Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JK ekonomika lapkričio mėnesį susitraukė 2,6 proc.

Didžiosios Britanijos ekonomika lapkritį susitraukė 2,6 proc., rodo penktadienį paskelbti oficialūs duomenys. Tai reiškia, kad vyriausybės įvesti apribojimai, skirti sustabdyti koronaviruso plitimą, panaikino iki tol fiksuotą ekonomikos augimą.
Londonas
Londonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Spalio mėnesį, remiantis patikslintais duomenimis, bendrasis vidaus produktas (BVP) ūgtelėjo 0,6 proc., sakoma Nacionalinės statistikos tarnybos pranešime.

Palyginti su vasario mėnesio lygiu, kai pandemija dar nebuvo prasidėjusi, lapkritį JK ekonomikos apimtis buvo 8,5 proc. mažesnė.

Lapkričio mėnesį Anglija buvo įvestas dalinis karantinas, vyriausybei siekiant pažaboti augantį COVID-19 plitimą, o Velse, Škotijoje ir Šiaurės Airijoje taip pat buvo įvesti apribojimai.

Tuo tarpu šio mėnesio pradžioje Didžioji Britanija įvedė griežtą karantiną, panašų į per pirmąją koronaviruso bangą įvestą karantiną, galiojusį nuo kovo iki birželio, siekdama sustabdyti naujos COVID-19 atmainos plitimą, kuris, manoma, yra lengviau perduodamas ir sukėlė koronavirusinės infekcijos skaičiaus augimą.

„Ekonomika nukentėjo dėl lapkričio mėnesį įvestų apribojimų, skirtų sustabdyti viruso plitimą, o didžiausią poveikį pajuto barai ir kirpyklos“, – teigė ONS ekonominės statistikos direktorius Darrenas Morganas.

„Visgi pandemijos metu daugelis įmonių prisitaikė prie naujų darbo sąlygų, pavyzdžiui, pasiūlydamos paslaugas internetu. Gamyba ir statyba tęsėsi, mokyklos taip pat liko atviros, o tai reiškia, kad lapkričio mėnesį poveikis ekonomikai buvo žymiai mažesnis nei pirmojo karantino metu“, – teigė analitikas.

Jis pridūrė: „Automobilių gamyba, sustiprinta paklausos iš užsienio, būsto statyba ir infrastruktūra augo ir šiuo metu viršija ikipandeminį lygį“.

JK iždo kancleris Rishi Sunakas pakartojo savo praeitą savaitę išsakytus komentarus, kad ekonominė padėtis pablogės prieš pradėdama atsigauti.

R.Sunakas taip pat išreiškė optimizmą dėl vakcinavimo kampanijos ir vyriausybės vykdomos ekonomikos skatinimo politikos, įskaitant jos papildomą darbo vietų rėmimo schemą, pagal kurią valstybė iki balandžio mėnesio apmokės didžiąją dalį privataus sektoriaus darbuotojų atlyginimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius