TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečiai prekybos centruose lankosi dažniau nei vilniečiai ar klaipėdiečiai

Prekybos centras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Prekybos centras
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūtį rinkos tyrimų bendrovės „Berrent“ atlikto tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų bent kartą per savaitę lankosi prekybos centruose: taip teigia 63 proc. vyrų ir 57 proc. moterų, rašoma pranešime spaudai.

Remiantis tyrimo duomenimis, dažniausiai prekybos centruose lankosi Kauno apskrities gyventojai – net 71 proc. jų į prekybos centrą užsuka bent kartą per savaitę. Vilniečiai bei klaipėdiečiai čia lankosi rečiau – atitinkamai 57 ir 59 proc. į prekybos centrus užsuka bent kartą per savaitę. Kaip patraukliausias ir svarbiausias jiems prekybos centro savybes apklaustieji nurodo kokybiškumą, profesionalumą bei universalumą.

Apklaustieji visoje Lietuvoje apie jiems žinomus prekybos centrus teigia, kad greta profesionalumo, kokybiškumo bei universalumo jiems svarbus ir prekybos centro jaukumas, išskirtinumas, kainodara, draugiškumas ir šeimyniškumas.

Kokybiškiausiais ir profesionaliausiais prekybos centrais visoje Lietuvoje laikomi „Gedimino 9“ (26 proc.), „Europa“ ir „Panorama“ (po 19 proc.).

Universaliausiais laikomi „Akropolis“ (66 proc.) ir „Mega“ (40 proc.).

Pigiausiais – „Parkas Outlet“ (39 proc.), „VCUP“ (9 proc.).

23 proc. apklaustų moterų ir penktadalis vyrų teigia, kad jiems svarbu, jog prekybos centras turėtų išskirtinį veidą – būtų įdomus, kitoks. Tokiais prekybos centrais visoje Lietuvoje laikomi šie: „Europa“ (23 proc.), „Mega“ (20 proc.), „Ozas“ (18 proc.).

Pasak tyrimų bendrovės „Berent“ projektų direktoriaus Juliaus Nevieros, Lietuvos prekybos centrai yra suformavę pakankamai teigiamą įvaizdį vartotojų akyse, tačiau dažnai šiam įvaizdžiui trūksta išskirtinumo: „Populiariausius ir didžiausius prekybos centrus Lietuvos žmonės vertina teigiamai – sako, kad jie jiems patinka, yra geri, patogūs, tačiau retai gali nurodyti išskirtines prekybos centrų savybes – dažniausiai pažymi prekybos centro universalumą arba tai, kad jis jam jokių asociacijų nesukelia. Vis dėlto mažieji prekybos centrai sėkmingiau save pozicionuoja lokaliai, šalia esantiems potencialiems klientams – vienas iš tokių pavyzdžių yra prekybos centras „Parkas Outlet“.

Apklausoje dalyvavo ir į internetu pateiktus klausimus atsakė 519 įvairaus amžiaus, užsiėmimo sričių, pajamų lygio, šeiminės padėties Lietuvos gyventojai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką