Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 6d. 10:04

JAV centrinis bankas ir toliau skatins šalies ekonomiką

Benas Bernanke
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV centrinio banko vadovas Benas Bernanke

Antradienį Federalinis rezervų bankas pareiškė apie planus tęsti ekonomikos skatinimo politiką neribotą laiką. Ši žinia investuotojams suteikė pasitikėjimą rinkomis ir vakar JAV pagrindinių indeksų reikšmės pasiekė naujas aukštumas. Pasiekti naujas aukštumas padėjo ir paskelbti geresni negu tikėtasi įmonių rezultatai nepaisant sudėtingo ekonominio laikotarpio. Nasdaq Composite indekso reikšmė augo 1,32 proc., Standart & Poor‘s 500 indekso reikšmė augo 0,96 proc. ir atsiliko tik 1,5 proc. nuo rekordinės 2007 metų reikšmės. Dow Jones Industrial Average (DJIA) indeksas augo 0,89 proc. ir pasiekė didžiausią visų laikų reikšmę, trečiadienį rašo banko „Finasta“ analitikai.

Labiausiai DJIA indekse brango „Cisco Systems Inc.“ bendrovės akcijos, kurių kaina pakilo 2,27 proc. ir „United Technologies Corp.“, kurios kaina augo 2,12 proc. O kainos mažėjimą patyrė tik „Coca-Cola Co.“ ir „Merck & Co Inc.“, kurių akcijų kaina mažėjo atitinkamai 0,36 proc. ir 0,21 proc.

Vakarų Europa

Vakarų Europos akcijų indeksai vakar smarkiai kilo – investuotojai nemažai vilčių dėjo į centrinių bankų skatinimo programas. Kilo visų 18 nacionalinių Europos indeksų reikšmės išskyrus Graikiją. Indeksų reikšmės kirto svarbius techninius lygmenis, o kai kurios bendrovės optimistiškai kalbėjo apie savo perspektyvas.

Iš centrinių bankų posėdžiausiančių šią savaitę – Europos centrinio banko, Anglijos banko ir Japonijos banko – tikimasi patvirtinimo apie „lengvos“ pinigų politikos kursą. Prieš keletą dienų apie tai patvirtino ir JAV Federalinis rezervų bankas.

Labiausiai vakar brango ciklinių bendrovių akcijos. Paskatų tikimasi nei tik iš centinių bankų, bet ir Kinijos ekonomikos perspektyvų. Automobilių akcijų indeksas buvo antras pagal brangimą iš Stoxx 600 indekso sektorių. Tikimasi, kad šie metai automobilių gamintojams bus rekordiniai automobilių industrijai, o pardavimai augs 3-4 proc. Tiesa, pardavimai Europoje toliau smuks.

Patikslinus duomenis, euro zonos paslaugų pirkimo vadybininkų indeksas sausio mėnesį padidėjo nuo 47,3 iki 47,9 punkto. Tačiau vis dar lieka žemiau 50 punktų reikšmės skiriančios augimą ir mažėjimą. Euro zonos recesija paskutinį praėjusių metų ketvirtį pagilėjo, BVP per tris mėnesius sumažėjo 0,6 proc., o nedarbas siekė rekordinį lygį. Visgi, sausį mažmeninė prekyba viršijo lūkesčius – palyginti su gruodžiu jos apimtys padidėjo 1,2 proc., kai ekonomistai laukė 0,3 proc. padidėjimo. Prekybą į viršų traukė pardavimai Vokietijoje, kurie augo 3,1 proc. Palyginti su praėjusių metų tuo pat mėnesiu euro zonos mažmeniniai pardavimai buvo 1,3 proc. mažesni.

Azija

Azijos akcijų rinkos džiugiai sutiko JAV Dow Jones indekso pasiektą rekordinę vertę. Taip pat tikimasi Japonijos politikos veiksmų, norint ištraukti šalies ekonomiką iš defliacijos. Kinija nustatė 7,5 proc. BVP augimo tikslą 2013 metams. Australijos ekonomika 2012 m. IV ketv. augo 0,6 proc.

Honkonge kotiruojamos „Standard Chartered PLC” akcijos brango 1,8 proc. po to, kai į besivystančias rinkas nusitaikęs bankas pranešė apie 10 iš eilės rekordinius metus pelno prasme. Brango Japonijos finansinio ir mažmeninės prekybos sektoriaus bendrovių vertybiniai popieriai. „Sharp Corp.” akcijos šovė į viršų 14 proc. – kalbama, kad P. Korėjos „Samsung Electronics Co.” ketina investuoti apie 10 mlrd. Japonijos jenų į šią bendrovę.

Baltijos šalys

Baltijos akcijų rinkų indeksų reikšmės penktadienį kilo, kaip ir kitur Europoje. Vilniuje vakar baigėsi oficialus siūlymas supirkti „Invaldos” akcijas – iš kiekvieno pareiškėjo nupirkta 96,26 proc. vertybinių popierių. „Klaipėdos baldai” pranešė apie pradedamą savų akcijų supirkimą po 1,5 euro – tai 8 proc. didesnė nei rinkos kaina. „Tallink Grupp” vasario mėnesio pervežimai mažėjo, tačiau akcijos rinkoje brango 2 proc.

Finastos informacija/20130306Naujienos
Finastos informacija

Estijos pramonės produkcija sausį augo 5,5 proc. metiniu tempu. Po traukimosi pirmoje 2012 metų pusėje, antrasis pusmetis vėl buvo su pliuso ženklu. O šį sausį labiausiai auti padėjo didėjusi paklausa elektronikai ir elektros eksportas. Estijai didžiausią naudą neša prekybiniai ryšiai su Šiaurės šalimis, tokiomis kaip Švedija ir Suomija.

Vidurio ir Rytų Europa

Rytoj posėdžiauja Lenkijos centinis bankas. Laukiama, kad bazinė palūkanų norma gali būti sumažinta dar 25 baziniais punktais iki 3,5 proc. Nepaisant šios žinios, zlotas euro atžvilgiu vakar brango 0,2 proc., nes tikimasi, kad po rytojaus karpymo centrinis bankas sustos. Nesenai paskelbti pramonės ir mažmeninės prekybos duomenys ekonomistams leido manyti, kad ekonomikos būklė stabilizuojasi.

Žaliavos

Antradienį „WTI“ rūšies naftos ateities sandoriai pabrango po keturių dienų kainos kritimo. Susilpnėjęs doleris, geri ekonominiai duomenys iš JAV ir Europos, bei naujas Dow Jones Industrial Average indekso rekordas pastūmė naftos kainas aukštyn. Tačiau, dėl didėjusios JAV naftos pasiūlos ir galimo dolerio brangimo, kainų augimas buvo ribotas. Per prakybos sesiją „WTI“ kaina pakilo 0,78 proc., iki 90,82 JAV dolerių už barelį. Tuo metu Londono „Brent“ rūšies naftos sandoriai pabrango 1,4 proc., iki 111,61 JAV dolerių už barelį.

Antradienį susilpnėjus doleriui aukso kainos kiek pakilo, tačiau dėl akcijų rinkos stiprėjimo augimas buvo ribotas. Prekybos sesijos pabaigoje aukso ateities sandorių augimas siekė 0,2 proc., iki 1574,90 JAV dolerių už Trojos unciją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką