Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV įvedė papildomas sankcijas Rusijos finansų, energetikos ir gynybos sektoriams

Baltieji rūmai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Baltieji rūmai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vašingtonas penktadienį įves sankcijas Rusijai. Taip JAV prisijungia prie Europos Sąjungos spaudimo rytų agresorei dėl Ukrainoje pradėto karo, rašo „USA Today“.

Prezidentas Barackas Obama pažadėjo sugriežtinti jau galiojančias sankcijas, taikomas finansų, energetikos ir gynybos sektoriams.

„Naujos priemonės dar padidins Rusijos politinę izoliaciją, žalą Rusijos ekonomikai. Tai yra ypač Vladimirui Putinui artimos ir svarbios sferos“, – Baltųjų rūmų pranešime cituojamas JAV prezidentas.

Jis pabrėžė, kad, jeigu Rusija ir toliau vykdys agresiją Ukrainoje, smurto kaina Kremliui tik augs. Daugiau detalių Baltieji rūmai žada atskleisti penktadienį.

9.17 val. JAV imsis sankcijų prieš „Sberbank“, sugriežtins priemones prieš kitus Rusijos bankus

„Reuters“, remdamasis neįvardytu šaltiniu, skelbia, kad JAV įves sankcijas vienam didžiausių Rusijos bankų – „Sberbank“, taip pat sugriežtins apribojimus kitiems Rusijos bankams. Pasak šaltinio, JAV piliečiams bus uždrausta sudaryti sutartis su „Sberbank“ ilgesniam nei 30 dienų terminui.

JAV įves sankcijas vienam didžiausių Rusijos bankų – „Sberbank“, taip pat sugriežtins apribojimus kitiems Rusijos bankams

Liepą Amerika iš esmės užkirto prieigą prie Amerikos paskolų ir akcijų rinkų penkioms Rusijos finansų grupėms – VTB bankui, „Gazprombank“, Maskvos bankui, „Vnešekonombank“ bei Rusijos žemės ūkio bankui, uždrausdama JAV fiziniams ir juridiniams asmenims „dalyvauti sandoriuose, finansuoti ar kitaip būti susijusiems su jų nauja skola, kurios trukmė ilgesnė nei 90 dienų, arba naujomis akcijomis.„

Šaltiniai sakė, kad dabar JAV vyriausybė numačiusi taikyti tokius pat apribojimus didžiausiam pagal turto vertę Rusijos komerciniam bankui „Sberbank“ ir sugriežtinti suvaržymus visoms šešioms finansų institucijoms, uždrausdama JAV fiziniams ir juridiniams asmenims „dalyvauti sandoriuose, finansuoti ar kitaip būti susijusiems su jų nauja skola, kurios trukmė ilgesnė nei 30 dienų“.

Amerikiečių pareigūnai sakė, kad Vašingtonas taip pat imsis priemonių prieš Rusiją, kad sustabdytų milijardų dolerių investavimą į naftos telkinių žvalgymą Sibire ir Rusijos Arktyje.

Šiomis priemonėmis siekiama uždrausti įmonėms, tarp jų „Exxon Mobil“ bei BP Plc., bendradarbiauti su Rusijos naftos kompanijomis energetikos technologijų ir paslaugų srityse.

Trečiasis naujo sankcijų paketo elementas yra priemonės prieš Rusijos gynybos kompanijas. Vienas šaltinis sakė, kad Jungtinės Valstijos įtrauks į „juodąjį sąrašą“ dar kelis Rusijos ginklų gamintojus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką