TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kavinė prie ISM vadybos ir ekonomikos universiteto galės gauti leidimą pardavinėti alkoholį

„Mama's Café“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kavinės ISM vadybos ir ekonomikos universiteto kaimynystėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelerius metus trūkusi diskusija, ar universiteto pašonėje esanti kavinė gali prekiauti alkoholiu, baigta. Vilniaus taryba po ilgų diskusijų nepritarė siūlymui neišduoti leidimo UAB „Sky Star Catering“ verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais. Šios bendrovės kavinė įsikūrusi Arklių g. 18, šalia ISM vadybos ir ekonomikos universiteto.

Karas tarp Senamiesčio gyventojų ir verslininkų tęsiasi. Panorusi gauti licenciją prekiauti alkoholiu kavinė kieme šalia ISM vadybos ir ekonomikos universiteto susidūrė su didžiuliu kaimynų – Senamiesčio bendruomenių, Vilniaus tarybos narių, pasipriešinimu.

Viešai kalbėti nenorintys kavinės atstovai stebisi – kai kuriems kaimynams neįtinka niekas, kas yra daroma. Nei noras gauti licenciją prekiauti alkoholiu, nei bandymai tvarkyti aplinką. Tyliai svarstoma, kad galbūt kažkam išties būtų tiesiog daug patogiau gyventi, nuomoti turimą turtą, jeigu kaimynystėje nebūtų kavinės.

Arkivyskupas užtikrino, kad jeigu bus išduota licencija prekiauti alkoholiu ir prekyba prasidės, nuomos sutartis bus nutraukta. Šiai bendrovei patalpos buvo ir išnuomotos tik todėl, kad žadėta čia įrengti maitinimo įstaigą be alkoholio, – kalbėjo Rasa Baškienė.

Vilniaus tarybos posėdyje kalbėjusi Senamiesčio bendruomenės atstovė Asta Baškauskaitė tvirtino, kad teritorija, kurioje yra ir mokslo įstaiga, nėra tinkama pilstyti alkoholį. Tiesa, savivaldybės atstovai patikslino, kad teritorija nepriklauso universitetui, o tiesiog tiek universitetas, tiek kiti pastatai stovi bendrame sklype.

Taip pat Senamiestyje gyvenanti Vilniaus tarybos narė Rasa Baškienė teigė, kad nepalaikančiųjų prekybą alkoholiu šioje vietoje yra daugybė. Be gyventojų bendruomenių tai yra ir ISM vadybos ir ekonomikos universitetas, ir net patys jo studentai, kurie esą nubalsavo už tai, kad alkoholio čia nebūtų.

Anot R.Baškienės, susitikta ir su Vilniaus arkivyskupu Gintaru Grušu, nes pastatas, kurio dalis išnuomota kavinei, priklauso Vilniaus arkivyskupijos kurijai. „Arkivyskupas užtikrino, kad jeigu bus išduota licencija prekiauti alkoholiu ir prekyba prasidės, nuomos sutartis bus nutraukta. Šiai bendrovei patalpos buvo ir išnuomotos tik todėl, kad žadėta čia įrengti maitinimo įstaigą be alkoholio“, – kalbėjo R.Baškienė.

R.Baškienei prieštaravę tarybos nariai kalbėjo apie tai, kad Senamiestyje yra daugybė kavinių, restoranų, barų, tad kuo ši vieta galėtų būti kitokia.

Tarybos nariai gana nedidele balsų persvara nusprendė nepritarti siūlymui neišduoti bendrovei alkoholio licencijos. Tokiu būdu kavinei atveriamas kelias teikti dokumentus ir siekti gauti tą licenciją. Kavinės savininkai nori prekiauti tik silpnu alkoholiu iki 22 laipsnių, o jį pardavinėti darbo dienomis nuo 17 iki 22 val, ne darbo dienomis – nuo 11 iki 22 val.

Būtent šioje vietoje apie restoraną svajojo ir dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, tačiau jam savo svajonės įgyvendinti nepavyko.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką