Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Laisvosios prekybos sutarčiai tarp Japonijos ir JAV koją kiša ryžiai ir automobiliai

Japonijos ir JAV atstovų derybos dėl Ramiojo vandenyno laisvosios prekybos sutarties
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Japonijos ir JAV atstovų derybos dėl Ramiojo vandenyno laisvosios prekybos sutarties
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonijos premjeras Shinzo Abe tvirtina, kad Tokijas ir Vašingtonas priartėjo prie Ramiojo vandenyno laisvosios prekybos sutarties (TPP) pasirašymo. Ši sutartis sutvirtintų ryšius tarp dviejų sąjungininkių bei atsvertų vis smarkiau augančią Kinijos įtaką, rašo naujienų svetainė wsj.com.

„Manome, kad susitarimas tarp Japonijos ir JAV yra arti, tačiau mes tikimės, kad bus pasiekta dar didesnė pažanga“, – interviu laikraščiui „The Wall Street Journal“ teigė S.Abe. Jis pridūrė, kad susitikime su JAV prezidentu Baracku Obama balandžio 28 d. pabrėš, kad laisvosios prekybos susitarimas yra „labai naudingas abiems šalims“.

„Būtų gerai, jeigu pasiekčiau susitarimą per mano susitikimą su prezidentu (B.Obama), bet kuomet kopi į kalną, paskutinis žingsnis visada yra sunkiausias“, – teigė Japonijos premjeras ir pridūrė, kad abi šalys privalo priimti politinius sprendimus, susijusius su daug ginčų keliančiais klausimais.

Būtų gerai jeigu pasiekčiau susitarimą per mano susitikimą su prezidentu (B.Obama), bet kuomet kopi į kalną, paskutinis žingsnis visada yra sunkiausias, – teigė Japonijos premjeras.

Japonijos vyriausiasis derybininkas Akiras Amadis teigė, kad didžiausi iššūkiai laisvosios prekybos sutarties pasirašymui šiuo metu yra ryžiai ir automobiliai.

Vis dėlto, A.Amadis pridūrė, kad derybos tarp Tokijo ir Vašingtono pasiekė „galutinę stadiją“.

Atstovai iš abiejų šalių teigia, kad šią savaitę prie derybų stalo bus diskutuojamas Vašingtono reikalavimas Japonijai padidinti maistinių ryžių importą ir Tokijo noras, kad JAV nedelsdamos panaikintų šiuo metu taikomą 2,5 proc. tarifą importuojamoms automobilių dalims.

Tokijas ir Vašingtonas nesėkmingai bandė susitarti dėl TPP pasirašymo dar 2014 m. rugpjūtį, Japonijoje viešint prezidentui B.Obamai.

TPP pasirašymą S.Abe laiko vienu iš pagrindinių savo politikos prioritetų. Tikimasi, kad laisvosios prekybos sutartis padidins Japonijos ūkio efektyvumą, ypatingai tokiose srityse kaip žemės ūkis, bei išspręs nemažai šalies ekonomikos problemų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Japonijos nacionalinė valiuta - jenos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Japonijos nacionalinė valiuta - jenos

Viena iš didžiausių dabartinių Japonijos ekonomikos bėdų laikoma ilgą laiką besitęsianti defliacija ir mažėjantys atlyginimai.

Viena iš didžiausių dabartinių Japonijos ekonomikos bėdų laikoma ilgą laiką besitęsianti defliacija ir mažėjantys atlyginimai.

„Defliacija tęsėsi penkiolika metų ir negalėčiau pasakyti, kad viskas pagerėjo, bet mes sukūrėme tokią situaciją, kad defliacijos nebėra“, – neseniai pripažino S.Abe.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką