Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai kuriose ministerijose padidėjo atlyginimai, premjeras šią informaciją neigia

Eurai
123rf.com nuotr. / Eurai
Šaltinis: BNS
0
A A

Į dalies ministrų, viceministrų, patarėjų ir aukšto rango valdininkų pinigines byra didesnės algos nei iki šiol.

Palyginti su praėjusių metų vidurkiu, kai kurių darbuotojų algos ministerijose išaugo daugiau nei tūkstančiu litu, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. Vyriausybės atstovai tvirtina, kad algos kilo dėl objektyvių priežasčių, tokių kaip padidėjęs darbo stažas.

Daugiausia Vyriausybėje uždirba premjeras Andrius Kubilius. Jo atlyginimas neatskaičius mokesčių trečiąjį šių metų ketvirtį siekė 11 tūkst. 125 litus. Palyginti su ankstesniu ketvirčiu ir 2010 metais, A.Kubiliaus alga padidėjo 275 litais. Tai įvyko dėl perskaičiuoto darbo stažo valstybės tarnyboje.

Iš kitų Vyriausybės narių bene labiausiai kilo užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio alga. Palyginti su 2010 metais, ji padidėjo beveik 800 litų, rašo dienraštis. Dabar jis siekia 9 tūkst. 591 litą.

Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio atlyginimas trečiąjį šių metų ketvirtį siekė 9 tūkst. 496 litus –143 litais daugiau nei pernai. Finansų ministrės Ingridos Šimonytės alga išliko tokia pati – 9 tūkst. 503 litai.

Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius trečiąjį šių metų ketvirtį taip pat uždirbo 10 tūkst. 12 litų – 191 litu daugiau nei vidutiniškai pernai. Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės alga sumenko ir siekia 9 tūkst. 895 litus prieš mokesčius. Pernai jos vidutinis atlyginimas siekė 10 tūkst. 90 litų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko atlyginimas liepos–rugsėjo mėnesiais siekė 9 tūkst. 357 litus. Nuo praėjusio ketvirčio ji sumenko 200 litų.

Trečiąjį ketvirtį 26 litais sumažėjo energetikos ministro Arvydo Sekmoko alga. Ji neatskaičius mokesčių siekė vidutiniškai 8 tūkst. 701 litą. Tačiau, skaičiuojant nuo praėjusių metų, padidėjo daugiau nei 200 litų – dėl priedo už darbo stažą.

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas vidutiniškai iki mokesčių uždirbo 8 tūkst. 881 litą. Jo vidutinė alga per tris mėnesius padidėjo 182 litais. Nuo pernai trimis litais susitraukė kultūros ministro Arūno Gelūno atlyginimas. Liepos–rugsėjo mėnesiais jis siekė 8 tūkst. 477 litus.

Papildyta 15.34 val.: Per krizę sumažinti ministrų ir Premjero atlygiai nebuvo ir nėra didinami

Ministro pirmininko tarnybos spaudai išplatintame pranešime tvirtinama, kad žiniasklaidoje pasirodę pranešimai apie neva didinamus Ministrų kabineto atlygius neatitinka tiesos, kadangi nuo 2009 metų, kai 20–40 proc. buvo sumažintas Vyriausybės narių darbo užmokestis, jo skaičiavimo tvarka nesikeitė, nebuvo priimtas nė vienas sprendimas, kuriuo būtų padidinta kurio nors Vyriausybės nario alga. Ministrų ir premjero atlyginimai nežymiai keitėsi tik dėl kas trejus metus perskaičiuojamo darbo stažo valstybės tarnyboje ir su tuo susijusio priedo, kaip tai reglamentuoja veikiantis Valstybės tarnybos įstatymas.

Premjeras ne kartą yra sakęs, kad jam nėra priimtinas mechaniškas atlyginimo valstybės tarnyboje keitimas priklausomai nuo stažo. A.Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė teikia Seimui naujas Valstybės tarnybos gaires, kuriomis siekiama nustatyti skaidrią atlyginimų sistemą, atsisakant priedų už stažą, kvalifikacinių klasių, priemokų, o atlygį susiejant su rezultatu. Atitinkamai pakeitus Valstybės tarnybos įstatymą bus nutraukta praktika, kai valstybės tarnyboje atlyginimas dėl stažo keičiasi mechaniškai. Ministras pirmininkas tikisi, kad Seimas pritars Valstybės tarnybos gairėms ir taip realiai prisidės prie atlyginimų sistemos valstybės tarnyboje skaidrinimo.

Atkreipiame dėmesį, kad ministerijų ir ministro pirmininko tarnybos darbo užmokesčio fondas per dvejus metus nuo 2008-ųjų iki 2010-ųjų sumažėjo 20 proc. (nuo 192 iki 153 mln. Lt). Atskirai paimtos ministro pirmininko tarnybos darbo užmokesčio fondas sumažėjo dar labiau –  34 proc. (nuo 22 iki 14.5 mln. Lt).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką