Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 22d. 07:59

Kandidatė į finansų ministres G.Skaistė: su I.Šimonyte lyginama stropuolė, neišvengusi ir jaunystės klaidų

Gintarė Skaistė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintarė Skaistė

Lietuvos ekonomiką alina pandemija, 36 tūkst. darbuotojų į prastovas vėl išleidęs verslas laukia pagalbos, o kitų metų biudžete žioji 4 mlrd. eurų skylė. Tokie iššūkiai lauktų naujosios finansų ministrės, konservatorės Gintarės Skaistės, jei prezidentas Gitanas Nausėda patvirtintų jos kandidatūrą. Nors ekonominį išsilavinimą turinčiai politikei prikišamas patirties finansų valdyme trūkumas, bendražygiai G.Skaistės asmenybę lygina su premjerės Ingridos Šimonytės. Pozityviai galimos finansų ministrės vardą sutiko ir ekonomistai. Bet ar pasirengusi politikė neeiliniams iššūkiams?

Kai 2009 metais Lietuvą purtant ekonominei krizei prie šalies finansų vairo stojo 34 metų ekonomistė Ingrida Šimonytė, niekas negalėjo nė numanyti, kad Lietuvos politinėje padangėje įsižiebs nauja žvaigždė.

Dabar, praėjus dešimčiai metų, istorija kartojasi – šalies ekonomiką krečiant neramumams, dorotis su šalies finansais pasiryžusi jau kita Šimonytė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintarė Skaistė ir Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintarė Skaistė ir Ingrida Šimonytė

Įdomus sutapimas, bet į finansų ministres pasiūlytą 39 metų Gintarę Skaistę su būsima premjere I.Šimonyte sieja ne tik ekonominis išsilavinimas, panašus amžius pretenduojant į finansų ministro kėdę, bet ir mergautinė Šimonytės pavardė. Tiesa, G.Skaistė pabrėžia, kad abi politikės jokiais giminystės ryšiais nesusijusios ir susipažino dirbdamos Seime.

Į finansų ministres pasiūlytą 39 metų Gintarę Skaistę su būsima premjere I.Šimonyte sieja ne tik ekonominis išsilavinimas, panašus amžius pretenduojant į finansų ministro kėdę, bet ir mergautinė Šimonytės pavardė.

Labiausiai domino socialinės problemos

Tad, kokia finansų ministrė galėtų būtų G.Skaistė?

Turinti tvirtą nuomonę, kruopšti, profesionali ir įsigilinanti, tačiau iki šiol labiau domėjusis socialiniais reikalais, o ne šalies finansais. Taip kandidatę į finansų ministres Gintarę Skaistę apibūdina jos partijos kolegos ir oponentai.

Patirties trūkumas užkliūna ir kai kuriems ekspertams, manantiems, kad pirmu smuiku valdant viešuosius valstybės finansus gali griežti ne būsima finansų ministrė, o ją pasirinkusi, šioje srityje milžinišką patirtį sukaupusi premjerė Ingrida Šimonytė.

Visgi verslininkai ir finansų ekspertai ekonomistės išsilavinimą turinčios G.Skaistės kandidatūrą vertina pozityviai ir tikisi iš jos skubios 2021 metų biudžeto peržiūros, mokesčių sistemos stabilumo ir užtikrinimo, kad Lietuva skolintas ir iš Europos Sąjungos (ES) gautas lėšas leis efektyviai. Būtent tokius uždavinius sau kelia ir pati kandidatė.

Iki šiol G.Skaistė plačiajai visuomenei nebuvo itin žinoma – nėra apie ją daug informacijos ir viešojoje erdvėje. Tad pakalbėję su bendražygiais, oponentais, mokytojais ir ekonomistais 15min žurnalistai detalė po detalės sudėliojo kandidatės į finansų ministres portretą ir politinį kelią, kuriame yra visko: ir pasiekimų, ir jaunystės klaida.

Augo tremtinių šeimoje

Iki šiol aukštų postų neužėmusi 39 metų parlamentarė politikoje toli gražu nėra naujokė. Pradėjusi nuo veiklos jaunimo politinėse organizacijose, G.Skaistė iki šios dienos, kai sulaukė pasiūlymo tapti finansų ministre, politinės karjeros laiptais lipo nuosekliai.

„Jos, kaip politikės kelias yra natūralus – nuo veiklos Jaunųjų konservatorių lygoje. Galime pastebėti, kad niekas jos liftu nekėlė – ji turėjo laiptelis po laiptelio užlipti pati“, – G.Skaistės politinį kelią 15min apibūdina jos bendražygis Andrius Kupčinskas, su kuriuo kandidatė į finansų ministres dirbo ir Kauno miesto taryboje, ir Seime.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

Prieš 16 metų G.Skaistė prisijungė prie jaunųjų konservatorių organizacijos, o per šią veiklą susipažino ir su šiuo metu į pirmąsias gretas kylančiais konservatoriais, tokiais, kaip Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulius Saudargas, Paulė Kuzmickienė ir kiti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė ir Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

G.Skaistė 15min atskleidė, kad nusprendusi prisijungti prie jaunimo politinių organizacijų net nedvejojo, kurią politinę kryptį rinktis.

„Sprendžiant kurią politinę jėgą pasirinkti diskusijų nekilo, nes mano šeimoje yra nemažai tremtinių, todėl man natūraliai atrodė, kad dešinioji jėga yra ta, su kuria norėtųsi išpildyti idėjas“, – sakė G.Skaistė.

Sprendžiant kurią politinę jėgą pasirinkti diskusijų nekilo, nes mano šeimoje yra nemažai tremtinių, todėl man natūraliai atrodė, kad dešinioji jėga yra ta, su kuria norėtųsi išpildyti idėjas, – sakė G.Skaistė.

Tremtinių šeimoje Kaune gimusi ir tautos atgimimo metais mokyklą pradėjusi lankyti G.Skaistė nuo mažens buvo ugdoma patriotiškumo dvasia tiek namuose, tiek mokykloje.

„G.Skaistės tėvelių šeimoje pagrindinis leitmotyvas buvo meilė Tėvynė, artimui, Dievui ir darbui. Ir mano klasėje taip pat, tad vaikai tokioje dvasioje ir augo“, – kalbėdama su 15min prisiminė jos pirmoji mokytoja, tremtinių choro „Ilgesys“ vadovė Bronė Paulavičienė.

Ji pasakojo, kad kartu su Nepriklausomybės pradžioje ugdytais vaikais klasėje dainuodavo patriotines dainas, piešė piešinius laisvai Lietuvai, kuriuos vežė kabinti ant barikadų prie Seimo, o susisodinusi ant žemės vaikus ir uždegusi žvakę pasakodavo jiems apie tremties siaubus.

Patriotinė dvasia politikės veikloje atsispindi iki šiol. Jau dešimtmetį G.Skaistė yra Lietuvos šaulių sąjungos nare, nepraleidžia Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąskrydžių, patriotinių renginių.

Seime buvo tarp aktyvesnių

Mokykloje būsima politikė nebuvo tarp lyderių, paskui kuriuos sekė visa klasė, tačiau mokytojai jau tuomet tikina pastebėję tvirtą G.Skaistės charakterį.

„Jokio landumo, pataikavimo, bet susikaupusi. Tai panelė, kurios nepastumsi ir nepriversi, kad, pavyzdžiui, girtų tekstą, jei jai nepatiko“, – 15min sakė G.Skaistę 11–12 klasėje lietuvių kalbos mokiusi mokytoja Danguolė Dundulytė.

Tas tvirtumas, matyt, padėjo pamatus ir politinei karjerai. Veikla jaunimo organizacijoje G.Skaistę atvedė į politiką – 2007–2016 metais ji dirbo Kauno miesto savivaldybės tarybos nare, kur ėjo ir frakcijos seniūnės pareigas, o pastaruosius ketverius metus G.Skaistė praleido Seime, kur priklausė Biudžeto ir finansų komitetui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./G.Skaistė Kauno miesto taryboje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./G.Skaistė Kauno miesto taryboje

Seime G.Skaistė anaiptol nebuvo iš tų nematomų parlamentarų, kurių vardo per ketverius metus Seimo salėje taip niekas ir neišgirsta. Aštrūs it strėlė komentarai, kritiškos pastabos, skambios frazės valdantiesiems nežadėdavo ramaus Seimo posėdžio, kur ji dažnai pasisakydavo socialiniais klausimais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

„Šiandien pirmas naujos Seimo sesijos posėdis, kurį pradėjome giedodami himną. Vėliau Seimo pirmininkas savo kalboje linkėjo mums visiems „romios“ sesijos.

Nežinau, kaip jums, bet man tas žodis asocijuojasi ne su konstruktyviu dialogu, o su aukojimui vedamais avinėliais. Ačiū, gal ne. Pasižadu ir toliau drauge su kolegomis kelti klausimus dėl priimamų įstatymų pasekmių Lietuvos žmonėms ir atitikties Konstitucijai“, – po vieno posėdžio feisbuke rašė politikė ir savo pažado nuosekliai laikėsi.

Išsiskirdavo argumentais

G.Skaistė yra įgijusi ekonominį išsilavinimą – Kauno technologijos universitete baigė ekonomikos bakalauro studijas, o Mykolo Romerio universitete – ekonomikos magistro studijas ir apgynė ekonomikos mokslo krypties daktaro disertaciją.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

O į finansų temas ji ėmė labiau gilintis pastaraisiais metais dirbdama Seimo Biudžeto ir finansų komitete. Kartu komitete dirbęs buvęs premjeras ir finansų ministras Algirdas Butkevičius 15min G.Skaistę apibūdino kaip kruopščią, tolerantišką ir atsakingą politikę, kuri gilindavosi į daugelį klausimų.

Kalbėdavo argumentuotai. Matyti, kad ruošdavosi tam, netuščiažodžiaudavo, – apibūdino A.Butkevičius.

„Kalbėdavo argumentuotai. Matyti, kad ruošdavosi tam, netuščiažodžiaudavo, nepiktnaudžiaudavo laiku – kai kas mėgsta tuo pačiu klausimu keletą kartų pakalbėti. Man, kaip komiteto nariui, patiko ir dėl to, kad kompetencija matėsi. Nežiūrint, kad opozicijoje dirbo, ruošėsi atsakingai“, – apibūdino A.Butkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Butkevičius

Kandidatės į ministres profesionalumu neabejoja ir ekspertai. „Teko kartą dalyvauti diskusijoje su G.Skaiste ir Tomu Tomilinu, tai G.Skaistė jį lenkia penkiomis galvomis: diskusijos gilumu, kokybe, nesileidimu į lankas, emocijas ir pan.

Įspūdis yra teigiamas – galvojančio, ką daro, ir profesionalaus žmogaus. O kaip bus, pamatysime, kai pradės dirbti“, – kandidatę 15min įvertino mokesčių ekspertas Kęstutis Lisauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kęstutis Lisauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kęstutis Lisauskas

Prikiša patirties trūkumą

Tačiau, nors ir turėdama tinkamą išsilavinimą, daliai ekspertų ir kolegų ji užkliūva dėl patirties dirbant su valstybės finansais trūkumo.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetui pirmininkavusiam „valstiečiui“ Valiui Ąžuolui įstrigo, kad G.Skaistė giliausiai išmanydavo socialinius reikalus, o finansinėmis temomis pasisakydavo rečiau.

„Kiek pastebėjau, daug stiprių savybių turi socialiniuose reikaluose, nes anksčiau Socialinių reikalų komitete dirbo. Iš finansų pusės gal mažiau susidūrimo, bet parodys laikas, kiek yra žinių ir įsigilinimo“, – 15min sakė V.Ąžuolas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Valius Ąžuolas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Valius Ąžuolas

Panagrinėjus pastarųjų metų G.Skaistės veiklą Seime iš tiesų ryškėja, kad labiausiai jai rūpėjo pajamų nelygybė, didesni atlyginimai viešojo sektoriaus darbuotojams. Praėjusios kadencijos Seime G.Skaistė kartu su bendrapartiečiu Laurynu Kasčiūnu siūlė padidinti vienišų našlių pensijas.

Nuosekli ji liko ir dabar – kaip pirmąjį ilgalaikį prioritetą dirbant finansų ministre G.Skaistė kalbėdama su 15min išskyrė pajamų ir galimybių nelygybės mažinimą, skiriant ypatingą dėmesį socialiai jautriausioms grupėms – socialinės rizikos šeimose gyvenantiems vaikams, vienišoms mamoms ir vienišiems pensininkams.

Tačiau ekonomistai atkreipia dėmesį, kad šių problemų sprendimas – ne finansų ministro atsakomybė.

„Kandidatė palieka nuosaikaus, darbui pasiruošusio asmens įvaizdį, bet nelabai gaudosi savo atsakomybės ribose“, – 15min pabrėžė VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto dėstytojas Algirdas Bartkus.

Ji – būsima finansų ministrė, bet sako, kad jai rūpės socialinės rizikos grupėje esantys vaikai, vienišos mamos. Tai nėra finansų ministro darbo sfera, – pastebi A.Bartkus.

„Ji – būsima finansų ministrė, bet sako, kad jai rūpės socialinės rizikos grupėje esantys vaikai, vienišos mamos. Tai nėra finansų ministro darbo sfera – tai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sritis. G.Skaistės sritis – Gyventojų pajamų, pelno mokestis, VMI veikla, akcizai“, – pastebi A.Bartkus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Algirdas Bartkus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Algirdas Bartkus

O iš Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime pasitraukęs parlamentaras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas, taip pat dirbęs kartu su G.Skaiste Seimo BFK, pasigenda kandidatės finansinės patirties.

„Stropi moteris, gera mama“, – paklaustas, kaip vertina kandidatę į finansų ministrus, pirmiausia atsakė K.Glaveckas ir pridūrė, kad finansų srityje su G.Skaistės darbais jam netekę susidurti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Glaveckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Glaveckas

Pati G.Skaistė 15min taip pat pripažįsta, kad patirties galėtų turėti ir daugiau, tačiau mano, kad jai pavyks sėkmingai dirbti.

„Seime dirbau jau visą kadenciją, dirbau komitetuose, kurie tiesiogiai susiję su finansais – Socialinių reikalų ir darbo komitete, kuris priima pagrindinius sprendimus dėl priemonių, kurioms reikalingos išmokos, taip pat Biudžeto ir finansų komitete. Premjerė mato manyje tam tikrus gebėjimus ir pasitiki mano galimybe dirbti. Suformavus tinkamą komandą, manau, kad pavyks sėkmingai dirbti“, – pabrėžė G.Skaistė.

Finansų ministrui reikia tvirto stuburo

Jei prezidentas Gitanas Nausėda patvirtins jos kandidatūrą, G.Skaistė į ministro kėdę sės itin sudėtingu metu. Lietuvos ekonomiką alina pandemija, 36 tūkst. darbuotojų ir vėl prastovose, dėl karantino uždarytos įmonės laukia pagalbos iš valstybės, pajamų surinkimas nuo plano atsilieka milijardu, o kitų metų valstybės biudžete atsivėrusi 4 mlrd. eurų skylė.

A.Butkevičius mano, kad G.Skaistei finansų ministrės portfelis bus didžiulis gyvenimo iššūkis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

Finansų ministro pozicija iššūkių kelia ne tik dėl sudėtingos finansinės situacijos. Tai vienas svarbiausių ministrų, kuris turi atlaikyti kolegų ir Seimo narių spaudimą skirti papildomų pinigų.

Finansų ministras turi išlaikyti labai stiprų stuburą, nepriklausyti nuo premjero, nepasiduoti likusių ministrų įgeidžiams ir išlaikyti autonomiją kitų finansų įstaigų, kaip Lietuvos bankas, atžvilgiu, – pabrėžė M.Dubnikovas.

„Finansų ministras turi išlaikyti labai stiprų stuburą, nepriklausyti nuo premjero, nepasiduoti likusių ministrų įgeidžiams ir išlaikyti autonomiją kitų finansų įstaigų, kaip Lietuvos bankas, atžvilgiu.

Lūkestis būtų, kad finansų ministrė būtų kaip įmanoma savarankiškesnė, nes finansų ministras yra tas, kuris turi ribotą kapšelį pinigų ir turi atsargiai juos dalinti“, – 15min komentavo finansų analitikas Marius Dubnikovas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Marius Dubnikovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Marius Dubnikovas

O bandymų iškaulyti daugiau pinigų būna visokių. A.Butkevičius prisimena, kad kai būdamas finansų ministru išvykdavo į komandiruotę, tuometinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Vilija Blinkevičiūtė iškart skubėdavo pas premjerą Algirdą Brazauską prašyti pinigų papildomoms išmokoms, kurių nepavykdavo išsireikalauti iš finansų ministro.

Lygina su I.Šimonyte

Ar atlaikytų G.Skaistė tokį spaudimą? Pati politikė tvirtina, kad taip:

„Pinigų yra tiek, kiek yra ir jų daugiau nebus, todėl natūralu, kad reikia išsiskirti prioritetus, ir tai vyks pagal partijos rinkimų programą ir koalicijos programą. Natūralu, kad kažkam reikės pasakyti ne. Nemanau, kad atsisakęs skirti pinigų vienai ar kitai sričiai, susirasi priešų“, – dėstė politikė.

O A.Kupčinskas G.Skaistę lygina ir su pačia I.Šimonyte, taip pat politikoje autoritetą užsitarnavusia nuo finansų ministrės kėdės.

Manau, kad turi panašumų su Ingrida Šimonyte ir charakterio bruožais, ir laikysena, – lygina A.Kupčinskas.

„Manau, kad turi panašumų su Ingrida Šimonyte ir charakterio bruožais, ir laikysena. Ir, jei galima pajuokauti, net Gintarės mergautinė pavardė yra Šimonytė“, – atskleidė A.Kupčinskas ir pridūrė, kad giminystės ryšiais su I.Šimonyte ji nėra susijusi.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Andrius Kupčinskas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Andrius Kupčinskas

Kandidatės į finansų ministres tvirtą būdą pripažįsta ir opozicija. V.Ąžuolas pamena, kad komitete ji visuomet vienu ar kitu klausimu turėjo gana stiprią poziciją.

„Jei išreikšdavo nuomonę, tai jos ir laikydavosi, bet įvertinsime stiprybę, kai pradės dirbti. Vienas dirbti komitete, kitas dalykas dirbti ministru. Dirbant ministru krūvis išauga keletą kartų ir į visus klausimus turi žinoti atsakymus“, – priduria V.Ąžuolas.

Tuo tarpu kiti kolegos mano, kad atsilaikyti premjerės įtakai jai bus sunku dėl mažesnės patirties. K.Glaveckas mano, kad tvarkant šalies finansus pirmu smuiku grieš visgi ne G.Skaistė, dar neturinti pakankamai patirties šioje srityje, o I.Šimonytė. Todėl būsima premjerė pasirinko žmogų, kuris labiau vykdys jos paliepimus nei veiks savarankiškai.

„Kiek giliai pažįstu kitus finansininkus, nepažįstu jos (G.Skaistės – 15min) kaip finansininkės. Premjerė yra didžiausia finansų specialistė – akcentai bus į vykdymą ir ministrės pirmininkės atstovavimą, o ne savarankišką veiklą. Natūralu, daug kur būna, kai stiprus savo srityje premjeras renkasi ministrą, kuris turėtų vykdyti tą pačią liniją, idėją – tad ta kvalifikacija (G.Skaistės – 15min) pakankama, kad atliktų uždavinį“, – pareiškė K.Glaveckas.

Premjerė yra didžiausia finansų specialistė – akcentai bus į vykdymą ir ministrės pirmininkės atstovavimą, o ne savarankišką veiklą, – mano K.Glaveckas.

Kad dominuoti finansiniais klausimais gali I.Šimonytė, galimybės neatmeta ir K.Lisauskas.

Biografijoje – vairavimo išgėrus dėmė

Daktaro laipsnį turinčios ekonomistės, patriotės, dviejų vaikų mamos, labiausiai mėgstančios skaityti ir auginti gėles, biografija atrodytų nepriekaištinga.

Visgi ją teršia viena dėmė, kurią žiniasklaida prisiminė iškart paskelbus apie G.Skaistės kandidatūrą, o kai kurie visuomenės veikėjai ėmė kelti klausimą, ar su tokiu praeities nusižengimu ji tinkama tapti ministre.

2013 metais tuo metu dar Kauno savivaldybės tarybos nare dirbusi G.Skaistė Kauno rajone naktį įkliuvo policijos pareigūnams neblaivi vairuojanti automobilį. Jai buvo nustatytas lengvas girtumas (0,8 alkoholio promilės), o vėliau Kauno apylinkės teismas politikei skyrė tūkstančio litų baudą ir metams atėmė teisę vairuoti automobilį.

Beje, tais pačiais metais tik keliais mėnesiais anksčiau 15min fotografas užfiksavo kelis tarybos narius, tarp kurių buvo ir G.Skaistė, per Kauno miesto tarybos posėdžio pertrauką susirinkus prie vaišių stalo, ant kurio matėsi saldumynai, sultys, vyno ir brendžio taurės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

G.Skaistė įvykį, kai vairavo išgėrus, vadino viena didžiausių savo klaidų gyvenime.

„Aš tikrai iš to pasimokiau, gailiuosi. Atsiprašiau ir tuomet, atsiprašau ir šiandien visų žmonių, kuriuos nuvyliau, nebuvo tai joks sisteminis veikimas, manau, kad iš tos klaidos asmeniškai daug pasimokiau ir niekada nieko panašaus nepadaryčiau, nes suvokiu pasekmes. Pamoką išmokau“, – kalbėdama su 15min atgailavo politikė.

Už vienkartinę praeities klaidą siūlomos kandidatės į ministrus nelinkusi smerkti ir premjerė I.Šimonytė.

Didžiausi iššūkiai

Kaip jau minėta, jei G.Skaistė praeis prezidento G.Nausėdos filtrą, jos lauks daug darbų. Finansų ekspertai, kaip pagrindinį uždavinį būsimam finansų ministrui nurodo biudžeto, o ypač DNR ekonomikos skatinimo plano, peržiūrą.

„Reikės peržiūrėti biudžetą, taip pat ir DNR planą, per labai trumpą laiką – liko mėnuo. Kitais metais laukia labai dideli biudžeto balansavimo, pajamų surinkimo iššūkiai. Gerai, kad galime skolintis ir turime tam neribotas galimybes, tačiau nuo kitų metų balandžio–gegužės reikia pradėti galvoti ir apie 2022 metų biudžetą, kai jau nebegalėsime turėti tokio didelio deficito. Tad prireiks didelių pastangų ir išradingumo“, – laukiančius darbus vardijo M.Dubnikovas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pinigai

Biudžeto peržiūrą, kaip pirmąjį savo darbą, įvardija ir pati G.Skaistė. Tačiau tapusi ministre ji neplanuoja žūtbūt įsprausti 2021 metų biudžeto deficito į 5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) rėmus.

Šiais metais nesistengti to padaryti pataria ir K.Lisauskas. O antruoju uždaviniu ministrei jis vadina mokesčių sistemos stabilumą – pamiršti ydingą praktiką naujus mokesčius priimti su biudžetu ir sugrįžti prie praktikos, kai naujiems mokestiniams pakeitimams įsigalioti numatomas 6 mėnesių terminas.

G.Skaistė mano, kad ji šiems visiems iššūkiams pasiruošusi. Ja linkę patikėti ir ekonomistai, ir net oponentai. O, ar jai ir visam Lietuvos politikoje neįprastai jaunam I.Šimonytės ministrų kabinetui pavyks, stebinčių bus labai daug.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką