Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip važiavo rusai į Druskininkus, taip važiuoja

Turistai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Turistai
Šaltinis: Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Druskininkuose dirbantys verslininkai teigia, kad turistų iš Rusijos planai kol kas nesikeičia – kaimynai esą noriai laiką leidžia mūsų šalies sanatorijose. „Eglės“ sanatorijos vadovas Romualdas Domarkas portalui LRT.lt tvirtina sulaukęs net daugiau turistų iš Rusijos nei tuo pačiu laiku praėjusiais metais.

Praėjusią savaitę pasirodė pranešimų, kad kai kurie rusų turistai esą atšaukia keliones į Baltijos šalis. Buvo teigiama, kad Lietuvos ambasadoriaus konsultacijoms Rusijos Federacijoje Renato Norkaus atšaukimas, įvykiai Kryme gali atsiliepti turizmo sektoriui.

Turistų dar daugiau nei praėjusiais metais

Savo ruožtu Druskininkuose įsikūrusios „Eglės“ sanatorijos vadovas R. Domarkas tvirtina kol kas turintis daugiau turistų nei praėjusiais metais.

Kai prasidėjo įvykiai Kryme, turistų buvo panašiai. Atsisakymų kol kas nėra

„Neseniai pasižiūrėjau, lyginau skaičius – turime apie 40 turistų daugiau nei praėjusiais metais. Kai prasidėjo įvykiai Kryme, turistų buvo panašiai. Atsisakymų kol kas nėra“, – portalui LRT.lt kalbėjo verslininkas.

Didžiausia problema, anot R. Domarko, gali būti rublio kritimas, dėl kurio kelionės esą „gali būti nebeįkandamos“. „Praėjusią savaitę skambinau į Maskvą, dėl to yra sustojęs [kelionių] pirkimas. Viskas paaiškės per kelis ateinančius mėnesius“, – tęsia verslininkas.

Važiuoja lojalūs klientai

Tuo metu Valdas Trinkūnas, „SPA Vilnius“ generalinis direktorius, teigia nedaręs rimtos analizės, tačiau kol kas, žvelgdamas į rusų turistų srautus, esminių pokyčių nemato.

„Niekas labai nepasikeitė. Turistų tikrai nesumažėjo, bet negaliu pasakyti, kad ir

„SPA Vilnius“ iliustr./„SPA Vilnius“
„SPA Vilnius“ iliustr./„SPA Vilnius“

padaugėjo. Iš kitos pusės, pas mus važiuoja lojalūs klientai, kurie daugelį metų čia apsistoja, – šeimos ar jų draugai. Be abejo, turistai, kurie atvyksta pirmą kartą, galbūt kažko nežino, todėl svarsto, ar atvykti“, – aiškina V. Trinkūnas.

Pasak verslininko, politiniai dalykai, kurie sukelia tam tikras reakcijas ar nepasitenkinimą, turizmo srautų nedidina.

Pokyčių nemato

Druskininkų turizmo ir informacijos centro vadovas Rimantas Palionis portalui LRT.lt teigia, kad viskas priklausys nuo būsimų mėnesių.

„Kol kas labai daug emocijų. Konkrečiai pasakyti, kokie bus rusų turistų srautai, yra sunku. Kovo 19-ąją važiuosime į vieną didžiausių turizmo parodų Maskvoje, susitiksime su įmonių vadovais, kalbėsimės, tuomet bus galima kažką pasakyti. Kol kas pokyčių nematome arba neturime informacijos“, – patikino R. Palionis.

Lietuvos turizmo departamento duomenimis, pagal atvykstančių turistų apimtis Rusija rinkoje užimą antrąją vietą po Baltarusijos. Bendras turistų kelionių į Lietuvą skaičius 2013-aisiais sudarė apie 360 tūkst. – 10 proc. daugiau nei 2012-aisiais. 

Lrt.lt
Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką