Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karjera Raimondo Kuodžio neužčiaups

R.Kuodžiui Lietuvos ekonomikos augimas primena „plaukimą viena ranka“.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Kuodžiui Lietuvos ekonomikos augimas primena „plaukimą viena ranka“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotoju veikiausiai taps vienas didžiausių valdžios sprendimų kritikuotojų, banko Ekonomikos departamento vadovas Raimondas Kuodis. Tačiau kilimas karjeros laiptais neprivers jo prikąsti liežuvio.

LB vadovas Vitas Vasiliauskas vakar pateikė prezidentei Daliai Grybauskaitei R.Kuodžio kandidatūrą į banko valdybos pirmininko pavaduotojus. Jis pakeistų Ramunę Zabulienę, kuri pasitraukė iš šio posto pasibaigus 9 metų kadencijai.

Vienintelis pasirinkimas

„Prezidentės įspūdis apie kandidatą yra teigiamas“, – sakė D.Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys. Ar patvirtins šią kandidatūrą, prezidentė žada apsispręsti artimiausiu metu.

V.Vasiliauskas teigė, kad R.Kuodį jis nusprendė pasirinkti pavaduotoju dėl jo kompetencijos. Jam numatoma patikėti departamentus, susijusius su makroekonomika, finansiniu stabilumu. Taip pat R.Kuodis padės bankui glaudžiau bendradarbiauti su Vyriausybe šiai priimant sprendimus. Anot V.Vasiliausko, jis kito pasirinkimo ir neturėjęs.

Gerovei pasiekti reikia kitų dalykų, ne tik to, kad skiriasi paveiksliukas ant banknoto. Nereikia to euro kažkaip dirbtinai laukti, – teigia R.Kuodis.Pats R.Kuodis tikino, kad karjera nepakeis jo retorikos valdžios atžvilgiu. „Kai matai kokią nors akivaizdžią netvarką, nesusivokimą reikaluose, nori nenori tekdavo išreikšti tą (kritišką) nuomonę“, – sakė R.Kuodis. Argumentuota kritika, anot jo, yra naudinga, mat padeda priimti teisingus sprendimus.

Pavojingas plaukimas

Paklaustas, kokia šiuo metu didžiausia Lietuvos makroekonominė problema, R.Kuodis įvardijo augimą eksporto sąskaita, lygindamas situaciją su „plaukimu viena ranka“.

„Kol kas ekonomika auga daugiausia eksporto pagrindu, vidaus rinka dar gana apmirusi. Taip yra dėl neramios situacijos pasaulyje, turint omenyje galimus valstybių bankrotus, žemės drebėjimus ir kt. Lietuvai pavojinga, taip sakant, plaukti tik su viena ranka. Galėjome, manau, labiau pasistengti gaivinant vidaus rinką, skatinant darbo vietų kūrimą“, – teigė R.Kuodis.

Taip pat jam rūpestį kelia tai, kad eksportas kyla tose šakose, kurių pridėtinė vertė šaliai yra santykinai menka. „Kiek Lietuvai naudos, jei pabrangsta nafta ir padidėja „Mažeikių naftos“ eksportas? Kas iš to eiliniam žmogui? Praktiškai nieko. Taigi eksporto struktūra galėtų būti geresnė“, – pastebėjo jis.

Kandidatas į LB valdybos pirmininko pavaduotojus pridūrė, kad Lietuvai dar teks smarkiai pasistengti, siekiant sumažinti nedarbą. „Nedarbas pradeda mažėti tik pasiekus maždaug 5 proc. augimą. Kitaip tariant, reikia gana spartaus augimo, kad nedarbo mastai, susikaupę per šiuos kelerius metus, būtų sumažinti. Lietuvai tai beveik privalomas augimas, jei norime rimtai spręsti problemas darbo rinkoje“, – teigė ekonomistas.

Euras – ne tikslas, o priemonė

R.Kuodis ragino nesureikšminti euro valiutos įvedimo. Jis teigė į eurą žvelgiąs kaip į priemonę, o ne tikslą. „Gerovei pasiekti reikia kitų dalykų, ne tik to, kad skiriasi paveiksliukas ant banknoto. Nereikia to euro kažkaip dirbtinai laukti. Reikia nuosekliai, tvarkingai tvarkyti ekonomiką. Susitvarkys ekonomika, nebus didelių biudžeto deficitų, disbalansų ir euras ateis pats“, – sakė R.Kuodis.

Anot jo, kada Lietuva įsives šią valiutą, labai priklauso ir nuo aplinkybių bei situacijos užsienyje. „Mažos šalys yra globalinių sąlygų įkaitės. Kartais tai veikia mūsų naudai, kartais, kaip pastaruoju metu, prieš mus. Ką mes galime padaryti su kylančiomis naftos kainomis ar globaline maisto krize? Pasekmes matome – infliacija vėl užaugo. Taigi aplinkybių susiklostymas ne ką mažiau svarbus, negu nuosekli politika siekiant euro“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Raimondas Kuodis
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką