Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 17:09

Kasos aparatus naudoti gali ir gyventojai, vykdantys veiklą su verslo liudijimu

Kasos aparatas
Photos.com nuotr. / Kasos aparatas

Šiomis dienomis, Vyriausybei pristačius iniciatyvą dėl kasos aparatų įdiegimo prekiaujantiesiems maisto produktais dengtose turgavietėse, pasigirdo nuogąstavimų, kad turgavietėse su verslo liudijimais dirbantys žmonės turės registruoti įmones.

Finansų ministerija informuoja, kad kasos aparatas yra tik priemonė skirta ūkinių operacijų ir grynųjų pinigų apskaitai ir nieko bendra su ūkio subjekto statusu neturi, t. y. veiklos vykdymo formos keitimo klausimas net nekeliamas. Pagal teisės aktus, reglamentuojančius kasos aparatų naudojimo tvarką, kasos aparatus naudoti gali ir gyventojai, vykdantys veiklą, įsigiję verslo liudijimą.

Pagal galiojančius įstatymus gyventojas įsigijęs verslo liudijimą privalo pildyti nustatytos formos pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą, kuriame turi būti daromi įrašai apie gautas pajamas ir patirtas išlaidas. Kasos aparatas yra vienas iš įplaukų apskaitos būdų, nes ir šiuo metu su verslo liudijimais dirbantys privalo teisingai fiksuoti apskaitą ir pirkėjui pareikalavus išduoti apskaitos dokumentą – kvitą.  Pradėjus naudoti kasos aparatus apskaita taps paprastesnė, nes operacijas fiksuos kasos aparatas, kiekvienos jų nereiks rašyti ranka, o dienos pabaigoje reiks tik atspausdini ataskaitą ir įklijuoti į knygą.

Tad kasos aparato naudojimas yra laiką taupanti apskaitos priemonė, kuri palengvina darbą – lengviau apskaičiuoti dienos apyvartą, kurią vis tiek pardavėjas  privalo fiksuoti pagal galiojančius įstatymus.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką