Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip ir kada grąžinsite būsto paskolą?

Paskolos grąžinimas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Euras
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip ir visur, taip ir skolinantis, vienas svarbiausių dalykų – saikas. Svarstydami, kokia būsto paskolos suma ir laikotarpis Jums būtų optimalūs, visų pirma įvertinkite savo finansines galimybes, t. y. tai, koks paskolos įmokos dydis Jums priimtinas. Pagal tai galėsite nustatyti, kokiam laikotarpiui turėtumėte imti paskolą, norėdami įsigyti nusižiūrėtą būstą.

Nors būsto paskoloms grąžinti galima pasirinkti itin ilgą laikotarpį – net iki 40 metų, finansiškai naudinga pasirinkti tinkamą laikotarpį, nes greičiau grąžindami paskolą sumokėsite mažiau palūkanų kredito įstaigai ir taip sutaupysite.

Paskolos terminas priklauso ir nuo besiskolinančiojo amžiaus. Paprastai rekomenduojama, kad mokant paskutinę paskolos įmoką klientui būtų ne daugiau kaip 65 metai.

Kredito įstaigos taiko du paskolos grąžinimo metodus: linijinį ir grąžinimą anuiteto būdu. Svarbu pasirinkti poreikius atitinkantį paskolos grąžinimo būdą.

Svarbu pasirinkti poreikius atitinkantį paskolos grąžinimo būdą

Linijiniu būdu paskolą grąžinsite lygiomis dalimis, o palūkanas mokėsite už panaudotą paskolos dalį. Pasirinkus linijinį grąžinimo būdą, pirmosios įmokos bus didesnės, tačiau grąžinant paskolą jos nuolat mažės.
Anuiteto būdu paskolą ir palūkanas mokėsite lygiomis įmokomis kiekvieną mėnesį. Rinkdamiesi anuitetą, mokėsite mažesnes ir vienodas įmokas bankui, paskola ir palūkanos mokamos lygiomis įmokomis kiekvieną mėnesį.

Paskolą grąžinant anuiteto būdu, įmoka iš esmės nekinta visą laikotarpį ir galiausiai kredito įstaigai sumokama daugiau palūkanų. Taikant linijinį metodą, iš pradžių mokama daugiau, tačiau ilgainiui įmoka mažėja ir galiausiai sumokama mažiau palūkanų.

Renkantis būsto paskolos laikotarpį, svarbu atsižvelgti ir į tai, kokiomis sąlygomis galėsite dalį ar visą paskolą grąžinti iš anksto.

Renkantis būsto paskolos laikotarpį, svarbu atsižvelgti ir į tai, kokiomis sąlygomis galėsite dalį ar visą paskolą grąžinti iš anksto. Galbūt iš pradžių verta pasirinkti ilgesnį grąžinimo terminą, tačiau atsiradus papildomų pajamų (ne santaupų juodai dienai sąskaita) grąžinti dalį paskolos ir taip sutrumpinti likusį paskolos mokėjimo laikotarpį.

Be to, paskolos mokėjimo laikotarpiu Jūs turėsite galimybę refinansuoti paskolą, t. y. turimą būsto paskolą perkelti iš vienos kredito istaigos į kitą.  Refinansavimas gali būti atliekamas įvairiais tikslais: norint pagerinti paskolos sąlygas, siekiant padidinti turimą paskolos sumą ar tiesiog dėl kitų priežasčių norint pakeisti banką. 

 

Informacija parengta bendradarbiaujant su Lietuvos banku

logo-blokas
logo-blokas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką