2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

JAV teisingumo departamentas apkaltino „Teva Pharmaceutical“ manipuliavus vaistų kainomis

JAV teisingumo departamentas apkaltino Izraelio generinių vaistų gamintojos „Teva Pharmaceutical Industries“ padalinį Jungtinėse Valstijose antikonkurencine praktika, kuri vartotojams atsiėjo mažiausiai 350 mln. JAV dolerių, rašo verslo leidinys „The Wall Street Journal“.
Vaistai
Vaistai / 123RF.com nuotr.

Teisingumo departamento Pensilvanijos federaliniam teismui pateiktame ieškinyje nurodomi trys skirtingi „Teva“ susitarimo su kitomis bendrovėmis atvejai, kai buvo siekiama manipuliuoti vaistinių preparatų kainomis nuo 2013 metų gegužės iki 2015 metų gruodžio mėnesio.

„Teisingumo departamento pateikti kaltinimai rodo, kad nė viena iš bendrovių nėra per didelė, jog negalėtų būti patraukta baudžiamojon atsakomybėn už dalyvavimą schemose, kurios smarkiai padidino generinių vaistų, kuriuos naudoja milijonai amerikiečių, kainą“, – pareiškė JAV generalinio prokuroro pavaduotojas Makanas Delrahimas.

Pasak Teisingumo ministerijos, tarp bendrovių, dalyvavusių susitarime su „Teva“, buvo „Sandoz“, „Taro Apotex“ ir „Glenmark Pharmaceuticals“.

Vienu atveju kalbama apie vaistus, skirtus kontroliuoti cholesterolio kiekį kraujyje, kitu atveju – apie vaistus, skirtus gydyti artritą, skausmą malšinančius vaistus, prieštraukulinius vaistus, trombolitinius vaistus, taip pat dermatologinius vaistus, trečiu atveju – apie vaistus, naudojamus smegenų vėžiui, cistinei fibrozei, artritui ir hipertenzijai gydyti.

Bendrovė „Teva“ paneigė kaltinimus, pažymėdama, kad vidinio tyrimo metu nebuvo nustatyta jokių manipuliacijų vaistų kainomis atvejų.

Bendrovė pareiškė esanti „labai nusivylusi“ JAV vyriausybės sprendimu iškelti baudžiamąjį bylą ir ketina apsiginti teisme.

Praėjusiais metais „Teva“, kurios pardavimai siekė apie 17 mlrd. JAV dolerių, pagal gaunamas pajamas yra viena didžiausių farmacijos bendrovių pasaulyje. Jeigu JAV teismas pripažins ją kalta, įmonei gresia ne tik bauda, ​​bet ir pašalinimas iš federalinių medicinos programų.

Generikai sudaro 90 proc. receptinių vaistų Jungtinėse Valstijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką