastangų kovai prieš valstybinę įmonę, nes nesielgiame taip, kaip jis nori“, – sakė R.Šeris.

Galiausiai jis net buvo nusprendęs, kad „Telecentrui“ geriau stoti į V.Sutkaus vadovaujamą konfederaciją. „Pamaniau, kad tokiu būdu gal prieisime prie dialogo, konfederacijoje yra daug įmonių, tad visi galime tartis mums svarbiais klausimais, o ne svaidytis purvais. Tačiau į konfederaciją nebuvome priimti“, – pasakojo R.Šeris.

V.Sutkus 15min paaiškino, kad tokiu atveju būtų konfliktas – vienoje verslo organizacijoje neįsitektų konkurentai. O R.Šeris, pasak jo, dabar kerštauja už tai, kad „Telecentras“ nebuvo priimtas į organizaciją.

„Plytų istorijos“ V.Sutkus teigė neatsimenantis ir neigė, kad bandė paveikti R.Šerį per prezidento rinkimus.

Dėl Darbo biržos vadovės kreipsis į teismą

Lietuvos verslo konfederacijos vadovo elgesiu piktinosi ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis, jis viešai prisipažino, kad ministerija patiria spaudimą ir net sulaukia grasinimų iš Verslo konfederacijos.

Po Seime vykusio Ekonomikos komiteto posėdžio vienas įtakingas Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovas esą per ministro patarėją perdavė grasinimus ministerijos vindikacijos pareigūnui. „Esą, jei patarėjas nesiliaus daręs to, ką daro, LVK atstovas asmeniškai „užtampys jį per spaudą“, – feisbuke rašė R.Masiulis. Tame susitikime LVK atstovavo V.Sutkus, tačiau jis neigė kam nors grasinęs.

<pašalintas L.Valalytės teiginys>.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ligita Valalytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ligita Valalytė

„Pagaliau viešai yra apie pradedama kalbėti. <pašalintas L.Valalytės teiginys>.

Pradedant nurodymais derinti viešųjų pirkimų sąlygas (nes jie turi daug ekspertų ir nori, kad įstaiga įsigytų tik kokybiškas paslaugas) iki tiesmukų reikalavimų kaip antai Socialinių reikalų ir darbo komitetui raštu išdėstytas reikalavimas Darbo biržos projektų administravimą ir lėšas perduoti konfederacijai <pašalintas L.Valalytės teiginys>. Tai kas tai yra? O sako jeigu ne, tai analogiškai kaip ministro paviešintame komentare. Ir tai vyksta, nuolatinis puolimas spaudoje. Dar labai mėgstama šios konfederacijos frazė yra „mes garsiai rėkiam ir mus girdi ir prezidentūra, ir Vyriausybė, ir Seimas“, – savo paskyroje „Facebook“ rašė Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė.

Konfederacijos vadovas teigė kreipsiąsis į teismą dėl Darbo biržos vadovės šmeižto.

„Deja, Lietuvoje vis dar yra valdininkų, kurie mano, kad jie yra visada teisūs ir laikosi seno stalinistinio principo – kas ne su mumis, tas prieš mus, o jau kovojant su priešu visi ginklai tinka. Tie žmonės yra iš praeities. Jie gyvena jų pačių susikurtame pasaulyje. Kai jiems nesiseka dirbti, jie nešvariais metodais bando persekioti už kritiką“, – ginasi V.Sutkus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius