Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 18d. 10:02

Kas penktas Lietuvoje apsilankantis užsienio turistas – Baltarusijos pilietis

Vilniaus turistai
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Vilniaus turistai

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) pirmą kartą Lietuvą atskiru stendu pristatė Minske (Baltarusijoje) vykusioje turizmo parodoje „OTDYCH 2012“ bei su Lietuvos Respublikos ambasada suorganizavo turizmo paslaugų verslo misiją.

Nepaisant Baltarusijos patirtų ekonominių sunkumų, turistų srautai į Lietuvą iš šios kaimyninės šalies 2011 m. augo 26 proc., palyginti su 2010 m., todėl visos suinteresuotos šalys skiria dar daugiau dėmesio galimam bendradarbiavimui ateityje. Pristatyti savo paslaugų ir užmegzti potencialiai naudingų kontaktų specialiai į balandžio 12 d.organizuotą misiją Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske atskiru autobusu vyko virš 50 kelionių organizatorių, apgyvendinimo paslaugų teikėjų, turizmo informacijos centrų, prekybos centrų atstovų iš Lietuvos.

Lietuvos turizmo paslaugų sektoriaus naujienas, baltarusiams pritaikytas programas, didžiųjų Lietuvos prekybos centrų užsieniečiams taikomas akcijas, nacionalinius lietuviškus ir karaimų virtuvės patiekalus ambasadoje pristatėturizmo informacijos centrai, kurortai, didžiausi mūsų šalies miestai, rekreaciniai rajonai. Į susitikimą su lietuviais susirinko net 60 Baltarusijos turizmo paslaugų verslo atstovų, verslo misijos ir jos metu vykusios kontaktų mugės rezultatus nušvietė per 30 Baltarusijos žiniasklaidos, įskaitant Pirmąjį Baltarusijos valstybinės televizijos kanalą, Sostinės TV (CTV), Belsat TV, atstovų.

Balandžio 11-14 d. Minske vykusioje turizmo parodoje „OTDYCH 2012“ pristatytas Lietuvos stendas traukė ne tik vis dažniau į Lietuvą užsukančius paprastus Baltarusijos piliečius, kurie noriai ieškojo atsakymų į visus rūpimus klausimus.VTD oficialią padėką už dalyvavimą ir pristatytus turizmo produktus įteikė Baltarusijos Respublikos sporto ir turizmo ministerijos Turizmo departamento vadovas Vadim Karmazin.

2011 m. Lietuvoje iš viso apsilankė 368 tūkst. baltarusių turistų -  26 proc. daugiau nei 2010 m. Pagal atvykstančių turistų srautus baltarusiai sudaro 21 proc. visų užsienio turistų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką