2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Įvykdytos reformos padėjo Lietuvai išlaikyti aukštą vietą „Doing Business“ reitinge – tarp ES šalių Lietuva užima 9 vietą

Pasaulio banko tarptautinio tyrimo „Doing Business“ vertinimu, Lietuva pagal sąlygų verslui gerinimą išliko toje pačioje vietoje kaip ir pernai – 27 iš 185 vertinamų šalių. Per vertinamąjį periodą – 2011 m. birželio – 2012 m. gegužės mėn. – Lietuva įgyvendino reformas verslo pradžios ir nemokumo srityse, taip pat kitose srityse, turinčiose didelės reikšmės verslo aplinkos gerinimui.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

„Lietuva reikšmingų pokyčių pasiekė lengvindama verslo pradžią. Įdiegus elektroninę įmonės registraciją, sutrumpėjo įmonės steigimo laikas nuo 26 iki 6 dienų (į šį terminą įskaičiuojant ir PVM registraciją, kuriai dabar jau reikia tik 3 d.). Registruojant įmonę elektroniniu būdu, nebereikia ir notaro patvirtinimo, dėl to sumažėjo ir steigimo kaina. Į dabar paskelbtą „Doing Business“ tyrimą  įtraukta tik dalis Lietuvoje atliktų verslo gerinimo reformų. Kitos bus įskaičiuotos į kitų metų tyrimą ir turėtų ženkliai pagerinti šalies reitingą“, – sako ūkio ministras Rimantas Žylius.  

Pasaulio banko paskelbtame „Doing Business“ reitinge Lietuva užima 9 vietą tarp ES šalių ir patenka tarp 30 pačių geriausių pasaulio šalių pagal verslo aplinkos vertinimą. Lietuva lenkia Austriją, Nyderlandus, Prancūziją, Lenkiją, kuri reitinge užima 55 vietą. Estija reitinge užima 21, Latvija – 25 vietas. 17 šalių esančių pirmajame trisdešimtuke įgyvendino mažiau reformų nei Lietuva ir tik 4 šalys įgyvendino daugiau reformų.   

Pasak ūkio ministro R. Žyliaus, kitų šalių patirtis parodė, kad nedarant reformų, kai kiti jas daro, tiesiog leidiesi reitingo lentelėje žemyn. Tam, kad pralenktume kitas šalis, pradėtus darbus turime tęsti dar ambicingesniu tempu.

Lietuva verslo pradžios srityje nuo 13 iki 3 dienų sutrumpino įmonės registravimo terminą PVM mokėtojų registre. Taip pat sudaryta galimybė elektroniniu būdu suformuoti uždarosios akcinės bendrovės įstatinį kapitalą. Dabar bankas pažymą apie įstatinį kapitalą pateikia Registrų centrui ir dėl jos verslui papildomai nebereikia kreiptis į banką. Šie Lietuvos pasiekimai bus įskaičiuoti skaičiuojant kitų metų „Doing Business“ reitingą.

Reformos taip pat įgyvendintos statybų leidimų išdavimo srityje – procedūrų atlikimo trukmė sutrumpinta nuo 162 iki 83 dienų. Procedūrų skaičius sumažėjo nuo 15 iki 12 (kreipiantis dėl statybos leidimo nereikia pateikti žemės nuosavybės pažymos, panaikintas statinio projektavimo sąlygų sąvadas, projekto dokumentacijos patvirtinimas ir statybos leidimo gavimas apjungtas į vieną procedūrą). Minėta šalies pažanga atsispindės 2013 m. pabaigoje skelbiamame Pasaulio banko reitinge.

Pokyčiai padaryti ir kreditų gavimo srityje, taip pat sutrumpintas prisijungimo prie elektros tinklų terminas. Turto registravimo trukmė sutrumpėjo nuo 3 iki 1 dienos. Taip pat sumažintas turto registravimo procedūrų skaičius nuo 3 iki 2. Lietuvos pažanga pasiekta ir mažinant reikalingų eksporto dokumentų skaičių ir sutrumpinant importo procedūrų terminus. Į Lietuvos pažangą šiose srityse taip pat bus atsižvelgta skaičiuojant kitų metų šalies reitingą.

Lietuva nuo 2011 m. birželio iš viso įvykdė 7 reformas įvairiose srityse, kurios turi didelės reikšmės verslo aplinkos gerinimui.

Pasaulio bankas kitą „Doing Business 2014“ tyrimą paskelbs 2013 metų pabaigoje. Tyrime bus įvertintas priimtų ir įgyvendintų teisės aktų poveikis verslo aplinkai nuo 2012 m. birželio mėn. iki 2013 m. gegužės mėn.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką