15min be reklamos
2022 12 09, 08:37

J.Yellen: Recesija JAV „nėra neišvengiama“

Recesija Jungtinėse Valstijose „nėra neišvengiama“, pareiškė šalies iždo sekretorė Janet Yellen ir pridūrė mananti, kad didžiausia pasaulio ekonomika, siekianti sumažinti infliaciją, eina teisingu keliu.
Janet Yellen
Janet Yellen / ZUMAPRESS.com

JAV centrinis bankas šiemet ėmėsi ryžtingų veiksmų, siekdamas atvėsinti paklausą, tačiau šis uždavinys nėra paprastas – viena vertus, reikia mažinti vartotojų kainas, o kita vertus, tokiais veiksmais neišprovokuoti ekonomikos nuosmukio.

Dabar daugelis ekonomistų mano, kad JAV ekonomika kitąmet gali patirti nuosmukį.

„Kalbant apie tai, ar mes galime išvengti recesijos, manau, atsakymas būtų „taip“, – ketvirtadienį pareiškė ji reporteriams.

Sutrikimų tiekimo grandinėse pradeda mažėti, naujų butų nuomos kainos „iš esmės jau pasiekė piką“, o darbo rinka taip pat pamažu vėsta, pažymėjo J.Yellen.

„Reikšmingų grynųjų atleidimų visoje šalyje rodiklių nematyti, todėl manau, kad mes einame teisingu keliu mažindami infliaciją ir recesija nėra neišvengiama“, – pridūrė ji.

Federalinio rezervo sistemos (FRS) vadovas Jerome‘as Powellas praėjusią savaitę pareiškė, jog tebėra „labai tikėtina“, kad JAV ekonomika patirs vadinamąjį minkštąjį nusileidimą, turėjęs omenyje scenarijų, pagal kurį nedarbas padidėja, bet ekonomika išvengia didelės recesijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką