Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

JAV kino pramonei ši vasara gali būti prasčiausia per dešimtmetį

Holivudo kino studijos šią vasarą gali užfiksuoti kukliausias per pastarąjį dešimtmetį pajamas vietinėje rinkoje, prognozuoja „Box Office Mojo“ ekspertai.
Žymusis Holivudo ženklas
Žymusis Holivudo ženklas / „T &G“ nuotr.
Temos: 2 Kinas Holivudas

Holivudo kino studijos šią vasarą gali užfiksuoti kukliausias per pastarąjį dešimtmetį pajamas vietinėje rinkoje, prognozuoja „Box Office Mojo“ ekspertai.

Vasaros kino sezonas Šiaurės Amerikoje baigiasi pirmąjį rugsėjo pirmadienį švenčiama Darbo diena. Iki to laiko daug triukšmo sukeliančių naujų filmų pasiūlymų nebenumatyta, o sezono pajamos gali siekti vos 3,95 mlrd. JAV dolerių, o tai – 15 proc. kukliau nei pernai.

Ekspertai pažymi, jog pajamų nuosmukį nulėmė fiasko filmų, kuriems daugelis pranašavo milžinišką pasisekimą. Tokių filmų sąraše – tiek „Transformeriai: Paskutinis riteris“, tiek ir „Karibų jūros piratai: Numirėliai pasakų neseka“.

Rinkos stebėtojai akcentuoja pasikeitusi amerikiečių požiūrį į filmų pasirinkimą. Anksčiau filmų sėkmę nulemdavo vien tik reklaminė kampanija, tačiau dabar vis daugiau filmų mėgėjų Jungtinėse Valstijose iš pradžių skaito recenzijas, o tik po to sprendžia, ar eiti į kiną. Būtent tai ir lėmė „Karaliaus Artūro“ fiasko.

Nepaisant nesėkmės JAV rinkoje, dauguma naujausių, skambiai pristatytų filmų vis dėlto padengs savo kūrimo biudžetus pajamomis, kurias sužers ne tiek išpaikinti kitų šalių žiūrovai, teigia ekspertai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius