Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno savivaldybės tarybos narys apie miesto šilumos ūkį: girtis nėra ko, problemų tikrai daug

Katinas
Šarūno Bulotos / 15min nuotr. / Katinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ne kauniečiai moka brangiausiai už šilumą Lietuvoje. Nepaisant to, kad Kaune kuro dedamoji šilumos kainoje yra bene didžiausia, tačiau pastovioji dalis – itin maža. Todėl išlošia vartotojas, tačiau dėl to yra neinvestuojama į Kauno šilumos ūkį.

„Girtis nėra ko, problemų tikrai daugiau negu pasiekimų, dėl to savo dokumentaciją irgi į raudoną segtuvą įsisegiau“, – žurnalo „Valstybė“ surengtoje metinėje energetikos konferencijoje kalbėjo Kauno savivaldybės tarybos narys Gediminas Žukauskas.

Kaune kuro dedamoji šilumos kainoje yra bene didžiausia Lietuvoje, tuo metu pastovioji šilumos kainos dalis – mažiausia.

„Čia galima girtis, galima liūdėti, tačiau mes dirbame efektyviausiai . Tai yra gerai vartotojui, tačiau ne taip gerai miestui, kadangi neatnaujinamas ūkis. Reiktų daugiau pinigų įdėti į to ūkio atnaujinimą. Čia yra ne iš gero gyvenimo“, – sakė G.Žukauskas.

Kaip vieną didžiausių problemų Kauno savivaldybės tarybos narys įvardijo Kauno termofikacijos elektrinės privatizavimą.

„Kaip žinote, 2002-2003 metais buvo privatizuota Kauno termofikacijos elektrinė, buvo permestos neadekvačiai didelės skolos ir kitos išeities nebuvo. Sąlygos toj jėgainėje buvo pigiai šilumai visos. (...) Buvo didelės viltys dedamos į tai, kad dėl 400 mln. Lt investicijos taps modernia jėgaine., kur šiluma bus gaminama efektyviai. Deja, to neįvyko. Rezultatą šiandien matome“, – kalbėjo Kauno savivaldybės atstovas.

informacija
KAUNO TERMOFIKACIJOS ELEKTRINĖ, UAB
Vadovas: Evaldas Paulavičius Darbuotojų sk.: 12 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką