Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 4d. 08:18

Kalėdų Senelio maiše švilpia vėjai

Vynas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / I.Dumbliauskaitė pastebėjo, kad anksčiau stambios įmonės savo klientams ir darbuotojams organizuodavo didžiulius balius, o šįmet tokių renginių visai atsisako.

Šįmet verslininkai kaip niekad šykšti atseikėti pinigų tradicinėms įmonių kolektyvų žiemos šventėms. Vienos įmonės visai atsisako organizuoti kalėdinius vakarėlius, kitos į juos pakvies ne visus darbuotojus.

Kai kurių Palangos viešbučių darbuotojai jau gyvena kalėdinėmis nuotaikomis, mat sulaukė aktyvaus klientų susidomėjimo šventinį laikotarpį praleisti prie jūros. Tačiau tokių džiugių nuotaikų nedaug. Tuo metu Birštone tylu kaip niekada – visai nėra verslininkų prašymų organizuoti kalėdinius įmonių vakarėlius, nors ankstesniais metais šiuo laikotarpiu jau buvo iš anksto rezervuotos visos vietos. Sostinėje veikiantys viešbučiai taip pat neslepia dar tebelaukiantys užsakymų rezervuoti vietas naujamečiu laikotarpiu. Visi tikina jaučiantys, kad net ir stambios, turtingos įmonės, prisidengdamos taupymo sumetimais, atsisako organizuoti darbuotojams ar verslo partneriams šventinius vakarėlius.

Sostinėje veikiantys viešbučiai taip pat neslepia dar tebelaukiantys užsakymų rezervuoti vietas naujamečiu laikotarpiu.

Užsakymų dar nesulaukė

Birštone veikiančio viešbučio „Sonata“ koordinatorė Evelina Mačiulionytė LŽ patikino, kad kol kas Kalėdoms bei Naujiesiems metams neturi nė vieno užsakymo, nors ankstesniais metais tokiu laiku jau būdavo užsakyti kone visi kambariai bei rezervuotos datos šventiniams įmonių renginiams.

„Pernai tokiu metu turėjome jau visus užsakymus kalėdiniams įmonių vakarėliams. Individualių užsakymų buvo kiek mažiau, tačiau bendra rezervacija buvo šimtaprocentinė. Gaudavome tikrai daug užsakymų iš bankų, farmacininkų bei kitų įmonių, o šiais metais tokių klientų nėra“, – konstatavo ji.

Pasak E.Mačiulionytės, nors viešbutis bando pritraukti klientų įvairiomis akcijomis, aktyviai siunčia pasiūlymus įmonėms, tačiau įmonių reakcija vangi. Kaip teigia viešbučio koordinatorė, net ir apgyvendinimo kainą sumažinus 20 proc. Kalėdoms prisivilioti klientų kol kas nesiseka. Bet E.Mačiulionytė pripažįsta, jog vasaros sezonas viešbučiams buvo neblogas.

„Birštone ypač jaučiamas sezoniškumas – vasarą viešbutis būna pilnas, o žiemą tuštesnis. Šįmet situacija yra panaši. Sakyti, kad neturime klientų, tikrai negalime. Vasarą apgyvendinome apie 50 proc. vietų, o dabar užimta apie 20 proc. viešbučio kambarių“, – kalbėjo pašnekovė. Pasak jos, apie 80 proc. viešbučio svečių yra lietuviai.

Palangos viešbučiai kupini vilčių

Viešbučių „Palanga“ ir „Vandenis“ komercijos direktorė Giedrė Gliaubertienė LŽ išsklaidė niūrias nuotaikas, esą pajūrio viešbučiai išgyvena sunkius laikus dėl išnykusio konferencinio turizmo bei sumažėjusio svečių skaičiaus.

Jos teigimu, viešbučiai sugeba apgyvendinti tiek pat svečių, kaip ir pernai ar ankstesniais metais, net ir nemažindami teikiamų paslaugų kainų. Pasak G.Gliaubertienės, jau turima užsakymų ir didžiųjų metų švenčių laikotarpiui.

„Jaučiame klientų suaktyvėjimą dėl žiemos švenčių laikotarpio. Jau yra rezervuotų kambarių ir vis dažniau žmonės teiraujasi apie šventines programas. Panašiu tempu užsakymai vyko ir pernai. Kainos išliko tokios pat, kaip ir ankstesniais metais. Šventiniu laikotarpiu kambarius daugiau rezervuoja privatūs asmenys nei įmonės“, – dėstė komercijos direktorė.

G.Gliaubertienė tikino, kad Palangoje veikiantiems viešbučiams vasaros sezonas nebuvo prastesnis nei pernai. Tiesa, šiuo metu apgyvendinama daug mažiau svečių, tačiau, pasak jos, taip yra dėl rudeninio laikotarpio.

Naujametis Vilnius traukia lenkus ir rusus

Ekonominės klasės viešbučių „Panorama“, „Comfort Vilnius“ ir „Mikotel“ pardavimo ir rinkodaros direktorės Ievos Dumbliauskaitės manymu, dėl to, kad Kalėdos yra šeimos šventė, gyventojai nelinkę šiuo laikotarpio praleisti viešbučiuose. Jos teigimu, užsieniečiai svečiai taip pat dažniausiai tokiu metu linkę apsistoti pas giminaičius.

„Įmonių užsakymų dėl darbuotojams skirtų kalėdinių vakarėlių šįmet sumažėjo apie 50 procentų. Net ir tie klientai, kurie nusprendė organizuoti šventę darbuotojams, stengiasi ne tik kiek įmanoma mažinti renginio biudžetą, bet ir kviesti mažiau žmonių“, – kalbėjo ji.

Net ir verslo traukos centru laikoma sostinė viešbučiams negarantuoja dar prieš kelerius metus klestėjusio konferencinio turizmo.

I.Dumbliauskaitė pastebėjo, kad anksčiau stambios įmonės savo klientams ir darbuotojams organizuodavo didžiulius balius, o šįmet tokių renginių visai atsisako. Kai kurios jų pirmą kartą po 10 metų tokių renginių organizavimo patirties šįmet neketina skirti tam lėšų.

„Lietuvoje vis dar populiaru švęsti Naujuosius metus, o daugiausia klientų tuo laikotarpiu sulaukiame iš Rusijos ir Lenkijos. Iš minėtų šalių svečių nemažai sulauksime ir šįmet, nors aktyvumas mažesnis nei pernai. Lenkų šįmet atvyks daugiau nei rusų, mat šiems yra sudėtingiau atvažiuoti į Lietuvą. Pernai šventiniu laikotarpiu važiavo papildomas traukinys, o šįmet jo nebus, tad, matyt, sunku gauti bilietus“, – pasakojo pardavimo ir rinkodaros direktorė. I.Dumbliauskaitė pažymėjo, kad pernai šiuo metu visi trys grupės viešbučiai naujamečiam laikotarpiui jau buvo visiškai rezervuoti, o dabar juose dar yra laisvų vietų.

Konferencijos į skolą

Net ir verslo traukos centru laikoma sostinė viešbučiams negarantuoja dar prieš kelerius metus klestėjusio konferencinio turizmo. Pajūrio viešbučiai jau pernai tikino, kad tokia turizmo rūšis, galima sakyti, yra išnykusi ir dėl to kai kurie jų net buvo priversti užsidaryti. G.Gliaubertienė sakė, kad konferencinis turizmas sumažėjo apie 50–70 procentų.

Anot I.Dumbliauskaitės, nors Vilniuje veikiantys viešbučiai konferencinių užsakymų sulaukia, tačiau juntamas įmonių taupymas. „Įmonės stengiasi užsakyti tokiems renginiams mažiau maisto, dažnai jo apskritai atsisako, tad konferencijų dalyviai pietauti eina kitur, savo nuožiūra. Į konferencijas dabar kviečiama mažiau dalyvių. Kiek teko kalbėti su įmonių atstovais, jie teigia, kad surinkti pinigų konferencijoms yra nepaprastai sunku ir neretai jos organizuojamos į skolą“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak I.Dumbliauskaitės, vis labiau ryškėja tendencija, kai ir nuolatiniai viešbučių klientai prašo nuleisti kainas, motyvuodami iš kitų viešbučių gautais pasiūlymais. Ji aiškino, kad viešbučiai priversti reaguoti į tokias rinkos tendencijas ir sumažinti kai kurių paslaugų kainas. „Palengva krinta skirtingų paslaugų kainos, tad galima sakyti, kad bendrai jos nukrito apie 15 proc.“, – pažymėjo ji.

Faktai

Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 22,1 proc. mažiau svečių nei 2008 metų tuo pačiu laikotarpiu.

Viešbučiuose ir svečių namuose pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, apgyvendinta 20,2 proc. mažiau svečių, užsieniečių – 14,6 proc. mažiau.

Sumažėjo svečių iš gretimų šalių: Estijos – 26,7 proc., Latvijos – 20,9 proc., Lenkijos – 17,5 proc., taip pat iš Vakarų Europos šalių – Airijos – 53,8 proc., Jungtinės Karalystės – 38,2 proc., Austrijos – 23,2 proc., Italijos – 19,2 proc., Nyderlandų – 17,1 proc., Suomijos – 16,3 proc., Švedijos – 15,6 proc., Vokietijos – 12,6 procento.

Tačiau padaugėjo svečių iš Baltarusijos – 29,6 proc., Islandijos – 17,3 proc., Ispanijos – 4 proc., Rusijos – 0,5 procento.

Daugiausia svečių atvyko iš Lenkijos – 54,6 tūkst., Vokietijos – 39,3 tūkst., Rusijos – 32,1 tūkst., Latvijos – 25,7 tūkst., Baltarusijos – 13,3 tūkstančio.  

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Aktualu

Šilutės rajone galimai neblaivaus vairuotojo nesuvaldytas BMW trenkėsi į elektros stulpą

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

24sek

Išvykstančiam DeMarui DeRozanui – Jono Valančiūno žinutė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Vardai

Botanikos sode Vilniuje koncertavo seksualumu trykštanti švedų muzikos chuliganė Tove Lo

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Lietuviai įstrigo Alikantės oro uoste: teko ištverti pragarišką karštį lėktuve, sutriko sveikata

Verslas

Kaip neprasiskolinti per atostogas: suplanuokite, ką aplankysite ir kur valgysite

24sek

Carmelo Anthony išmainytas į „Hawks“, bet Atlantoje nežais

Naujienos

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Aktualu

Šilutės rajone galimai neblaivaus vairuotojo nesuvaldytas BMW trenkėsi į elektros stulpą

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Aktualu

Neįtikėtina idėja: Kauno marių užtvindytas senąsias Rumšiškes gaivins jų gyventojų palikuonys

Kultūra

Thomo Manno festivalyje apdovanojant geriausią esė – diskusijos apie Dainų šventę

Praeities šešėliai apleistuose pastatuose Graikijoje

24sek

Išvykstančiam DeMarui DeRozanui – Jono Valančiūno žinutė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

Vardai

Botanikos sode Vilniuje koncertavo seksualumu trykštanti švedų muzikos chuliganė Tove Lo

Verslas

Žmonės neatgauna pinigų už neįvykusį koncertą, nes „Bilietai.lt“ dalį jų pasiliko sau

Sportas

Kipro vicečempionų barjeras – per aukštas: „Stumbras“ baigė kelionę Europoje

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė Aneta: „Gražindama aplinką išmokau gėlių kalbos“

Sportas

Kelionė tęsiasi: prognozes paneigę „Trakai“ palaužė „Irtyš“

Pasaulis kišenėje

Lietuviai įstrigo Alikantės oro uoste: teko ištverti pragarišką karštį lėktuve, sutriko sveikata

Verslas

Kaip neprasiskolinti per atostogas: suplanuokite, ką aplankysite ir kur valgysite

24sek

Carmelo Anthony išmainytas į „Hawks“, bet Atlantoje nežais

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką