Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 17d. 23:56

Ekspertai: kaip gyvensime 2010 metais?

Didžiausios Lietuvos gyventojų svajonės – turtas, pinigai, geras gyvenimas bei sveikata.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Didžiausios Lietuvos gyventojų svajonės – turtas, pinigai, geras gyvenimas bei sveikata.

15 min.lt jau rašė apie nelinksmus ekonomistų scenarijus kitiems metams: gyvensime iš to, ką jau susitaupėme, nes taupyti beveik nebus iš ko. Tačiau ką daryti, jei žmogus tų santaupų neturi, klausė LTV „Panorama“ Daivos Rakauskaitės, Finansų analitikų asociacijos prezidentės.

„Reikia tiesiog ieškoti pajamų, darbo. Galbūt ir  ne Lietuvoje. Ką padarysi, kartais tenka ir emigruoti. Bet greitesnis ir paprastesnis būdas – pagalvoti, ką mes darėme, kai baigėsi Rusijos krizė. Pradėjome verslauti, ieškoti, kur gali parduoti savo paslaugą“, – sakė ekspertė.

„Pasakyčiau taip. Viskas yra mūsų rankose. Kaip norėsim, taip ir bus. Jei pasirinksime kelią, kad nieko neieškome, nieko nedarome,ir tik laukiame, kol kas nors atsitiks, tada gyvensime iš to, ką turime. Jei taip gyventi nenorime, visada galime rasti galimybių, kaip užsidirbti“, – tvirtino D.Rakauskaitė.

Galbūt vilties teikia paskelbti įmonių veiklos rezultatai? Per trečiąjį šių metų ketvirtį ikimokestinis Lietuvos įmonių pelnas 66 proc. didesnis nei antrąjį ketvirtį. Jei įmonės atsigauna, jų darbuotojų padėtis turbūt pagerės?
 

„Na, dėl trečio ketvirčio rezultatų – nenorėčiau skubotai teigti, kad (situacija) gerėja. Reikėtų žiūrėti metų perspektyvoje. Aišku viena: įmonės griežtai ėmėsi taupyti sąnaudas. Ir tai padarė per pirmąjį ir antrąjį metų ketvirčius. Todėl trečiojo ketvirčio rezultatas yra geresnis.Viskas yra mūsų rankose. Kaip norėsim, taip ir bus.

Dar gera žinia: tos Europos šalys, į kurias eksportuojame savo produkciją, irgi po truputį atsigauna. Mūsų įmonės ten atranda eksporto galimybių. 

Taip pat gera naujiena, kad nustojo augti mūsų įsikolinimų lygis. Ir net sumažėjo. Tai rodo, kad padėtis stabilizuojasi. Taigi kitų metų teigiamos Europos šalių vystymosi prognozės leidžia tikėtis, kad ten parduosime savo produkciją ir tokiu būdu po truputį atsigausime“, – teigė interviu D.Rakauskaitė, Finansų analitikų asociacijos prezidentė.

Temos: 1 Pinigai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką