TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jau galima teikti paraiškas dėl valstybės remiamų būsto kreditų gavimo

Daugiabutis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Daugiabutis
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažesnes pajamas gaunantys ir pirmąjį būstą įsigyti norintys žmonės jau gali tikėtis valstybės paramos. Nuo rugsėjo mėnesio valstybė pradėjo remti socialiai pažeidžiamus asmenis, norinčius įsigyti pirmąjį būstą – jiems subsidijuojama nuo 10 iki 20 proc. būsto paskolos sumos.

Šias lėšas valstybė nustatyta tvarka perveda tiesiai į banką, kuris tokiam žmogui suteikia kreditą būstui įsigyti.

Jau nuo šių metų rugsėjo visi gyventojai, turintys teisę į valstybės paramą būstui įsigyti, gali teikti paraiškas dėl valstybės remiamų būsto kreditų gavimo. Jie turi atitikti Vyriausybės nutarimu patvirtinto Valstybės remiamų būsto kreditų teikimo tvarkos aprašo reikalavimus dėl turto ir gautų per metus pajamų.

Ši parama padės labiausiai socialiai pažeidžiamiems žmonėms ne tik įsigyjant stogą virš galvos, bet ir susikuriant geresnes gyvenimo sąlygas, sėkmingiau įsitvirtinti gyvenime. Todėl visi, galintys pretenduoti į šią paramą ir planuojantys įsigyti būstą, raginami pasinaudoti tokia galimybe.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra įvykdžiusi bankų, kurie teiks 2012 metais valstybės remiamus būsto kreditus, atranką. Laimėtoju nustatytas bankas „Swedbank“, taigi, per jį pervedama valstybės skiriama parama į bankus, iš kurių socialiai remtinas žmogus ar šeima ima paskolą būstui įsigyti.

Kas gali pretenduoti į šią paramą?

20 proc. būsto kredito kompensacija skiriama:

- buvusiems našlaičiams ar be tėvų globos likusiems žmonėms ar jų šeimoms, iki jiems sueis 35 metai;
- šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų (įvaikių);
- žmonėms, kuriems nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba kurie yra pripažinti nedarbingais (netekusiais 75–100 proc. darbingumo) ar iš dalies darbingais (netekusiais 60–70 proc. darbingumo);
- žmonėms, kurie yra sulaukę senatvės pensijos amžiaus ir turintiems specialiųjų poreikių;
- šeimoms, kuriose gyvena žmogus, turintis sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį arba kuris yra pripažintas nedarbingu (netekusiu 75–100 proc. darbingumo) ar iš dalies darbingu (netekusiu 60–70 proc. darbingumo), arba kuris yra sulaukęs senatvės pensijos amžiaus ir turi specialiųjų poreikių.

10 proc. būsto kredito kompensacija skiriama:

- jaunoms šeimoms, auginančioms vieną ar du vaikus (įvaikius);
- šeimoms, kuriose vienas iš tėvų yra miręs.

Detalesnę informaciją apie valstybės remiamas būsto paskolas galite rasti ministerijos interneto svetainėje meniu punkte Socialinė integracija -> Parama būstui

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką