TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas antras Lietuvos gyventojas teigia pajutęs ES paramos naudą

Skėtis su ES simbolika
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Skėtis su ES simbolika
Šaltinis: 15min
0
A A

Visuomenės nuomonės tyrimas rodo, kad kas antras Lietuvos gyventojas pajuto Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą asmeniškai ir ją vertina kaip ilgalaikę investiciją į Lietuvos ateitį. Daugiau kaip du trečdaliai apklaustųjų mano, kad ir ateityje Lietuvos žmonės pajus 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų naudą.

Kaip ES fondai keičia gyvenimo kokybę, gali pajusti kiekvienas, lankydamasis suremontuotose ligoninėse ar mokyklose, važiuodamas atnaujintais keliais, keldamas savo kvalifikaciją, naudodamasis nauja įranga savo įmonėje, praneša Finansų ministerija.

Daugumos (86 proc.) apklausos dalyvių nuomone, ES skiriamos lėšos prisideda prie Lietuvos ūkio modernizacijos ir konkurencingumo didinimo. Daugiau nei du trečdaliai (70 proc.) respondentų teigė, jog parama prisideda prie Lietuvos regionų ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo, o 73 proc. apklaustųjų mano, kad ES struktūrinės lėšos prisideda prie Lietuvos gyventojų žinių ir gebėjimų stiprinimo.

„Struktūrinių fondų parama daro tiesioginę įtaką Lietuvos ūkio augimui ir konkurencingumui didinti, – apklaustųjų nuomonei pritaria SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda. – Tai nėra lėšos, skirtos pravalgymui ar vartojimui, todėl džiugu girdėti, kad žmonės jau mato ir įvertina investuojamos paramos naudą.“

„Ekonomistų skaičiavimais, ES investicijos 2 procentais padidina Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą. Pastaraisiais mėnesiais, lėtėjant ekonomikos augimui, sunku įvertinti, kokį poveikį struktūrinių fondų lėšos turi BVP pokyčiams, tačiau, be abejonės, krizę sušvelnina, – kalbėjo G.Nausėda. – Šiuo metu, kai valstybė turi lėšų tik būtiniausiems poreikiams, ES fondai Lietuvai tampa ypač svarbūs.“

Apklausos rezultatai rodo, jog beveik neliko nežinančių ar negirdėjusių apie ES paramą. Dauguma (86 proc.) apklausoje dalyvavusių Lietuvos gyventojų žino ar bent yra girdėję apie Lietuvai skiriamas ES struktūrinių fondų lėšas. Apie naująjį 2007–2013 m. ES paramos laikotarpį žino 44 proc. apklaustųjų. Daugumos (76 proc.) respondentų nuomone, Lietuvai skiriama ES struktūrinė parama yra ilgalaikė investicija į ateitį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Įvartis
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką