Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 4d. 08:18

Kalėdų Senelio maiše švilpia vėjai

Vynas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / I.Dumbliauskaitė pastebėjo, kad anksčiau stambios įmonės savo klientams ir darbuotojams organizuodavo didžiulius balius, o šįmet tokių renginių visai atsisako.

Šįmet verslininkai kaip niekad šykšti atseikėti pinigų tradicinėms įmonių kolektyvų žiemos šventėms. Vienos įmonės visai atsisako organizuoti kalėdinius vakarėlius, kitos į juos pakvies ne visus darbuotojus.

Kai kurių Palangos viešbučių darbuotojai jau gyvena kalėdinėmis nuotaikomis, mat sulaukė aktyvaus klientų susidomėjimo šventinį laikotarpį praleisti prie jūros. Tačiau tokių džiugių nuotaikų nedaug. Tuo metu Birštone tylu kaip niekada – visai nėra verslininkų prašymų organizuoti kalėdinius įmonių vakarėlius, nors ankstesniais metais šiuo laikotarpiu jau buvo iš anksto rezervuotos visos vietos. Sostinėje veikiantys viešbučiai taip pat neslepia dar tebelaukiantys užsakymų rezervuoti vietas naujamečiu laikotarpiu. Visi tikina jaučiantys, kad net ir stambios, turtingos įmonės, prisidengdamos taupymo sumetimais, atsisako organizuoti darbuotojams ar verslo partneriams šventinius vakarėlius.

Sostinėje veikiantys viešbučiai taip pat neslepia dar tebelaukiantys užsakymų rezervuoti vietas naujamečiu laikotarpiu.

Užsakymų dar nesulaukė

Birštone veikiančio viešbučio „Sonata“ koordinatorė Evelina Mačiulionytė LŽ patikino, kad kol kas Kalėdoms bei Naujiesiems metams neturi nė vieno užsakymo, nors ankstesniais metais tokiu laiku jau būdavo užsakyti kone visi kambariai bei rezervuotos datos šventiniams įmonių renginiams.

„Pernai tokiu metu turėjome jau visus užsakymus kalėdiniams įmonių vakarėliams. Individualių užsakymų buvo kiek mažiau, tačiau bendra rezervacija buvo šimtaprocentinė. Gaudavome tikrai daug užsakymų iš bankų, farmacininkų bei kitų įmonių, o šiais metais tokių klientų nėra“, – konstatavo ji.

Pasak E.Mačiulionytės, nors viešbutis bando pritraukti klientų įvairiomis akcijomis, aktyviai siunčia pasiūlymus įmonėms, tačiau įmonių reakcija vangi. Kaip teigia viešbučio koordinatorė, net ir apgyvendinimo kainą sumažinus 20 proc. Kalėdoms prisivilioti klientų kol kas nesiseka. Bet E.Mačiulionytė pripažįsta, jog vasaros sezonas viešbučiams buvo neblogas.

„Birštone ypač jaučiamas sezoniškumas – vasarą viešbutis būna pilnas, o žiemą tuštesnis. Šįmet situacija yra panaši. Sakyti, kad neturime klientų, tikrai negalime. Vasarą apgyvendinome apie 50 proc. vietų, o dabar užimta apie 20 proc. viešbučio kambarių“, – kalbėjo pašnekovė. Pasak jos, apie 80 proc. viešbučio svečių yra lietuviai.

Palangos viešbučiai kupini vilčių

Viešbučių „Palanga“ ir „Vandenis“ komercijos direktorė Giedrė Gliaubertienė LŽ išsklaidė niūrias nuotaikas, esą pajūrio viešbučiai išgyvena sunkius laikus dėl išnykusio konferencinio turizmo bei sumažėjusio svečių skaičiaus.

Jos teigimu, viešbučiai sugeba apgyvendinti tiek pat svečių, kaip ir pernai ar ankstesniais metais, net ir nemažindami teikiamų paslaugų kainų. Pasak G.Gliaubertienės, jau turima užsakymų ir didžiųjų metų švenčių laikotarpiui.

„Jaučiame klientų suaktyvėjimą dėl žiemos švenčių laikotarpio. Jau yra rezervuotų kambarių ir vis dažniau žmonės teiraujasi apie šventines programas. Panašiu tempu užsakymai vyko ir pernai. Kainos išliko tokios pat, kaip ir ankstesniais metais. Šventiniu laikotarpiu kambarius daugiau rezervuoja privatūs asmenys nei įmonės“, – dėstė komercijos direktorė.

G.Gliaubertienė tikino, kad Palangoje veikiantiems viešbučiams vasaros sezonas nebuvo prastesnis nei pernai. Tiesa, šiuo metu apgyvendinama daug mažiau svečių, tačiau, pasak jos, taip yra dėl rudeninio laikotarpio.

Naujametis Vilnius traukia lenkus ir rusus

Ekonominės klasės viešbučių „Panorama“, „Comfort Vilnius“ ir „Mikotel“ pardavimo ir rinkodaros direktorės Ievos Dumbliauskaitės manymu, dėl to, kad Kalėdos yra šeimos šventė, gyventojai nelinkę šiuo laikotarpio praleisti viešbučiuose. Jos teigimu, užsieniečiai svečiai taip pat dažniausiai tokiu metu linkę apsistoti pas giminaičius.

„Įmonių užsakymų dėl darbuotojams skirtų kalėdinių vakarėlių šįmet sumažėjo apie 50 procentų. Net ir tie klientai, kurie nusprendė organizuoti šventę darbuotojams, stengiasi ne tik kiek įmanoma mažinti renginio biudžetą, bet ir kviesti mažiau žmonių“, – kalbėjo ji.

Net ir verslo traukos centru laikoma sostinė viešbučiams negarantuoja dar prieš kelerius metus klestėjusio konferencinio turizmo.

I.Dumbliauskaitė pastebėjo, kad anksčiau stambios įmonės savo klientams ir darbuotojams organizuodavo didžiulius balius, o šįmet tokių renginių visai atsisako. Kai kurios jų pirmą kartą po 10 metų tokių renginių organizavimo patirties šįmet neketina skirti tam lėšų.

„Lietuvoje vis dar populiaru švęsti Naujuosius metus, o daugiausia klientų tuo laikotarpiu sulaukiame iš Rusijos ir Lenkijos. Iš minėtų šalių svečių nemažai sulauksime ir šįmet, nors aktyvumas mažesnis nei pernai. Lenkų šįmet atvyks daugiau nei rusų, mat šiems yra sudėtingiau atvažiuoti į Lietuvą. Pernai šventiniu laikotarpiu važiavo papildomas traukinys, o šįmet jo nebus, tad, matyt, sunku gauti bilietus“, – pasakojo pardavimo ir rinkodaros direktorė. I.Dumbliauskaitė pažymėjo, kad pernai šiuo metu visi trys grupės viešbučiai naujamečiam laikotarpiui jau buvo visiškai rezervuoti, o dabar juose dar yra laisvų vietų.

Konferencijos į skolą

Net ir verslo traukos centru laikoma sostinė viešbučiams negarantuoja dar prieš kelerius metus klestėjusio konferencinio turizmo. Pajūrio viešbučiai jau pernai tikino, kad tokia turizmo rūšis, galima sakyti, yra išnykusi ir dėl to kai kurie jų net buvo priversti užsidaryti. G.Gliaubertienė sakė, kad konferencinis turizmas sumažėjo apie 50–70 procentų.

Anot I.Dumbliauskaitės, nors Vilniuje veikiantys viešbučiai konferencinių užsakymų sulaukia, tačiau juntamas įmonių taupymas. „Įmonės stengiasi užsakyti tokiems renginiams mažiau maisto, dažnai jo apskritai atsisako, tad konferencijų dalyviai pietauti eina kitur, savo nuožiūra. Į konferencijas dabar kviečiama mažiau dalyvių. Kiek teko kalbėti su įmonių atstovais, jie teigia, kad surinkti pinigų konferencijoms yra nepaprastai sunku ir neretai jos organizuojamos į skolą“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak I.Dumbliauskaitės, vis labiau ryškėja tendencija, kai ir nuolatiniai viešbučių klientai prašo nuleisti kainas, motyvuodami iš kitų viešbučių gautais pasiūlymais. Ji aiškino, kad viešbučiai priversti reaguoti į tokias rinkos tendencijas ir sumažinti kai kurių paslaugų kainas. „Palengva krinta skirtingų paslaugų kainos, tad galima sakyti, kad bendrai jos nukrito apie 15 proc.“, – pažymėjo ji.

Faktai

Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 22,1 proc. mažiau svečių nei 2008 metų tuo pačiu laikotarpiu.

Viešbučiuose ir svečių namuose pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, apgyvendinta 20,2 proc. mažiau svečių, užsieniečių – 14,6 proc. mažiau.

Sumažėjo svečių iš gretimų šalių: Estijos – 26,7 proc., Latvijos – 20,9 proc., Lenkijos – 17,5 proc., taip pat iš Vakarų Europos šalių – Airijos – 53,8 proc., Jungtinės Karalystės – 38,2 proc., Austrijos – 23,2 proc., Italijos – 19,2 proc., Nyderlandų – 17,1 proc., Suomijos – 16,3 proc., Švedijos – 15,6 proc., Vokietijos – 12,6 procento.

Tačiau padaugėjo svečių iš Baltarusijos – 29,6 proc., Islandijos – 17,3 proc., Ispanijos – 4 proc., Rusijos – 0,5 procento.

Daugiausia svečių atvyko iš Lenkijos – 54,6 tūkst., Vokietijos – 39,3 tūkst., Rusijos – 32,1 tūkst., Latvijos – 25,7 tūkst., Baltarusijos – 13,3 tūkstančio.  

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Prošvaistė „Brexit“ aklavietėje: Britaniją išgelbės muitų sąjungos su ES sukūrimas?

Tiesiogiai 15min iš Dakaro Gazas

Dakaro podiumas: po įtemptų dešimties lenktynininkai džiaugiasi finišu

Gyvenimas

Ieškomas priešnuodis savižudybėms: nusižudžiusiųjų artimieji kviečiami dalyvauti tyrime

Gazas

Užsispyrėlis Balys Bardauskas važiuoti toliau bandė net ir lūžusiomis rankomis

Vardai

„Atspėk, kas dėžėje“ – juoko pliūpsnis: tokių išsigandusių Anželos ir Žygio Gečų dar nematėte

Verslas

Nei juoktis, nei verkti: ekonominė krizė Turkijoje žlugdo pilių projektą

Aktualu

„Žirkles“ padaręs vilkikas kelyje Leipalingis-Serijai nulėkė į griovį

Sportas

Dominavusi „Barcelona“ pateko į Karaliaus taurės ketvirtfinalį

Gazas

Pirmoji moteris, finišavusi sunkiausioje Dakaro ralio klasėje: „Turėsiu susirasti kažką įdomesnio“

24sek

Šarūnas Jasikevičius įvertino ir PAO, ir Luko Lekavičiaus pokyčius

24sek

Stambulo „Fenerbahče“ tęsia dominavimą Eurolygoje

Aktualu

Narystės ES siekiančią Serbiją V.Putinas kalbina dėtis prie Eurazijos sąjungos

Aktualu

Dėl besitęsiančio dalies vyriausybės uždarymo D.Trumpas atšaukė N.Pelosi kelionę į užsienį

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Žiema be kalorijų. Artišokas žydiškai, kalafioras – itališkai

Pasaulis kišenėje

Kaip nemokamai išgyventi Filipinuose dvi savaites

Klaipėdoje – gausus snygis

Aktualu

Dėl švaistymosi peiliu policijos Kaune peršautam vyrui teismas jau buvo taikęs gydymą

Verslas

Europarlamentarai siūlo Ignalinos AE uždarymui skirti tiek, kiek prašo Lietuva

Aktualu

Vilniuje nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje mirtinai partrenkta moteris

Gazas

Maistas Peru: Dakaro dalyvių pietūs ir keisčiausi perujiečių delikatesai

Aktualu

Prezidento posto sieksiantis S.Skvernelis apie G.Nausėdą ir I.Šimonytę: paskirti prezidentės įpėdiniai

15min iš Dakaro Gazas

Paskutinis Dakaro etapas: lietuvių ekipažai – finiše, B.Vanago rezultatas – rekordinis

Aktualu

Rusijos parlamentas nusprendė ir toliau nemokėti įmokų Europos Tarybai

24sek

Eurolyga: tris kėlinius atsilikusi CSKA triumfavo po galingo finišo

Aktualu

Politologai: sprendimas kandidatuoti rodo dideles Sauliaus Skvernelio ambicijas

Naujienos

Aktualu

Prošvaistė „Brexit“ aklavietėje: Britaniją išgelbės muitų sąjungos su ES sukūrimas?

Verslas

Nei juoktis, nei verkti: ekonominė krizė Turkijoje žlugdo pilių projektą

Aktualu

„Žirkles“ padaręs vilkikas kelyje Leipalingis-Serijai nulėkė į griovį

Sportas

Dominavusi „Barcelona“ pateko į Karaliaus taurės ketvirtfinalį

Gazas

Pirmoji moteris, finišavusi sunkiausioje Dakaro ralio klasėje: „Turėsiu susirasti kažką įdomesnio“

24sek

Šarūnas Jasikevičius įvertino ir PAO, ir Luko Lekavičiaus pokyčius

24sek

Stambulo „Fenerbahče“ tęsia dominavimą Eurolygoje

Aktualu

Narystės ES siekiančią Serbiją V.Putinas kalbina dėtis prie Eurazijos sąjungos

Aktualu

Dėl besitęsiančio dalies vyriausybės uždarymo D.Trumpas atšaukė N.Pelosi kelionę į užsienį

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Žiema be kalorijų. Artišokas žydiškai, kalafioras – itališkai

Pasaulis kišenėje

Kaip nemokamai išgyventi Filipinuose dvi savaites

Klaipėdoje – gausus snygis

Aktualu

Dėl švaistymosi peiliu policijos Kaune peršautam vyrui teismas jau buvo taikęs gydymą

Verslas

Europarlamentarai siūlo Ignalinos AE uždarymui skirti tiek, kiek prašo Lietuva

Aktualu

Vilniuje nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje mirtinai partrenkta moteris

Gazas

Maistas Peru: Dakaro dalyvių pietūs ir keisčiausi perujiečių delikatesai

Aktualu

Prezidento posto sieksiantis S.Skvernelis apie G.Nausėdą ir I.Šimonytę: paskirti prezidentės įpėdiniai

15min iš Dakaro Gazas

Paskutinis Dakaro etapas: lietuvių ekipažai – finiše, B.Vanago rezultatas – rekordinis

Aktualu

Rusijos parlamentas nusprendė ir toliau nemokėti įmokų Europos Tarybai

24sek

Eurolyga: tris kėlinius atsilikusi CSKA triumfavo po galingo finišo

Aktualu

Politologai: sprendimas kandidatuoti rodo dideles Sauliaus Skvernelio ambicijas

Gazas

A.Gelažninkas užėmė 24-ą vietą, B.Bardauskui maratonas baigėsi lūžiais

Aktualu

G.Nausėda: rinkimai būtų sąžiningesni, jei S.Skvernelis pasitrauktų iš premjero pareigų

Vardai

Holivudo žvaigždė Mattas Damonas įsigijo brangiausią butą Brukline: kaina – rekordinė

24sek

Į Kauną atvykęs „Panathinaikos“ treneris žavėjosi Lietuva ir Šaru

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:27
00:29
01:11
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką