Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 4d. 08:18

Kalėdų Senelio maiše švilpia vėjai

Vynas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / I.Dumbliauskaitė pastebėjo, kad anksčiau stambios įmonės savo klientams ir darbuotojams organizuodavo didžiulius balius, o šįmet tokių renginių visai atsisako.

Šįmet verslininkai kaip niekad šykšti atseikėti pinigų tradicinėms įmonių kolektyvų žiemos šventėms. Vienos įmonės visai atsisako organizuoti kalėdinius vakarėlius, kitos į juos pakvies ne visus darbuotojus.

Kai kurių Palangos viešbučių darbuotojai jau gyvena kalėdinėmis nuotaikomis, mat sulaukė aktyvaus klientų susidomėjimo šventinį laikotarpį praleisti prie jūros. Tačiau tokių džiugių nuotaikų nedaug. Tuo metu Birštone tylu kaip niekada – visai nėra verslininkų prašymų organizuoti kalėdinius įmonių vakarėlius, nors ankstesniais metais šiuo laikotarpiu jau buvo iš anksto rezervuotos visos vietos. Sostinėje veikiantys viešbučiai taip pat neslepia dar tebelaukiantys užsakymų rezervuoti vietas naujamečiu laikotarpiu. Visi tikina jaučiantys, kad net ir stambios, turtingos įmonės, prisidengdamos taupymo sumetimais, atsisako organizuoti darbuotojams ar verslo partneriams šventinius vakarėlius.

Sostinėje veikiantys viešbučiai taip pat neslepia dar tebelaukiantys užsakymų rezervuoti vietas naujamečiu laikotarpiu.

Užsakymų dar nesulaukė

Birštone veikiančio viešbučio „Sonata“ koordinatorė Evelina Mačiulionytė LŽ patikino, kad kol kas Kalėdoms bei Naujiesiems metams neturi nė vieno užsakymo, nors ankstesniais metais tokiu laiku jau būdavo užsakyti kone visi kambariai bei rezervuotos datos šventiniams įmonių renginiams.

„Pernai tokiu metu turėjome jau visus užsakymus kalėdiniams įmonių vakarėliams. Individualių užsakymų buvo kiek mažiau, tačiau bendra rezervacija buvo šimtaprocentinė. Gaudavome tikrai daug užsakymų iš bankų, farmacininkų bei kitų įmonių, o šiais metais tokių klientų nėra“, – konstatavo ji.

Pasak E.Mačiulionytės, nors viešbutis bando pritraukti klientų įvairiomis akcijomis, aktyviai siunčia pasiūlymus įmonėms, tačiau įmonių reakcija vangi. Kaip teigia viešbučio koordinatorė, net ir apgyvendinimo kainą sumažinus 20 proc. Kalėdoms prisivilioti klientų kol kas nesiseka. Bet E.Mačiulionytė pripažįsta, jog vasaros sezonas viešbučiams buvo neblogas.

„Birštone ypač jaučiamas sezoniškumas – vasarą viešbutis būna pilnas, o žiemą tuštesnis. Šįmet situacija yra panaši. Sakyti, kad neturime klientų, tikrai negalime. Vasarą apgyvendinome apie 50 proc. vietų, o dabar užimta apie 20 proc. viešbučio kambarių“, – kalbėjo pašnekovė. Pasak jos, apie 80 proc. viešbučio svečių yra lietuviai.

Palangos viešbučiai kupini vilčių

Viešbučių „Palanga“ ir „Vandenis“ komercijos direktorė Giedrė Gliaubertienė LŽ išsklaidė niūrias nuotaikas, esą pajūrio viešbučiai išgyvena sunkius laikus dėl išnykusio konferencinio turizmo bei sumažėjusio svečių skaičiaus.

Jos teigimu, viešbučiai sugeba apgyvendinti tiek pat svečių, kaip ir pernai ar ankstesniais metais, net ir nemažindami teikiamų paslaugų kainų. Pasak G.Gliaubertienės, jau turima užsakymų ir didžiųjų metų švenčių laikotarpiui.

„Jaučiame klientų suaktyvėjimą dėl žiemos švenčių laikotarpio. Jau yra rezervuotų kambarių ir vis dažniau žmonės teiraujasi apie šventines programas. Panašiu tempu užsakymai vyko ir pernai. Kainos išliko tokios pat, kaip ir ankstesniais metais. Šventiniu laikotarpiu kambarius daugiau rezervuoja privatūs asmenys nei įmonės“, – dėstė komercijos direktorė.

G.Gliaubertienė tikino, kad Palangoje veikiantiems viešbučiams vasaros sezonas nebuvo prastesnis nei pernai. Tiesa, šiuo metu apgyvendinama daug mažiau svečių, tačiau, pasak jos, taip yra dėl rudeninio laikotarpio.

Naujametis Vilnius traukia lenkus ir rusus

Ekonominės klasės viešbučių „Panorama“, „Comfort Vilnius“ ir „Mikotel“ pardavimo ir rinkodaros direktorės Ievos Dumbliauskaitės manymu, dėl to, kad Kalėdos yra šeimos šventė, gyventojai nelinkę šiuo laikotarpio praleisti viešbučiuose. Jos teigimu, užsieniečiai svečiai taip pat dažniausiai tokiu metu linkę apsistoti pas giminaičius.

„Įmonių užsakymų dėl darbuotojams skirtų kalėdinių vakarėlių šįmet sumažėjo apie 50 procentų. Net ir tie klientai, kurie nusprendė organizuoti šventę darbuotojams, stengiasi ne tik kiek įmanoma mažinti renginio biudžetą, bet ir kviesti mažiau žmonių“, – kalbėjo ji.

Net ir verslo traukos centru laikoma sostinė viešbučiams negarantuoja dar prieš kelerius metus klestėjusio konferencinio turizmo.

I.Dumbliauskaitė pastebėjo, kad anksčiau stambios įmonės savo klientams ir darbuotojams organizuodavo didžiulius balius, o šįmet tokių renginių visai atsisako. Kai kurios jų pirmą kartą po 10 metų tokių renginių organizavimo patirties šįmet neketina skirti tam lėšų.

„Lietuvoje vis dar populiaru švęsti Naujuosius metus, o daugiausia klientų tuo laikotarpiu sulaukiame iš Rusijos ir Lenkijos. Iš minėtų šalių svečių nemažai sulauksime ir šįmet, nors aktyvumas mažesnis nei pernai. Lenkų šįmet atvyks daugiau nei rusų, mat šiems yra sudėtingiau atvažiuoti į Lietuvą. Pernai šventiniu laikotarpiu važiavo papildomas traukinys, o šįmet jo nebus, tad, matyt, sunku gauti bilietus“, – pasakojo pardavimo ir rinkodaros direktorė. I.Dumbliauskaitė pažymėjo, kad pernai šiuo metu visi trys grupės viešbučiai naujamečiam laikotarpiui jau buvo visiškai rezervuoti, o dabar juose dar yra laisvų vietų.

Konferencijos į skolą

Net ir verslo traukos centru laikoma sostinė viešbučiams negarantuoja dar prieš kelerius metus klestėjusio konferencinio turizmo. Pajūrio viešbučiai jau pernai tikino, kad tokia turizmo rūšis, galima sakyti, yra išnykusi ir dėl to kai kurie jų net buvo priversti užsidaryti. G.Gliaubertienė sakė, kad konferencinis turizmas sumažėjo apie 50–70 procentų.

Anot I.Dumbliauskaitės, nors Vilniuje veikiantys viešbučiai konferencinių užsakymų sulaukia, tačiau juntamas įmonių taupymas. „Įmonės stengiasi užsakyti tokiems renginiams mažiau maisto, dažnai jo apskritai atsisako, tad konferencijų dalyviai pietauti eina kitur, savo nuožiūra. Į konferencijas dabar kviečiama mažiau dalyvių. Kiek teko kalbėti su įmonių atstovais, jie teigia, kad surinkti pinigų konferencijoms yra nepaprastai sunku ir neretai jos organizuojamos į skolą“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak I.Dumbliauskaitės, vis labiau ryškėja tendencija, kai ir nuolatiniai viešbučių klientai prašo nuleisti kainas, motyvuodami iš kitų viešbučių gautais pasiūlymais. Ji aiškino, kad viešbučiai priversti reaguoti į tokias rinkos tendencijas ir sumažinti kai kurių paslaugų kainas. „Palengva krinta skirtingų paslaugų kainos, tad galima sakyti, kad bendrai jos nukrito apie 15 proc.“, – pažymėjo ji.

Faktai

Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 22,1 proc. mažiau svečių nei 2008 metų tuo pačiu laikotarpiu.

Viešbučiuose ir svečių namuose pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, apgyvendinta 20,2 proc. mažiau svečių, užsieniečių – 14,6 proc. mažiau.

Sumažėjo svečių iš gretimų šalių: Estijos – 26,7 proc., Latvijos – 20,9 proc., Lenkijos – 17,5 proc., taip pat iš Vakarų Europos šalių – Airijos – 53,8 proc., Jungtinės Karalystės – 38,2 proc., Austrijos – 23,2 proc., Italijos – 19,2 proc., Nyderlandų – 17,1 proc., Suomijos – 16,3 proc., Švedijos – 15,6 proc., Vokietijos – 12,6 procento.

Tačiau padaugėjo svečių iš Baltarusijos – 29,6 proc., Islandijos – 17,3 proc., Ispanijos – 4 proc., Rusijos – 0,5 procento.

Daugiausia svečių atvyko iš Lenkijos – 54,6 tūkst., Vokietijos – 39,3 tūkst., Rusijos – 32,1 tūkst., Latvijos – 25,7 tūkst., Baltarusijos – 13,3 tūkstančio.  

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Priekabiavimu apkaltintas Šakių meras Edgaras Pilypaitis: esu šantažuojamas ir terorizuojamas

Gazas

Vilniaus planuose – naujas tunelis, sujungsiantis Konstitucijos pr. ir Rinktinės g.

Gazas

Lietuvos kariuomenės sunkvežimis „Unimog“: bekele važiuoja ir neaimanuoja

15min recenzija Kultūra

Istorijos ir ateities pamokos 31-ajame „Vilnius Jazz“

Ginčas dėl „Žalgirio“: pavojus ar tiesiog geras sprigtas?

Aktualu

Prekyba žmonėmis besivertusiai grupuotei – teismo verdiktas: nuteisti ir du broliai

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kaip meksikiečiai linksminasi kapinėse

24sek

„Ryto“ naujokas iš arti: nenuginčijamų stiprybių ir žalingų įpročių intriga

Kultūra

Kultūros ministerija kaltinama dariusi spaudimą savivaldybėms dėl algų kėlimo

Vardai

Į Lietuvą grįžusi Jūratė Bitinaitė pristatė nėštumo metu rašytą knygą: „Dukra man suteikė sparnus“

Sportas

Nerijus Kesminas: „Sveikinimai – misija įvykdyta, lietuviškas futbolas mirė“

Vardai

Vilniuje slapta susituokė „Eurovizijos“ dalyvė Catrinah: „Daugelis draugų liko mūsų nesupratę“

Vardai

Karolina Meschino pasidarė tatuiruotę ant veido – išsitatuiravo širdį

Maistas

Paprasčiau, nei atrodo: ryškaus skonio ir spalvos figų želė saldainiai

24sek

„Bleacher Report“ NBA 100-ukas: pagyrė J.Valančiūną, bet D.Sabonio net neįtraukė

Sportas

„Skrieja kamuolys“: stadionas, Lietuvos rinktinė ir vokiško futbolo bėdos

Vardai

Po 2 metų į Lietuvą grįžusi Evelina Young – apie santykius su vyru ir išsiilgtus gruzdintus koldūnus

Gyvenimas

Interneto duomenų analitikas atskleidžia: „Negalima pasitikėti jokiomis apklausomis apie mūsų seksualinį gyvenimą“

Gazas

„AutoTyrimai“: kokios markės automobiliai savo savininkus rugsėjį keitė dažniausiai?

Aktualu

„Vilniaus vandenys“ apie mergaitę „prarijusį“ šulinį: „Vadovas atsiprašė mamos, atliekame tyrimą“

Naujienos

Aktualu

Priekabiavimu apkaltintas Šakių meras Edgaras Pilypaitis: esu šantažuojamas ir terorizuojamas

Gazas

Vilniaus planuose – naujas tunelis, sujungsiantis Konstitucijos pr. ir Rinktinės g.

Gazas

Lietuvos kariuomenės sunkvežimis „Unimog“: bekele važiuoja ir neaimanuoja

15min recenzija Kultūra

Istorijos ir ateities pamokos 31-ajame „Vilnius Jazz“

Ginčas dėl „Žalgirio“: pavojus ar tiesiog geras sprigtas?

Aktualu

Prekyba žmonėmis besivertusiai grupuotei – teismo verdiktas: nuteisti ir du broliai

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kaip meksikiečiai linksminasi kapinėse

24sek

„Ryto“ naujokas iš arti: nenuginčijamų stiprybių ir žalingų įpročių intriga

Kultūra

Kultūros ministerija kaltinama dariusi spaudimą savivaldybėms dėl algų kėlimo

Vardai

Į Lietuvą grįžusi Jūratė Bitinaitė pristatė nėštumo metu rašytą knygą: „Dukra man suteikė sparnus“

Sportas

Nerijus Kesminas: „Sveikinimai – misija įvykdyta, lietuviškas futbolas mirė“

Vardai

Vilniuje slapta susituokė „Eurovizijos“ dalyvė Catrinah: „Daugelis draugų liko mūsų nesupratę“

Vardai

Karolina Meschino pasidarė tatuiruotę ant veido – išsitatuiravo širdį

Vardai

Grupės „Golden Parazyth“ gerbėjams – ypatinga dovana: surengė išankstinę albumo perklausą

Maistas

Paprasčiau, nei atrodo: ryškaus skonio ir spalvos figų želė saldainiai

24sek

„Bleacher Report“ NBA 100-ukas: pagyrė J.Valančiūną, bet D.Sabonio net neįtraukė

Vardai

Po 2 metų į Lietuvą grįžusi Evelina Young – apie santykius su vyru ir išsiilgtus gruzdintus koldūnus

Sportas

„Skrieja kamuolys“: stadionas, Lietuvos rinktinė ir vokiško futbolo bėdos

Gyvenimas

Interneto duomenų analitikas atskleidžia: „Negalima pasitikėti jokiomis apklausomis apie mūsų seksualinį gyvenimą“

Gazas

„AutoTyrimai“: kokios markės automobiliai savo savininkus rugsėjį keitė dažniausiai?

Daugiau vandens

Gera keliauti kartu

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Video

01:02
01:11
35:31

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką