Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonavos rajone įkūrusi Kalėdų miestelį Daiva Jankauskaitė mąsto apie bankrotą

Daiva Jankauskaitė
Aistės Navickaitės-Balčienės nuotr. / Daiva Jankauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Daiva Jankauskaitė, Jonavos rajone prieš didžiąsias žiemos šventes pakvietusi į savo pastatytą Kalėdų miestelį, turi didelių nemalonumų. Kalėdų miesteliui užsidarius pasipylė skundai dėl negrąžintų pinigų už nesuteiktas paslaugas ir neparduotas prekes. Šiuo metu D.Jankauskaitės mintys sukasi apie bankrotą.

15min.lt prieš didžiąsias metų šventes rašė, kad D.Jankauskaitė Kalėdų miestelį pastatė už savo santaupas nuotykių parke „Lokės pėda“.

Kalėdų miestelyje buvo pastatyta keletas nykštukų namų, rankdarbių trobelių, piešinių namelis, bibliotekėlė. Miestelyje taip pat veikė lauko kavinė, kurioje lankytojai galėjo užkąsti. Čia pat – ir didelė balta jurta, kur vaikų soste laukė ir kartu nusifotografuoti kvietė Kalėdų senelis. Po miestelį vaikštinėjo ir lankytojus kalbino elfai. Taip pat Kalėdų miestelio svečiai galėjo užsisakyti Kalėdų senelio laišką.

Kalėdų miestelio idėjos autorė, kelerius metus JAV gyvenusi D.Jankauskaitė sakė norėjusi, kad Lietuvoje rastųsi vieta, kurioje per šventes būtų gera ir jauku.

Iš viso Kalėdų miestelį aplankė 95 grupės (1961 vaikas kartu su auklėtoja ar lydinčiu asmeniu) iš Jonavos, Kauno, Vilniaus, Ukmergės, Kėdainių, Panevėžio, Šiaulių, Marijampolės ir keleto mažesnių miestelių. Pas Kalėdų senelį apsilankė ir keletas suaugusiųjų grupių, dažniausiai tai buvo darbo kolektyvai.

„Kiek pavienių lankytojų sulaukė Kalėdų senelis, atsakyti negaliu. Įėjimas pavienėms šeimoms buvo nemokamas, tad neturime jokios bilietų ar panašios lankytojų apskaitos sistemos. Darbo dienų vakarais žmonių nebuvo labai daug, bet kai kuriomis savaitgalių dienomis eilėje tekdavo palaukti ir daugiau kaip valandą“, – apie tai, kiek lankytojų sulaukė Kalėdų miestelis, kalbėjo D.Jankauskaitė.

Vis dėlto šviesi idėja virto virtine nemalonumų.

Pažėrė kaltinimų

15min.lt gavo skaitytojos Indrės skundą, kuriame ji D.Jankauskaitę kaltina besislapstant ir negrąžinant pinigų už gaminius.

Moteris pasakojo, kad prieš Naujuosius metus perdavė pusšimtį popierinių rankdarbių, kurių kiekvieną įvertino po dešimt litų. Po Kalėdų miestelio prekybos praėjo jau daugiau nei mėnuo, tačiau Indrė teigia neatgavusi nei pinigų, nei gaminių.

Skaitytoja negavo net sutarties, kurią pasirašė su organizatoriais – nusiuntė du egzempliorius su savo parašu, turėjo gauti D.Jankauskaitės pasirašytą kopiją, tačiau negavo iki šiol.

„Prieš Naujuosius viskas atrodė labai gražu, o dabar moteris užsitvėrė tylos siena ir niekam negrąžina pinigų už nesuteiktas paslaugas“, – tvirtino skaitytoja Indrė.

Prieš Naujuosius viskas atrodė labai gražu, o dabar moteris užsitvėrė tylos siena ir niekam negrąžina pinigų už nesuteiktas paslaugas, – tvirtino skaitytoja Indrė. 

Ji pasakojo, kad Kalėdų miestelio organizatorė turėjo su ja susisiekti sausio pradžioje, tačiau ne tik nepaskambino, bet ir neatsakinėjo į Indrės laiškus bei skambučius.

„Vieną kartą man pavyko prisiskambinti. Ji man pasakė, kad yra labai užsiėmusi, turi daug darbų, todėl nespėjo atsakyti į laiškus, bet pažadėjo viską grąžinti. Laukiu iki šiol“, – telefonu 15min.lt pasakojo Indrė.

Ji teigė, kad laiškų negavo ir Kalėdų miestelio lankytojai, kurie buvo užsisakę įdomią paslaugą – Kalėdų senelio laiškus. Tačiau esą dėl įsilaužimo į internetinę svetainę, laiškų nepavyko išsiųsti. 

„Aš nemanau, kad ten kas nors įvyko. Jeigu aš būčiau viena tokia, tai gal dar gali kažką galvoti, o dabar pamačiau, kad daug dalyvavusių žmonių skundžiasi, kad negavo pinigų, neatgavo darbų“, – kalbėjo Indrė.

Galvoja apie bankroto paskelbimą

Susisiekus su D.Jankauskaite ši patvirtino, kad kilo nesklandumų. Anot jos, nemaža dalis žmonių negavo laiškų.

„Bandėme aiškintis, kodėl taip atsitiko, nes iš pradžių neturėjome jokių idėjų, kaip tai įvyko. Šiai dienai mūsų nuomonė ta, kad sistemoje dingo užsakymai po to, kai buvo nulaužta mūsų internetinė svetainė (taip buvo atsitikę gruodžio 13 d., manau, kad daug lankytojų tai buvo pastebėję). Svetainę programuotojai atstatė per porą dienų, bet galėjo atsitikti taip, kad ne visi užsakymai „atsistatė“, todėl neišsiuntėme nemažos dalies laiškų“, – aiškino situaciją D.Jankauskaitė.

Kadangi esu projekto autorė ir organizatorė, dėliojuosi savo asmeninį biudžetą ir esu pasiryžusi pinigus grąžinti iš savo lėšų, tiesiog prašau žmonių palaukti.

Ji tvirtino nežinanti, ar tai yra tikroji priežastis, todėl ir tylinti: „Nenorime meluoti“.

Jonavietė teigė, kad pinigai už negautus laiškus jau pradėti grąžinti. „Tikrai nemaža dalis užsakovų juos jau atgavo, bet pavedimus padarėme dar ne visiems. Taip yra dėl to, kad įplaukos už laiškus buvo naudojamos kalėdinio projekto vystymui ir šiai dienai lėšų tiesiog nėra. Kadangi esu projekto autorė ir organizatorė, dėliojuosi savo asmeninį biudžetą ir esu pasiryžusi pinigus grąžinti iš savo lėšų, tiesiog prašau žmonių palaukti“, – tęsė ji.

Moteriai nemaloniausia yra tai, kad sulaukia gausybės žmonių piktų skambučių, grasinimų teismais ir vartotojų teisėmis. „Todėl labai rimtai svarstau apie bankroto paskelbimą“, – prisipažino ji, pridurdama, kad jai tiesiog tai būtų paprastesnė išeitis.

Ji taip pat teigė, kad rankų darbo gaminiai, kurie buvo perduoti vienos merginos, beveik visi likę pas ją. „Pardavėme gal tik 4 ar 5. Kaip ir nurodyta sutartyje, galiu grąžinti visus neparduotus, bet nesinori, kad merginos darbas būtų nuėjęs veltui. Svarstau galimybę, kur ir kaip juos parduoti, bet jeigu jai patogiau juos atgauti atgal – šiandien pat su ja susisieksiu“, – žadėjo moteris.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką