Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 9d. 14:22

Keičiasi „Achemos grupės“ akcininkai, koncernas pokyčių neplanuoja

B.Lubio našlė Lidija Lubienė.
Tado Končiaus nuotr. / B.Lubio našlė Lidija Lubienė.

Spalį netikėtai mirus pagrindiniam koncerno „Achemos grupė“ akcininkui Bronislovui Lubiui, pusė jo turėtų akcijų atiteko našlei Lydai Lubienei – beveik 31 proc.

Prieš kelias savaites tokius duomenis grupė pateikė Registrų centrui. Likę 31 proc., turėti B.Lubio, teberegistruoti veliono vardu.

Anksčiau buvo skelbta, kad B.Lubio įpėdiniu turėtų tapti jo anūkas – Adomas Žadeika. Jam priklauso apie 0,5 proc. koncerno akcijų.

„Achemos grupės“ atstovė spaudai Virginija Dunauskienė teigė, jog bendrovė ir toliau laikysis pozicijos nekomentuoti akcininkų reikalų. Kaip pasikeitimai įtakos koncerno ateitį – kol kas neskelbiama.

Šiuo metu „Achemos grupei“ vadovaujantis Arūnas Laurinaitis teigė, kad 2011-ieji buvo skausmingi ir patys blogiausi, nes neteko įkūrėjo ir „pagrindinio kompanijos variklio“ – prezidento Bronislovo Lubio. „Tačiau vieni iš geresnių, jei kalbėsime plikais skaičiais“, – pridūrė jis.

Apie 80-85 proc. sukurtos produkcijos „Achemos grupė“ eksportuoja.

Šiuo metu „Achemos grupės“ akcijos skaidomos taip: po 7 proc. Valdo Marija Kaminskienė ir Jonas Sirvydis, 4,75 proc. Arūnas Laurinaitis, 4,4 proc. Rimantas Rėklaitis, Algirdas Ivanauskas, Česlovas Skiedra ir Juozas Jurgaitis – po 2 proc., Eduardas Plauška – 2,3 proc., po 1 proc. valdo Armantas Gintautas bei Tautvydas Misiūnas.

„Achemos grupė“ – trečioji pagal apyvartos dydį įmonė Lietuvoje, kurios vienijamose bendrovėse dirba apie 5,5 tūkst. žmonių. Koncernas vienija tokias bendroves, kaip uosto kompanija „Klasco“ Klaipėdoje ar trąšų gamyklą „Achema“ Jonavoje.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką