Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 13d. 00:00

Jau kitais metais pinigų pervedimus bus galima atlikti per kelias sekundes

Internetinė bankininkystė
123RF.com nuotr. / Internetinė bankininkystė

Vartotojų teisių gynėjai apgailėtinu vadina bankų politiką, kad per šventes nevykdomi jokie tarpbankiniai mokėjimai. Bankai kol kas vangiai jungiasi prie momentinio mokėjimo sistemų, kai pinigai gavėją pasiektų bet kuriuo paros metu, nepaisant ar tai darbo diena, ar šventės. Jie teisinasi, kad tam reikia pasiruošti technologiškai, tačiau žada, kad po metų pervesti pinigus jau bus galima bet kada ir per 20 sekundžių.

„Bankų reakcija yra apgailėtina, tiesiog liūdna praktika ir ji kartojasi kasmet. Būna dvi ar trys dabar penkios dienos. Jei klientas patikėjo bankui savo pinigus saugoti ir tais pinigais nori naudotis, tai jis galėtų tai atlikti čia pat, dabar, tučtuojau“, – piktinasi Vartotojų organizacijų aljanso tarybos narys Kęstutis Kupšys.

Išeitis – momentiniai mokėjimai, kai pinigų pervedimas į kitą banką užtruktų iki 20 sekundžių ir tą būtų galima daryti ir dieną, ir naktį, ir per šventes. Kol kas Lietuvoje pervesti pinigus taip greit siūlo tik du didieji bankai.

Bankų asociacija žada, kad jau kitąmet visi Lietuvos bankai prisijungs prie momentinių mokėjimų. Esą tai užtrunka, nes investicijos siekia milijoną eurų, reikia pertvarkyti sistemas.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:38
01:02
01:19
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką