15min be reklamos
2022 11 30, 08:42

Kaliningradas išnaudojo kai kurių sankcionuotų statybinių prekių kvotas

Rusijos Kaliningrado sritis jau išnaudojo iki metų pabaigos Europos Sąjungos nustatytas sankcionuotų kai kurių statybinių prekių kvotas, o dalies kitų prekių kvotos artėja prie pabaigos, remdamasis rusų žiniasklaida praneša portalas delfi.lt.
Statybinės medžiagos
Statybinės medžiagos / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Teigiama, kad Kaliningradas geležinkeliu nebegali atsigabenti portlandcemenčio, šlako vatos ir valcuoto metalo, nearmuoto stiklo, medienos ir kitų medžiagų.

Anot Rusijos pareigūnų, artimiausiu metu baigsis dar kelių kategorijų krovinių gabenimo kvotos: natrio bikarbonato, mineralinių trąšų ir stiklinės taros.

Nurodoma, kad šių ir kitų medžiagų transportavimas bus vykdomas jūra.

„Lietuvos geležinkeliai“ teigia, kad prekių gabenimas vyksta sklandžiai ir pagal nustatytą tvarką.

Liepos 13-ąją Europos Komisija leidus Rusijai gabenti sankcionuotas prekes į Kaliningradą ir iš jo per Lietuvą tik šio eksklavo poreikiams ir tik geležinkeliais, „LTG Cargo“ liepos 22 dieną atnaujino nuo birželio vidurio sustabdytą kai kurių prekių tranzitą, tačiau krovinių pervežimo apimtys turi atitikti trejų pastarųjų metų geležinkeliais pervežtų prekių vidurkį. Vidurkiai skaičiuojami kiekvienam prekės kodui atskirai, o jų kiekiui pasiekus metinius vidurkius paraiškos atmetamos.

Liepos 10-ąją įsigaliojo draudimas tranzitu vežti cementą, alkoholį, medienos, stiklo, aliuminio, popieriaus gaminius, gipsą, laivų dalis, rugpjūčio 10-ąją – anglį ir kitą kietąjį iškastinį kurą, o gruodžio 5 dieną arba 2023 metų vasario 5-ąją, priklausomai nuo konkrečios prekės kodo, įsigalios sankcijos naftai ir jos produktams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką