Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 24d. 13:57

J.Narkevičiui nepavyko atsiskaityti už vakarienę Abu Dabyje – jam grąžinti pinigai

Jaroslavas Narkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Jaroslavas Narkevičius

Politikų inkaru ir kelmu išvadintam susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui grąžinti pinigai už vakarienę Abu Dabyje. Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino ministrą pažeidusį įstatymą ir tarnybinę etiką dėl to, kad jis vakarieniavo už pavaldžių įmonių pinigus. Kilus skandalui ministras susimokėjo už vakarienę, tačiau paaiškėjo, kad pinigai tyliai grįžo į jo sąskaitą.

Po to, kai 15min paviešino, jog ministras pernai spalį vakarieniavo už jam pavaldžios Automobilių kelių direkcijos pinigus, J.Narkevičius suskubo pervedinėti sumas, kurias pravalgė.

„Sulaukęs viešojoje erdvėje išankstinių vertinimų bei kritikos, kol bus užbaigtas tyrimas ir gautos etikos sargų išvados, savo asmeninėmis lėšomis padengiau įstaigoms ir bendrovėms patirtas darbinių susitikimų Abu Dabyje ir Minske reprezentacines (maitinimo) išlaidas“, – pranešime spaudai praėjusių metų lapkritį sakė J. Narkevičius.

Nepaisant to, trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad vakarieniaudamas Abu Dabyje ir Minske už pavaldžių įmonių pinigus jis pažeidė įstatymą ir nusižengė tarnybinei etikai.

15min sužinojo, kad ministro pervesti pinigai už vakarienę grįžo į jo sąskaitą. Tai patvirtino ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė ryšiams su visuomene Aušra Ramoškaitė.

Ji paaiškino, kad finansines operacijas Lietuvos automobilių kelių direkcijai centralizuotai atlieka Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras.

„Buvo nustatyta aplinkybė, kad fizinis asmuo atliko mokėjimą į Kelių direkcijos atsiskaitomąją sąskaitą. Kadangi nebuvo buhalterinio pagrindo įskaityti šias lėšas iš fizinio asmens, kuris neturi sutartinių santykių su Kelių direkcija, kaip įprastai tokiais atvejais Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras mokėjimą grąžino“, – teigė A.Ramoškaitė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos automobilių kelių direkcija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Lietuvos automobilių kelių direkcija

Pastebėta, kad mokėjimo išraše nebuvo papildomų duomenų, leidžiančių aiškiai identifikuoti asmenį, todėl lėšos ir buvo grąžintos į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo gautos.

Ministras J.Narkevičius neatskleidė, kokią sumą yra pervedęs, tačiau kelių asmenų vakarienė Abu Dabyje atsiėjo 713 eurų.

Kur kas sėkmingiau ministrui sekėsi pervesti pinigus „Lietuvos geležinkeliams“ už pietus Minske. Valstybei priklausanti bendrovė rado būdą, kaip priimti pinigus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką