TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunų verslininkų privalumai

„Facebook“ įkūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Facebook“ įkūrėjas ir vadovas Markas Zuckerbergas
Šaltinis: Verslas.in
0
A A

Kartais atrodo, jog ant stambiausių rizikos kapitalo fondų paradinių durų norima uždėti įrašą: „Vyresni kaip trisdešimties metų žmonės – neįleidžiami.“ Nesunku suprasti kodėl. Investuotojai ieško revoliucinių iniciatyvų. Billas Gatesas, Steve'as Jobbsas, Markas Zuckerbergas ir kiti verslus įkūrė būdami 18-25 metų amžiaus.

Bet jei jau peržengėte 30-ies metų arba, neduok Dieve, 40-ies metų ribą, ir jūsų verslas nepakeitė pasaulio, esate nereikalingas? Patirtis yra svarbi norint įgyvendinti savo įžvalgas ir sukurti verslus. Tačiau patirties ir pradinių nuostatų neturėjimas dažnai yra svarbiau. Štai keli privalumai, kuriuos turi jaunieji.

Privalumas nr. 1 – jauni verslininkai turi geresnių idėjų

Ar Sergejus Brinas, Larry Page'as ir M.Zuckerbergas turėtų dėkoti savo amžiui už įžvalgumą? Iš dalies, taip. Puikios idėjos gimsta suvokiant rinką ir vartotojų poreikius. Šie verslų įkūrėjai sugebėjo rasti nišą augančioje IT rinkoje, kur nepatyrimas dažnai tampa privalumu.

Nepaisant jūsų amžiaus ar aplinkos, kurioje augote, atidžiai nagrinėjant rinką, atrasite nemažai vertingų idėjų. Kas turi didesnį potencialą – penkiasdešimtmetis „Cisco“ produkto vadovas ar „Cisco“ produkto vartotojas? Sudėtingas klausimas. Kiekvienas gali „gimdyti“ idėjas.

Privalumas nr. 2 – jauni verslininkai nežino, ko negalima padaryti

Ar nepatyrimas yra privalumas? Iš dalies taip. Jauni verslininkai dažnai nesuvokia kliūčių iš iššūkių, su kuriais teks susidurti, tad „eina kiaurai“ (ir gana sėkmingai). Jiems nėra sudėtinga veikti dinamiškoje ir greitai besikeičiančioje aplinkoje, sprendimai priimami greitai, iš intuicijos.

Tikėti donkichotiška idėja yra romantiška – iki tol, kol ji žlunga. Jaunieji verslininkai žino, jog būtina daugybę kartų bandyti, klysti, atnaujinti, eksperimentuoti, klysti, kol idėja įgauna perspektyvų pavidalą. Viso šio proceso metu investuojama nedaug, kol idėją priima visuomenė.

Privalumas nr. 3 – jauni verslininkai labiau susikoncentravę

Keli pradedantieji verslininkai iš Silicio slėnio pasakojo man, kaip savo namus pavertė biuru. Lovas pernešė į kitą kambarį, visi darbuotojai galėjo dirbti viename dideliame kambaryje, visur buvo stalai, o ant jų – kompiuteriai. „Tai buvo tobula darbo vieta. Mes daugiau kvėpavome kuriamu produktu, o ne oru“, – teigė mano pažįstamas startup’eris.

Daug lengviau kai reikia rūpintis tik vienu dalyku – savo verslu. Įvairūs įsipareigojimai – šeima, paskola už namą, kreditas už automobilį – tik atitraukia nuo tikslo ir įneša sumaišties. Dar senų senovėje karvedžiai suprato, jog būtina „mobilizuoti savo jėgas“ norint, jog karas būtų laimėtas. Jaunieji turi daugiau galimybių susikoncentruoti.

Privalumas nr. 4 – jauni verslininkai greičiau mokosi

Gebėjimas greitai mokytis yra kritiškai svarbus verslumo įgūdis. Akivaizdu ir daugybės tyrimų patvirtinta, jog jauni žmonės sugeba greičiau mokytis. Tarkim, IT rinkoje viskas keičiasi pernelyg greitai, kad to būtų galima mokytis universitete. Čia dažnai keičiasi net pagrindinės rinkos prielaidos.

Vyresnio amžiaus žmogus pasakytų, jog vienokio ar kitokio dalyko būtina išmokti universitete, kursuose arba bent jau seminaruose. Tuo tarpu jaunas žmogus yra daug lankstesnis ir naują programavimo kalbą įsisavins per mėnesį. Kodėl? Nes to reikia bendrovei.

Privalumas nr. 5 – jauni verslininkai neturi ko prarasti

Dvidešimt kelerių metų verslininkas dar nespėjo tapti karjeristu, todėl neturi baimės prarasti sunkiai užsitarnautą postą. Taip pat, tikriausiai jis neturi ir namo, už kurią moka paskolą. Gyvenimo džiaugsmą sukuria santykiai, prasmingos idėjos įgyvendinimas ir kiti neapčiuopiami dalykai.

Tačiau visuomet yra išimčių

Būdamas 62-iejų metų Harlandas Sandersas atidarė pirmąjį „Kentucky Fried Chicken“ restoraną. Samas Waltonas buvo 44-erių, kai pastatė pirmąją „Wal-Mart“ parduotuvę. Fisheriai drabužių gamybos įmonę „The Gap“ įkūrė, kai Donui buvo 41-eri.

Ką visi šie verslininkai turėjo bendro, išskyrus labai panašų amžių? Jie sukūrė puikias, stabiliai veikiančias ir augančias bendroves, nes pažino rinką, turėjo joje patirties. Ieškokite juose įkvėpimo, supraskite, kad kiekvienas – tiek jaunas, tiek vyresnis – gali pasinaudoti unikalia įžvalga ir ant jos pamato sukurti puikiai funkcionuojantį verslą.

Šaltinis: Užsienio verslo edukacijos portalo „Inc.“ straipsnis „Koks amžius yra per didelis, norint įkurti puikią bendrovę?“ (angl. „How Old is Too Old to Start a Great Company“)

Verslas.in
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pinigai

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką