2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kas pabrango parduotuvėse po sausio 1-osios?

Po Naujųjų metų kai kurių prekių kainos parduotuvėse jau šoktelėjo, kai kurių vis dar laikosi tos pačios. Be to, ne visi prekybos centrai po sausio 1–osios jau suskubo keisti prekių kainas.
Dauguma prekybos centrų ketina dirbti ir per šventes.
Kai kuriuose prekybos centruose kainos turėtų keistis tik pirmadienį. / „15min“ archyvo nuotr.
Temos: 3 Kaina Prekės Akcizas

Sausio 1-ąją „Rimi“ prekybos tinkle pabrango tiktai ekologiški pieno produktai – sūris ir jogurtas, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. „Kitų produktų kainas pradėsime keisti nuo rytojaus. Dabar vadybininkai, matyt, viską skaičiuoja, rytą įtrauks naujas kainas į kasos aparatus, o mes per dieną viską pakeisime lentynose“, – penktadienį dienraščio žurnalistams aiškino prekes į lentynas dėliojanti pardavėja. Dešrų skyriuje prie kai kurių produktų senos kainos buvo pašalintos, tačiau naujos dar nepaskelbtos. „Visi produktai, kurie kainuoja daugiau kaip 15 litų už kilogramą, pas mus brango bent 30 centų“, – aiškino „Hyper Rimi“ kulinarijos skyriaus darbuotoja.

Pigios salotos ar mėsos gaminiai visiškai nepabrango. Tačiau brangesnių produktų – salotų arba keptos mėsos kainos penktadienį pasikeitė ne pirkėjo naudai: pavyzdžiui, 18,99 lito už kilogramą kainavusios salotos per dieną pabrango iki 19,29 lito. Šviežia mėsa „Rimi“ penktadienį dar nebuvo pabrangusi. Pardavėja prognozavo, kad kainos keisis tik pirmadienį. Tačiau kai kurios šviežios žuvies, ypač brangesnės, kainos buvo jau keliais litais didesnės. Išskyrus pigiausius karpius.

Ekologiška duona pabrango apie 15 proc. Kitos duonos kainos nesikeitė. Po 20–40 centų už pakuotę „Rimi“ brango ir dalis lietuviškų sūrių. Nors pieno gamintojai praėjusių metų pabaigoje tvirtino, kad branginti pieno produktus šiuo metu nėra jokios būtinybės – tarptautinėje ir vidaus rinkoje pieno produktai pinga, parduotuvių lentynose – priešingi vaizdai. Kai kurie produktai po Naujųjų metų pabrango maždaug 5 centais už pakuotę. 

Alkoholis dar nepabrango

Nors akcizai alkoholiui kilo nuo pirmos naujų metų dienos, alkoholinių gėrimų kainos „Rimi“ išliko stabilios. Tokios pačios jų kainos išliko ir „Maxima“ prekybos tinklo parduotuvėse, nors akcizas tiek alui, tiek stipriesiems gėrimams padidėjo nuo sausio pradžios.

Mat akcizo mokestį paprastai sumoka gamintojai arba importuotojai, tuo tarpu parduotuvių sandėliuose esantys gėrimai keičiantis mokesčiams nebranginami. Tačiau netrukus ir jų kainos pasikeis, mat paprastai prekybos centrai nelaiko didelių šių produktų atsargų.

„Norfoje“ – jokių pokyčių

Kol kas jokių pokyčių „Norfos“ parduotuvių lentynose. Pardavėjos teigė, kad sausio 1 dieną prekybos tinklo administracija ilsėjosi, todėl perskaičiuoti kainų nebuvo kam. Tiesa, kai kurios prekės pabrango čia iš anksto –  pavyzdžiui, dar gruodžio 31-ąją „Norfa“ pabrangino 500 gramų kavos „Jacobs Kronung“ pakuotę 2 litais. Anksčiau ji kainavo 10,99 lito. 

Prieš Naujuosius prekybos tinklas „Maxima“ skelbė, kad sausį tikrai nebrangs pieno produktai,
daržovės, miltai, kruopos, aliejus bei šviežia vištiena, kuriai iki šiol buvo taikomas lengvatinis 5 proc. PVM tarifas. Esą mėsa, žuvis ir ekologiški maisto produktai taip pat turėtų brangti ne 13, o tik keliais procentais. Bet šviežia mėsa brango kur kas daugiau, nei buvo galima tikėtis. Pavyzdžiui, gruodžio 23-iąją „Maxima“ parduotuvėse kilogramas kiaulienos kumpio kainavo 14,58 lito, o penktadienį – jau 16,99 lito.
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką