Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaimo turizmo sodybos metus baigia optimistiniais rezultatais

Kaimo turizmo sodyba
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kaimo turizmo sodyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kaimas turi ką pasiūlyti užsienio turistams. Tai Kernavėje vykusios tarptautinės konferencijos metu sakė Europos ūkio ir kaimo turizmo federacijos (EuroGites) generalinis sekretorius Klaus Ehrlich. Trečiadienį iškilmingai paskelbtos geriausios 2011 metų šalies kaimo turizmo sodybos.

Lapkričio 22-23 dienomis Lietuvoje vykusiame renginyje pusantro šimto dalyvių iš Lietuvos kartu su svečiais iš 16 Europos valstybių kalbėjo apie tai, kaip pritraukti daugiau poilsiautojų į kaimo turizmo sodybas.

Konferencijoje dalyvavęs Europos ūkio ir kaimo turizmo federacijos (EuroGites) generalinis sekretorius Klaus Ehrlich teigė, kad Lietuva turi visas galimybes sulaukti daugiau užsieniečių kaimo turizmo sodybose.

„Turite nuostabią gamtą, daug ežerų, autentiškus kaimus, tokius puikius miestus kaip Vilnius, Kaunas, Trakai, o svarbiausia – žmonės yra draugiški ir svetingi. Tai teikia vilčių sulaukti kur kas daugiau užsieniečių“, – sakė K. Ehrlich.

Renginio dalyviai diskutavo tema: „Kaimo turizmas – kaimo ar turizmo produktas?“. „Kaimo turizmo asociacija gyvuoja jau 14 metų, tačiau kaimo turizmo produktai vis dar vystomi. Į ką turėtų orientuotis kaimo turizmo plėtotojai – propaguoti kaimo tradicijas ar siūlyti turizmo maršrutus?“, – kalbėjo L. Žabaliūnas.

Anot jo, LKTA daugiau dėmesio skirs sodybų rinkodarai. „Prioritetas turi būti skiriamas internetui ir informacinėmis technologijomis paremtiems įrankiams, informacijos sklaidai socialiniuose tinkluose“,  – teigė LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas. Jau nuo kitų metų startuos atnaujintas portalas atostogoskaime.lt, kuriame veiks patogesnė paieškos sistema, kai dviem paspaudimais bus galima rasti norimą sodybą.

LKTA atlikta apklausa parodė, kad 46 proc. sodybų šiemet sulaukė 5 - 15 proc. daugiau lankytojų nei pernai, 26 proc. sodybų pokyčių nepajuto, 25 proc. pranešė apie nedidelį lankytojų sumažėjimą. „Nors esame toli iki 2007-2008 metų rezultatų, tačiau pokyčiai nuteikia pozityviai“, – vertino L. Žabaliūnas.

Laimi tos sodybos, kurios specializuojasi ir taiko lanksčią kainodarą. Lankytojų pagausėjimą pajuto ir tos sodybos, kurios turi lojalių klientų bei pritraukė užsienio lietuvius.

Lankytojų daugėjo lietuvių sąskaita, tik 20 proc. sodybų teigė, kad pas juos padaugėjo užsieniečių. Išaugo šeimoms pritaikytų sodybų populiarumas. Padaugėjo lankytojų, kurie atvyksta savaitgaliui ar kelioms dienoms, bet sumažėjo atvykstančių savaitei.

Vienas svarbiausių LKTA tikslų – mažinti sezoniškumą ir ilginti lankytojų buvimo sodybose laiką. „Sezonas dabar tęsiasi nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio, o spalį daugumą sodybų veiklą sustabdo. Laikinas pagyvėjimas yra per Kalėdų ir Naujų metų šventes“, – pažymėjo L. Žabaliūnas.

Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė akcentavo, kad kaimo turizmas yra nišinė turizmo sritis. „Vietiniame turizme kaimo turizmas sudaro 10 proc. iš 2,5 mln. turistų. Tai yra puikus rezultatas. Kaimo turizmas sudaro 1 procentą atvykstamojo turizmo. Galima tikėtis šią dalį pakeli iki 5 procentų. Lenkija, Vokietija, Rusija, Latvija yra tos šalys, iš kurių galime potencialiai tikėtis daugiau turistų. Su LKTA vadovais ir ketiname dirbti kartu tose pagrindinėse rinkose“, – sakė R. Balnienė. 

Ji sveikino naujų LKTA vadovų veiksmus stiprinant kaimo turizmo sodybų rinkodarą. „Iki šiol daugiausia buvo investuota į pačias sodybas, dabar reikia investuoti į pramogas, o svarbiausia – į rinkodarą ir komunikaciją, nes tai yra pusė sėkmės.  Konkurentų yra daug, o užsieniečiai turistai kaimo turizmo sodybas renkasi tik per internetą“, – sakė R. Balnienė. 

Renginio kulminacija tapo geriausių sodybų dešimtyje specializacijų, kurios buvo patvintos šiemet, paskelbimas. Nominacijų „Šeimos šventės“, „Aktyvus laisvalaikis“ ir „Ramus poilsis“ nugalėtojus išrinko „Facebook“ lankytojai „AtostogosKaime.lt“ profilyje.

2011 metų geriausios LKTA sodybos atskirose specializacijose.

„Ramus poilsis“ -  Sodyba „Namelis dviems“, Panevėžio r.
„Šeimos šventės“ -  Sodyba „Kačerginės pamiškė“, Kauno r.
„Aktyvus laisvalaikis“ -  Sodyba „Vilaitė“, Prienų r.
„Agroturizmas“ -  Sodyba „Dagnužis“, Širvintų r.
„Draugiška gamtai“ -  Sodyba „Ėvė“, Šilutės r.
„Kulinarinis paveldas“ -  HBH Juozo alaus bravoras, Kretingos r.
„Pažintinis poilsis“ -  Laimos Mačionienės sodyba, Varėnos r.
„Poilsis šeimoms su vaikais“ -  Antanaitytės sodyba, Trakų r.
„Sveikatingumo sodyba“ -  „Gandrų dvaras“, Klaipėdos r.
„Verslo renginiai“ -  Kaimo turizmo kompleksas „Riterio krantas“, Trakų r.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką