Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno smulkieji verslininkai aktyviausiai teikia prašymus kompensacijoms už kasos aparatus

Dainavos turguje dirbančios Daivos neįtikino Finansų ministrės pasiūlytas modelis, kuomet prekybos plotas būtų nuomojamas kartu su kasos aparatu: „Tokiu atveju išaugtų ir nuomos kaina.“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Dainavos turguje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, jog 8 smulkiuosius verslininkus netrukus pasieks pirmosios kompensacijos, 100 procentų padengiančios kasos aparatų įsigijimo išlaidas. Valstybinė mokesčių inspekcija jiems jau pervedė daugiau nei 7 tūkst. litų. Vidutinė išmokėtų kompensacijų suma siekia 884 litus.

Pirmosios kompensacijos išmokėtos gyventojams, kurie kasos aparatus įregistravo ir prašymus pateikė Kauno, Vilniaus, Telšių, Panevėžio ir Tauragės apskrityse. Kauno AVMI duomenimis, iš viso šiuo metu yra užregistruoti 303 kasos aparatai ir pateikti 144 prašymai kompensacijai už kasos aparato įsigijimo išlaidas gauti. Bendra prašomų kompensacijų suma siekia per 138 tūkst. litų. Aktyviausiai kasos aparatus maisto produktų prekyba besiverčiantys asmenys registruoja bei prašymus kompensacijoms gauti teikia Kauno (atitinkamai 99 ir 49), Klaipėdos (atitinkamai 52 ir 27) bei Vilniaus (atitinkamai 45 ir 24) apskrityse. Mažiau aktyvūs Tauragės, Marijampolės, Utenos, Telšių smulkieji verslininkai.

Kasos aparatai nuo gegužės

Kauno AVMI primena, kad visiems maisto produktais (maistu) dengtose turgavietėse prekiaujantiems gyventojams, užregistravusiems kasos aparatus, kurie turi būti naudojami nuo šių metų gegužės 1 dienos, bei pateikusiems prašymus kompensacijai gauti iki kovo 31 d., įsigijimo išlaidos bus kompensuojamos 100 proc. Todėl asmenys, norintys pasinaudoti šia lengvata, turėtų suskubti savo teritorinėje AVMI registruoti kasos aparatus bei pateikti prašymus išlaidų kompensacijai gauti.

Už vėliau įsigytus bei registruotus kasos aparatus gyventojai balandžio mėnesį galės tikėtis 60 proc., gegužės–gruodžio mėnesiais – tik 50 proc. įsigijimo kainos siekiančios kompensacijos.

Gyventojams taip pat buvo supaprastintas kasos aparatų naudojimas. Pasikeitus Kasos aparatų naudojimo taisyklėms jiems nebereikės kiekvieną kartą perregistruoti kasos aparatų nuomojantis kasos apartus iš prekyvietės, iš fizinių bei juridinių asmenų. Taip pat gyventojams, pagal jų veiklos pobūdį neturintiems nuolatinės prekybos vietos, nereikalaujama kiekvieną kartą kasos aparatų perregistruoti teritorinėje VMI ar kitaip ją informuoti apie pasikeitusią prekybos vietą, todėl su vienu ir tuo pačiu kasos aparatu gyventojui galima prekiauti bet kurioje prekybai skirtoje vietoje.

Taisyklėmis patvirtintas atskiras supaprastinta tvarka gyventojų pildomas Kasos operacijų žurnalas: pasibaigus darbo dienai reikės išspausdinti fiskalinę dienos ataskaitą („Z“), o paskutinę mėnesio dieną – ir fiskalinę mėnesio suminę ataskaitą bei jas įklijuoti į Kasos operacijų apskaitos žurnalą. Atsisakyta ir reikalavimo registruoti teritorinėje VMI kasos operacijų žurnalus, taip pat juos perrišinėti virvelėmis ir kito formalizuoto įforminimo.

Daugiau informacijos apie kasos aparatus smulkiesiems verslininkams bei pasikeitusias Kasos aparatų naudojimo taisykles galima rasti VMI interneto svetainės www.vmi.lt skyrelyje „Kasos aparatai smulkiesiems verslininkams“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką