Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 1d. 20:37

Kai kuriose Rusijos vietose net pusė parduodamų sūrių yra netikri

Sūris
123rf.com nuotr. / Sūris

Bendra falsifikuotos pieno produkcijos, kurios gamyboje panaudoti įvairūs augaliniai riebalai, dalis Rusijoje praėjusiais metais sudarė 11 proc., tačiau kai kuriais atvejais siekė net įspūdingus 50 proc. Apie tai pirmadienį pranešė Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos „Rosselkhoznadzor“ vadovas Sergejus Dankvertas, kalbėdamas tarptautinėje mėsos ir pieno pramonės parodoje Maskvoje.

„Ten, kur daugiau riebalų, ten ir daugiau klastočių“, – tikino S.Dankvertas ir pridūrė, kad padirbinėti liesų pieno produktų nėra prasmės, rašo newsru.com.

S.Dankvertas sakė, kad, jo manymu, problemą išspręstų pieno produktų kokybės priežiūros perdavimas regionų veterinarijos tarnyboms.

Kaip teigė „Rosselkhoznadzor“ spaudos tarnyba, rezultatai apie padirbtus pieno produktus buvo gauti patikrinimų metu. Daugiausia pažeidimų buvo nustatyta riebiuose produktuose – grietinėje ir sūryje.

S.Dankvertas sakė, kad, jo manymu, problemą išspręstų pieno produktų kokybės priežiūros perdavimas regionų veterinarijos tarnyboms.

„Kol subjektų (Rusijos Federacijos) veterinarijos tarnybos nebus nusiteikusios rasti klastotes, tol nebus rezultatų“, – įsitikinęs „Rosselkhoznadzor“ vadovas.

„Kuomet produkcijos gamybai naudojama nežinomo gamintojo žaliava – tai veterinarijos tarnybų atsakomybė“, – paaiškino S.Dankvertas.

2015 m. rugsėjį pranešta, kad nemažai Rusijos pieno gamintojų visiškai atsisakė pirkti žaliavinį pieną. Tuomet vartotojų interesus ginanti sąjunga „Roskontrol“ pareikalavo ištirti 26 rūšių sviestą ir 20 tipų rusišką ir baltarusišką sūrį.

Tyrimai parodė, kad beveik du trečdaliai viso Rusijos rinkoje parduodamo sūrio ir sviesto yra klastotės. Maža to, kai kuriuose iš šių gaminių nebuvo aptikta jokių pieno riebalų.

Praėjusių metų spalio 1 d. „Rosselkhoznadzor“ paskelbė, kad 78,3 proc. Rusijoje parduodamo sūrio yra suklastota produkcija, kurioje rasta augalinių riebalų.

Maskvoje ir Pamaskvėje netikrų sūrių dalis prekyboje sudaro apie 45 proc.

Tačiau net ir tokie Rusijos valstybinių tarnybų duomenys lapkritį neatbaidė „Rosselkhoznadzor“ nuo pareiškimo, kad rusiški pieno produktai geresni už importinius. Pasak tarnybos, importinių prekių kategorijoje klastočių yra 1,5 karto daugiau, negu tarp rusiškų prekių.​

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką