Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip Lietuvos gyventojai pasiruošę juodai dienai?

Dilema investuotojams: racionalus protas ar religinės dogmos?
Photos.com nuotr. / .
Šaltinis: 15min
0
A A

Kas antras Lietuvos gyventojas, arba 57 proc. visų respondentų, teigia, kad neturi pakankamai santaupų, kurios galėtų padėti susidoroti su netikėtomis finansinėmis duobėmis, rodo „Aviva Lietuva“ užsakymu atliktas vartotojų taupymo įpročių tyrimas.

40 proc. Lietuvos gyventojų teigia, kad nesijaudina dėl netikėtų išlaidų juodai dienai, nes mano, jog turi sukaupę pakankamai santaupų.

Praėjusių metų tyrime žmonių nuotaikos finansinio rezervo atžvilgiu buvo pozityvesnės: respondentų, kurie teigė, neturintys finansinio rezervo buvo mažiau, t.y. 51 proc., o tų apklausos dalyvių, kurie manė, turintys pakankamai santaupų, kurios leistų nepatirti finansinių nepatogumų, buvo šiek tiek daugiau arba 43 proc.

„Sparčiai atsigaunant Lietuvos ekonomikai ir kartu augant gyventojų finansinėms galimybėms, šių metų tyrimo rezultatus vertiname kaip priminimą visiems, kad turint daugiau lėšų, reikėtų stengtis, jog taupymo dalis asmeniniame arba šeimos finansų biudžete taip pat proporcingai didėtų“, – komentuoja „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.

Saugiausi ir labiausiai juodai dienai pasirengę yra tie žmonės, kurių grynosios mėnesinės pajamos sudaro 4 tūkst. litų ir daugiau.

Įdomu tai, kad labiausiai nesaugūs finansiškai yra būtent jauni žmonės – net 67 proc. tyrime dalyvavusių 20–30 metų respondentų nurodė, jog neturi pakankamai santaupų, kurios padėtų susidoroti su netikėtomis finansinėmis duobėmis.

Saugiausi ir labiausiai juodai dienai pasirengę yra tie žmonės, kurių grynosios mėnesinės pajamos sudaro 4 tūkst. litų ir daugiau, taip teigė net 72 proc. atsakiusiųjų.

Tuo tarpu žmonių, kurių mėnesinės pajamos „į rankas“ yra maždaug tūkstantis litų, nuotaikos visiškai kitokios – tik 15 proc. šių respondentų tvirtino, kad turi pakankamai santaupų netikėtoms išlaidoms.

„Sunkiausia turbūt yra psichologiškai peržengti per save ir suprasti, kad nesi apsaugotas nuo juodų dienų, todėl bent jau finansine prasme joms reikia ruoštis. Manyti, kad taupymas yra tarsi privilegija yra klaidinga – tiek tik į darbo rinką įžengusiam jaunuoliui, tiek jau solidaus amžiaus žmogui, nesvarbu, kokios būtų jų pajamos, reikia savo biudžete turėti taupymo eilutę“ , – sako A.Grabinskė.

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Pinigai

„Aviva Lietuva“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime Consulting“ reprezentatyvią šalies gyventojų apklausą atliko nuo šių metų birželio 10–28 dienomis.

„Aviva Lietuva“ bendrovė priklauso vienai stambiausių draudimo grupių Europoje „Aviva“. Iš viso įmonė „Aviva Lietuva“, kuri veiklą Lietuvoje pradėjo 2001 metais, aptarnauja 245 tūkst. gyvybės draudimo ir pensijų fondų klientų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką