Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juozas Bernatonis siūlo euro įvedimu besinaudojantiems apgavikams taikyti baudas ir naikinti licencijas

Juozas Bernatonis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Juozas Bernatonis
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministerija parengė Euro įvedimo įstatymo projekto papildymą, kuriame siūlo reglamentuoti atsakomybę už šio įstatymo pažeidimus. Atsakomybė bus nustatyta už kainų nurodymo eurais ir litais bei šiam nurodymui ir perskaičiavimui keliamų reikalavimų pažeidimus. Pažeidėjų laukia griežtos sankcijos – nuo piniginių baudų iki licencijų ar leidimų galiojimo panaikinimo.

„Teisingumo ministerija ėmėsi ryžtingų žingsnių, kurie padės užtikrinti vartotojų interesus ir teises  euro įvedimo laikotarpiu Lietuvoje. Verslininkai, kurie pasinaudodami euro įvedimu pabandys apgaudinėti vartotojus, sulauks griežto atsako. Savo kompetencijos ribose aš asmeniškai kontroliuosiu šį klausimą ir neleisiu, kad Lietuvos vartotojai būtų apgaudinėjami,“ – pažymi teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Pasak teisingumo ministro, vienas iš svarbiausių klausimų, siekiant tinkamai užtikrinti Lietuvos žmonių interesus ir teises euro įvedimo Lietuvoje laikotarpiu, yra užtikrinti, kad Euro įvedimo įstatyme nustatytų reikalavimų būtų laikomasi, o asmenys, pažeidę šiuos reikalavimus, būtų traukiami teisinėn atsakomybėn.

„Galiu atsakingai pareikšti, kad siūlomos nuostatos leis užtikrinti Euro įvedimo įstatyme nustatytų reikalavimų laikymąsi ir užkirs galimybes verslininkams padidinti savo pajamas žmonių sąskaita. Bet kokie galimi nesąžiningos veiklos atvejai bus atidžiai analizuojami ir bus imamasi aktyvių priemonių galimoms nesąžiningumo apraiškoms pažaboti,“ –  pažymi J. Bernatonis.

Baudos – iki 20 tūkst. litų

Pagal Teisingumo ministerijos siūlymą už Euro įvedimo įstatymo pažeidimus atsakys tiek fiziniai asmenys, įskaitant ir juridinių asmenų vadovus ar jų įgaliotus asmenis, tiek ūkio subjektai. Fiziniams asmenims už pažeidimus bus taikomas įspėjimas arba bauda iki 10 tūkst. litų. Jeigu pažeidimas bus padarytas pakartotinai, bus skiriama bauda nuo 10 iki 20 tūkst. litų.

„Už šiurkščius arba sistemingus Euro įvedimo įstatymo pažeidimus ūkio subjektai bus traukiami griežtesnėn atsakomybėn – jiems galės būti sustabdomas arba panaikinamas licencijos arba leidimo galiojimas“, – sako teisingumo ministras.

Euro įvedimo įstatyme bus išvardintos institucijos, kurios pagal kompetenciją turės vykdyti Euro įvedimo įstatymo reikalavimų laikymosi priežiūrą ir skirti baudas ar įspėjimus bei sustabdyti ar panaikinti licencijų ar leidimų galiojimą.

Tai bus institucijos, kurios jau šiuo metu atlieka atitinkamas ūkinės veiklos sritis reglamentuojančių teisės aktų laikymosi priežiūrą – Lietuvos Bankas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ir kitos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką