Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

JAV nubaudė laivybos įmones, padedančias Šiaurės Korėjai apeiti JT sankcijas

JAV iždo departamentas penktadienį pranešė pritaikęs sankcijas kelioms Taivano ir Honkongo laivybos įmonėms, kurios, pasak vyriausybės institucijos atstovų, padeda Šiaurės Korėjai apeiti Jungtinių Tautų (JT) sankcijas, numatančias apribojimus naftos eksportui į Pchenjaną.
Pusiau nuleista Šiaurės Korėjos vėliava
Pusiau nuleista Šiaurės Korėjos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bendrovės padeda Šiaurės Korėjai „neteisėtai gabendamos naftą „iš laivo į laivą“, taip mėgindamos apeiti JT sankcijas, ribojančias naftos produktų importą“, – pažymima JAV iždo departamento pareiškime.

Minėtos bendrovės „dalyvavo bent vienoje reikšmingoje prekių, paslaugų ar technologijų importo į Šiaurės Korėją ar eksporto iš Šiaurės Korėjos operacijoje“, – pažymima pareiškime.

JAV iždo departamento užsienio turto kontrolės tarnyba informavo įšaldžiusi Taivano bendrovių „Jui Pang Shipping“ ir „Jui Zong Ship Management“ bei Honkonge įsikūrusios bendrovės „Jui Cheng Shipping Company Limited“ turtą.

„Laivybos įmonės, prekiaujančios su Šiaurės Korėja, užsitraukia didelę sankcijų riziką, nepaisant apgaulingos praktikos, kurią jos mėgina panaudoti“, – sakoma JAV Iždo departamento sekretoriaus pavaduotojos terorizmo ir finansinės žvalgybos reikalams Sigal Mandelker pareiškime.

Priemonių imtasi ir prieš du Taivane gyvenančius asmenis Huang Wang Ken ir Chen Mei Hsiang, taip pat prieš laivą, su kuriuo susiję šie asmenys.

Pasak JAV iždo departamento, mėginimais pergabenti naftą iš vieno laivo į kitą siekiama išvengti JT sankcijų, skirtų užkirsti kelią Šiaurės Korėjai gauti išteklių, kurie būtų naudojami paremti jos masinio naikinimo ginklų ir raketų programas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius