15min be reklamos
2022 11 30, 15:58

JK ir Ukraina paskelbs apie skaitmeninės prekybos susitarimą

Didžioji Britanija trečiadienį ketina paskelbti apie su Ukraina, kurios ekonomiką smarkiai nuniokojo Rusijos invazija, sudarytą skaitmeninės prekybos susitarimą.
Paskola
Paskola / 123RF.com nuotr.

JK prekybos sekretorė Kemi Badenoch ir Ukrainos ekonomikos ministrė Julija Svyrydenko trečiadienį susitinka Londone, kad pristatytų susitarimą, sakoma vyriausybės pranešime.

Susitarimas garantuos Ukrainai prieigą prie JK finansinių paslaugų pramonės, bus naudingas atkuriant Ukrainos ekonomiką ir padės užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą kibernetinio saugumo ir naujų technologijų srityse.

„Elektroninė prekyba yra ypač svarbi dabartinio konflikto kontekste, kai dėl žalos Ukrainos infrastruktūrai ir karo fiziškai prekiauti tampa daug sunkiau“, – priduriama pareiškime.

„Skaitmeniniai įrankiai ir technologijos padės ukrainiečiams karo metu gauti kasdienes gyvybiškai svarbias prekes ir paslaugas“.

Londonas jau yra iki nulio sumažinęs muitus visoms Ukrainos prekėms pagal laisvosios prekybos susitarimą su karo draskoma valstybe.

„Svarbus skaitmeninės prekybos susitarimas, dėl kurio šiandien susitarė mūsų dvi šalys, atveria kelią naujai šiuolaikinės prekybos erai“, – kalbėjo K.Badenoch.

„Šis susitarimas reikš, kad mūsų įmonės ir vyriausybės galės dar labiau bendradarbiauti ir užtikrinti, jog ukrainiečiai turėtų prieigą prie svarbiausių prekių ir paslaugų, ir kad atsivers skaitmeninė prekyba.“

JK kiek anksčiau šiais metais pasirašė panašų susitarimą su Singapūru, o praėjusią savaitę pasirašė ir memorandumą dėl bendradarbiavimo finansinių technologijų srityje.

Didžioji Britanija, praėjusių metų pradžioje pasitraukusi iš Europos Sąjungos, sudarė daugybę komercinių sandorių už Europos ribų.

Pasitraukusi iš bloko, šalis suskubo sudaryti naujus prekybos susitarimus, ypač finansinių paslaugų sektoriuje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką