Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 25d. 08:46

„Lietuvos draudimui“ ir bendrovei „PZU Lietuva“ už pažeidimus teismas skyrė baudas

 „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis
„Lietuvos draudimas“ nuotr. / „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) galutine ir neskundžiama nutartimi pripažino, kad Konkurencijos tarybos sprendimas skirti baudas vienoms didžiausių draudimo bendrovių: AB „Lietuvos draudimas“ ir UAB DK „PZU Lietuva“, sudariusioms konkurenciją ribojantį bendrojo draudimo susitarimą, yra teisėtas.

Konkurencijos taryba tyrimo metu nustatė, kad AB „Lietuvos draudimas“ ir UAB DK „PZU Lietuva“ susitarė dėl bendro draudimo statybų sektoriuje (statinio projektuotojo ir rangovo civilinės atsakomybės privalomojo draudimo), suderindamos draudimo įmokų apskaičiavimo, rizikos vertinimo tvarkas, taip pat minimalių įmokų dydžius bei komisinio atlyginimo išoriniams tarpininkams dydžius. Nors bendrojo draudimo susitarimai kai kuriais atvejais yra leidžiami, pagal Konkurencijos tarybos surinktus duomenis AB „Lietuvos draudimas“ ir UAB DK „PZU Lietuva“ sudarytas susitarimas netenkino tokių susitarimų leidžiamumui keliamų griežtų reikalavimų. Teismas patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad tokiais veiksmais bendrovės pažeidė Konkurencijos įstatymo 5 straipsnį, draudžiantį konkurenciją ribojančius susitarimus tarp konkurentų.

Už pažeidimą bendrovėms paskirtos galutinės baudos: AB „Lietuvos draudimas“ – 360 270 Lt ir UAB DK „PZU Lietuva“ paskirta bauda – 117 720 Lt.

LVAT taip pat pirmą kartą patvirtino, kad tokiais įmonių veiksmais galėjo būti apribota prekyba tarp Europos Sąjungos valstybių narių ir pripažino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai konstatavo ne tik Konkurencijos įstatymo, bet ir Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 101 straipsnio reikalavimų pažeidimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką