Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 6d. 10:13

JAV ekspertai pripažino Lietuvos progresą – vadina žvaigžde

Eurai
123rf.com / Eurai

Šiuo metu pagal Ekonominės laisvės indeksą Lietuvos verslo aplinka užima 19-ą vietą iš 186-ių valstybių, įvertino JAV viešosios politikos tyrimų centro „The Heritage Foundation“ ekspertai, jie vadina Lietuvą reitingo žvaigžde.

Įtakingo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) viešosios politikos tyrimų centro „The Heritage Foundation“ ekspertai teigiamai vertina pastarųjų metų Lietuvoje vykdomas reformas ir sveikina artimiausius žingsnius stiprinant startuolių ekosistemą, inovacijų politiką ir mažinant biurokratines kliūtis verslui, teigiama Ūkio ministerijos pranešime spaudai.

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius investicinės aplinkos gerinimą ir Lietuvoje vykdomas reformas aptarė su „The Heritage Foundation“ Tarptautinės prekybos ir ekonomikos centro direktoriumi Terry‘iu Milleriu, kurio vadovaujama ekspertų komanda kasmet rengia Ekonominės laisvės indekso ataskaitą.

Pasak T. Millerio, Lietuva yra reitingo žvaigždė, ir valstybės daromos reformos rodo ne tik, kad einama teisingu keliu klestėjimo link, o veikiau, kad valstybė jau yra klestinti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginijus Sinkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginijus Sinkevičius

„Pastaraisiais metais Lietuva padarė didelę pažangą investicijų laisvės, darbo santykių srityje, teigiamai vertinama šalies pažanga vykdant valstybės valdomų įmonių reformą. Tačiau Lietuva, kaip ir daugelis pasaulio valstybių, privalo nemažai nuveikti orientuodama šalies ūkį ketvirtosios pramonės revoliucijos kryptimi. Dėl to „The Heritage Foundation“ ekspertai pozityviai vertina Vyriausybės veiksmus stiprinant startuolių ekosistemą ir inovacijų politiką”, – teigia ūkio ministras V.Sinkevičius.

Ministerija viliasi, kad į šį rodiklį dėmesį atkreips ir užsienio investuotojai, ieškodami investicijų lokacijos.

„The Heritage Foundation“ sudaromas Ekonominės laisvės indeksas yra metinis duomenų pagrindu įgyvendinamas mokslinių tyrimų projektas (šiemet bus skelbiamas 25 kartą). Pagal šį indeksą analizuojamos 186 pasaulio šalių ekonomikos raidos tendencijos. Šalys yra rūšiuojamos ir vertinamos pagal 12 ekonominės laisvės priemonių, kuriomis vertinami teisinės valstybės principai, vyriausybės dydis, reguliavimo efektyvumas ir rinkų atvirumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką