Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 18d. 12:31

Jena brangsta, prognozuojamas euro kritimas

Eurai
123rf nuotr. / Eurai

Praėjusios savaitės pradžioje iki pat trečiadienio euro ir JAV dolerio valiutų poroje didesnių pokyčių nebūta. Tai daugiausia sietina su naujienų stygiumi ir paskelbtų naujienų maža svarba. Panaši situacija buvo ir su kitomis valiutų poromis. Antroji svaitės pusė buvo aktyvesnė, nes šalys skelbė nemažai ekonominių rodiklių, o ES vyko šalių lyderių susitikimas. Šią savaitę dėl sprendimo teikti paramą Kiprui prognozuojamas euro pigimas. Tai teigiama bendrovės „FX Trading“ paruožtoje apžvalgoje.

Pirmadienį buvo paskelbtas sausio mėnesio Vokietijos prekybos balansas, kuris siekė 13,7 mlrd. eurų , nors buvo tikėtasi 13,9 mlrd., bet kadangi kiti paskelbti Vokietijos rodikliai atitiko lūkesčius arba buvo šiek tiek geresni, tai žymesnių pokyčių eurui nebuvo. Japonijos paskelbti indeksai taip pat darė labai mažai įtakos jenos pokyčiams.

Antrąją savaitės dieną Vokietija skelbė vasario mėnesio vartotojų kainų indeksą, kuris siekė 1,5% lygiai tiek kiek ir buvo tikėtasi. D. Britanija paskelbė gamybos bei pramonės produkcijos sausio mėnesio duomenis (šie skaičiai buvo atitinkamai -2,9% ir -1,2%, nors buvo prognozuoti -1,1% ir 0,1%. GBP/USD po šių naujienų bandė trumpai kristi, bet greitai grįžo į buvusį lygį.

Trečiadienį JAV skelbė svarbų mažmeninės prekybos vasario apyvartos rodiklį, kuris pakilo nuo 0,2% iki 1,1%, nors buvo prognozuota 0,5%. Beveik visi kiti JAV paskelbti duomenys trečiadienį buvo geresni nei manyta ir tai stiprino nežymiai stiprino dolerį kitų valiutų atžvilgiu. Kitos šalys šią dieną ekonominių rodiklių gausa nestebino.

Pirmosiomis pirmadienio prekybos valandomis euro kursas smarkiai krito kitų valiutų atžvilgiu.

Viena gausiausių naujienomis diena buvo ketvirtadienis. Gana svarbias naujienas šią dieną pirmoji pradėjo skelbti Australija po to sekė Japonija, Šveicarija, euro zona ir dieną užbaigė naujienos iš JAV bei Kanados. Australija paskelbė labai svarbius nedarbo duomenis, pagal kuriuos buvo pareikšta, kad gana smarkiai išaugoįdarbinimas, o bedarbystė nedidėjo, nors buvo manyta atvirkščiai. JAV skelbė einamosios sąskaitos 4 ketvirčio balansą ir paskelbus duomenis paaiškėjo, jog sąskaitos deficitas siekė -110,4 mlrd., nors prognozuota buvo -112,8 mlrd. JAV ketvirtadienį taip pat paskelbė vasario mėnesio gamintojų kainų indeksą, kuris siekė 0,7 (prog. 0,7%) bei per savaitę registruotų bedarbių skaičių ir jis siekė 332 tūkst. (buvęs 342 tūkst.). Didžiausias įvykis ketvirtadienį euro zonai bei visai Europai buvo Briuselyje prasidėjęs Europos lyderių susitikimas, kurio metu buvo aptarti Kipro ekonomikos gelbėjimo klausimai.

Penktadienį taip pat naujienų gausa nenuvylė. Pagrindinės paskutinės savaitės dienos naujienos atėjo iš JAV, nes ten buvo paskelbti vasario mėnesio pramonės produkcijos duomenys, kurių rodiklis siekė 0,7% (prog. 0,4%). Taip pat buvo paskelbti gamybos pajėgumų naudojimo duomenys, kurie siekė 79,6% (prog. 79,4%) bei Mičigano universiteto vartotojų sausio mėnesio pasitikėjimo rodiklis 71,8 (prog. 78). Euro zonos skelbti rodikliai, tarp kurių svarbiausias buvo euro zonos vartotojų kainų indeksas, atitiko lūkesčius ir tai daug valiutų kurso neįtakojo, o didžiausią įtaką darė antrą dieną tebesitęsiantis ES viršūnių susitikimas. Jenos kurso kilimą įtakojo pagaliau patvirtinta naujoji Japonijos centrinio banko vadovybė.

GBP/USD savaitės prekyba užsibaigė ties 1,5113, EUR/USD ties 1,3073, o USD/JPY 95,26 kursu.
Šios savaitės pradžia bus ypač nerami eurui, nes Kipras paskelbė, kad bankus gelbės pasisavindamas indėlininkų pinigus. Pagal paskelbtus duomenis Kipro vyriausybė turėtų užšaldyti apie 10% indėlininkų santaupų ir juos panaudoti gelbėjant Kipro bankų sistemą. Pirmosiomis pirmadienio prekybos valandomis euro kursas smarkiai krito kitų valiutų atžvilgiu dėl šios paskelbtos naujienos.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką