Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Julius Numavičius VMI turės susimokėti daugiau nei pusę milijono eurų – teisme išsisukti nepavyko

Julius Numavičius
ELTA nuotr. / Julius Numavičius
Šaltinis: 15min
1
A A

Floridoje gyvenantis buvęs „VP grupės“ akcininkas Julius Numavičius Valstybinei mokesčių inspekcijai turės sumokėti daugiau nei pusę milijono eurų nepriemokų ir baudų už ankstesnius bandymus sutaupyti mokesčių. Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas antradienį nepakeitė žemesnės instancijos teismo sprendimo.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) 15min informavo, kad J.Numavičiui priskaičiuota iš viso 306 tūkst. eurų mokesčių, 167 tūkst. eurų delspinigių ir papildomų 30,6 tūkst. eurų delspinigių. Tad bendra priskaičiuota suma viršija pusę milijono eurų – siekia 503 887 Eur.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) Vilniuje išnagrinėjo Juliaus Numavičiaus skundą prieš Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), dėl jam priskaičiuotų baudų – tačiau žemesnės instancijos teismo sprendimas liko nepakeistas.

Teismas patvirtino VMI išvadą, kad garsaus Lietuvos verslininko paskolų sutartys buvo sudarytos išimtinai siekiant gauti mokestinę naudą.

J.Numavičiaus pagal ankstesnes paskolų sutartis gautos pajamos nebuvo pripažintos palūkanomis, kurios pagal Lietuvos įstatymus buvo neapmokestinamos.

„Po šios LVAT nutarties priėmimo pareiškėjas privalės nuo gautų sumų sumokėti VMI apskaičiuotus gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir susijusias sumas (baudas ir delspinigius)“, – teigiama VLAT sprendime.

Buvusiam VP grupės akcininkui baudos skirtos įvertinus jo teiktas paskolas VP grupei bei gautas pajamas iš jų.

Tuo metu palūkanos už suteiktas paskolas, jei jos pradėtos grąžinti ne anksčiau nei po metų, nebuvo apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu (GPM).

VMI buvusiems „VP grupės“ akcininkams J.Numavičiui ir Gintarui Marcinkevičiui nurodė papildomai susimokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, baudas ir delspinigius – gautos palūkanos buvo palaikytos kitomis pajamomis.

J.Numavičius bandė ginčyti, kad šios pajamos turėtų būti prilygintos bent jau dividendams, ir tuomet mokesčių bei baudų suma būtų mažesnė. G.Marcinkevičius, kuriam skirtos baudos buvo mažesnės, anksčiau sutiko su teismo sprendimu ir sumokėjo per 40 tūkst. eurų nepriemonių ir baudų.

Mindaugas Marcinkevičius anksčiau taip pat sumokėjo beveik 300 tūkst. eurų mokesčių nepriemokų ir baudų.

Anksčiau 15min jau rašė apie būdus, kuriais "VP Grupės" akcininkų dešimtukas siekia "optimizuoti" mokesčius ir kilusius nesutarimus tarp akcininkų.

Tai, kad J.Numavičiaus skola valstybei siekia 306 tūkst. eurų, buvo atskleista 2014 metais, kai jis teisme nesėkmingai siekė iš VMI gauti dokumentus, susijusius su 2013 metais atliktu jo mokestiniu patikrinimu, kurio metu nagrinėti verslininko 2007–2010 metais sumokėti pajamų ir sveikatos draudimo mokesčiai.

VMI nustatė, kad J.Numavičius savo iniciatyva vengė mokesčių, todėl perkėlė prievolę susimokėti mokesčius jam pačiam, o ne įmonėms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką